6 помилок недосвідчених бодібілдерів.

бодибілдерУ статі описані шість помилок що найчастіше повторюють недосвідчені бодибілдери. Врахувавши їхні помилки ви зможете отримати сильне та красиве тіло.

Мало їдять, п’ють води та сплять.

Щоб набрати вагу і наростити м’язи необхідно споживати їжі більше ні витрачаєте енергії. До витрат слід віднести втрати енергії у тренажерному залі при виконанні вправ. Їжа повинна бути максимально корисною та здоровою, в ній повинно бути достатньо білкової їжі та вуглеводів.

Коли з першої порадою все більш-менш зрозуміло, то пораду вживати більше води недосвідчені спортсмени часто  ігнорують. Люди забувають що наше тіло на 70 відсотків складається із води, і її втрати потрібно постійно поповнювати.

Сон є дуже важливою умовою якісного відновлення організму від важких навантажень у тренувальному залі. Якщо ви вступили на шлях бодибілдинга, то потрібно забути про сидіння перд комп’ютером чи телевізорам до опівночі. Настійливо рекомендую спати 8-10 годин. По-можливості на 30-60 хвилин лягайте відпочити в день. Професійні культуристи також сплять в день. Багато хто не знає, що якісний сон важливіший навіть за харчування.

Виконують вправи з поганою технікою.

Якщо виконуєте вправи з поганою технікою, то так ви обманюєте самі себе. Здається, що з кожним заняттям сила м’язів збільшується, а насправді просто погіршується техніка. Коли робити вправи неякісно, то навантаження на себе приймають інші м’язи, а ті що повинні працювати в даній вправі не виконують своєї роботи. Виконуючи вправи з поганою технікою збільшується шанс травмуватися. Правильно техніку може показати тренер, можна подивитися в ютуб чи прочитати в книжках.

Виконують вправи із завищеною вагою.

Як правило в перші тижні та місяці заняттям бодибілдингом сила швидко зростає і щасливі спортсмени швидко нарощують вагу. В результаті псується техніка виконання вправ. Краще певний час попрацювати з середньою вагою та виробити хорошу техніку.

Не роблять базових вправ.

Цією помилкою “хворіють” дуже багато бодибілдерів. У всіх залах існує одна закономірність, всі жмуть штангу лежачи та качають біцепс. Про присідання та станову тягу всі забувають. Але ж це базові вправи які збільшують силу та масу всього організму! Без хороших результатів в цих двох вправах ви будете виглядати карикатурно. І кому тоді будуть потрібні ваші біцепси? З самого початку слід виконувати базові вправи: присідання зі штангою, станова тяга, жим штанги лежачи, тяга штанги в нахилі. А біцепс буде рости від цих вправ. Можете не вірити, але біцепс стає сильнішим навіть від станової тяги, а прес від присідань.

Кидають заняття після досягнення плато.

Початківців-бодибілдерів після тижнів різкого рості сили та м’язів чекає розчарування. Результати зменшуються або взагалі їх немає. Вправи не приносять користі і наступає “плато”. Тоді більшість культуристів і кидає заняття. Щоб вийти з “плато” потрібно тиждень відпочити і далі пробувати варіювати кількість підходів та повторів.

Забагато тренуються.

Начитавшись праць Вейдера та Шварценегера відвідувачі тренажерних залів уявляють себе крутими культуристами і щодня по дві години сидять в залі. Їм просто ніхто не пояснив що такий режим витримає тільки професійний культурист, який відмінно харчується, багато спить, не працює а тільки займається спортом. Ну і вживає стероіди 🙂
Більшість же любителів такий графік тренувань вимотає так, що ті за пару тижнів закинуть заняття. Не вірте професійним культуристам. Хоча й вони обвішані м’язами, та як тренуватися без стероїдів не знають. Максимум що вони порекомендують це купувати більше протеїну який вони рекламують.
Для успіху любителя достатньо тренуватися по два-три рази на тиждень. Виконувати слід тільки базові вправи по 2-3 підходи. Кількість повторів бажано щотижня змінювати щоби тіло не звикало.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*