500 статей на блозі!

4Ви не повірите, але вчора на блозі було мною написано, та опубліковано 500 статей! Пишу через знак наголосу, бо все-таки, це купа праці та неабиякої стійкості.

Адже на одну статтю в середньому йде 1-2 години (а інколи більше). Наприклад, щоб написати ось цю статтю http://pavlofox.net/nevdali-operatsiyi-v-mistah/ , прийшлось подивитись декілька відео на Ютуб, та прочитати пару статей. І це при тому, що про ці військові операції знав, і поняття було.

Добре. 500 статей. Що мені це дало.

Основні моменти:

– Більш-менш нормальний блог (є гірші, а є кращі)

– Вміння писати статті (не ідеально, є орфографічні та граматичні помилки)

– Заробіток в середньому 25 гривень в місяць (звучить як анекдот, але так є)

– В середньому на блог заходять 200 читачів щодня. Мало, особливо враховуючи кількість написаних статей. Це тому, що більшість статей пишу не під пошукові запити.

– Якщо блог вийде з під фільтру за дублі сторінок, то є шанс вийти на відвідуваність більше 1000 уніків щодня. Тоді можна буде заробляти пишучи огляди, розміщуючи банери, чи продавати свої товари чи послуги.

– Переглядів на читача – 1.9, середня тривалість – 1, 1 хвилин.

– Із закладок приходить кожен четвертий читач. Значить мій блог комусь потрібний.1

Хоча є розумники, які перекладають тексти статей російською, і продають на біржах. Ці також приходять із закладок 🙂

– Є буквально декілька сторінок, на які приходить більше ніж 3-4 людини. Всі інші статті приносять 0,5 – 1 відвідувача в день. Деякі тижнями нікого не приводять.

– Зараз на блозі постійно встановлено 7 плагінів. Непогано.

Ось вони: Akismet, All In One SEO Pack, RusToLat, Simple Login Lockdown, Subscribe To Comments, VKontakte Wall Post, WP Lightbox 2.2

Тепер про плани.

-Є бажання таки дочекатися, коли блог вийде із під фільтру, і подивитись на відвідуваність. До цього часу потрібно буде точно писати.

– Зараз пишу досить часто, але не обіцяю це робити і надалі. В будь-якому разі, 2-3 рази в тиждень намагатимусь писати.

– Як писав вище, блог не приносить нічого, крім задоволення. Тому пишу статті, поки є можливість. Але ловив себе на думці, що якби з’явився більш-менш нормальний бізнесок (а це скоріше чи пізніше буде), то можливостей витрачати час на написання статей буде менше. А поки пишу.

Велика подяка коментаторам, адже вони «оживляють» ресурс. Всього було залишено 1696 коментарів. Правда, тільки 25 статей на блозі мають більше 20 коментарів. Що не є дуже добре.

Можна штучно нагнати коментарі, оголосивши якийсь конкурс із призом в 50 грн. Але скоріше всього школярі поналишають записи типу «автор піші ісчо».

Накращі коментатори:

Ярослав Молінський – 134

Віктор Хільчук – 96

Олег Волощук – 43

Поради «молодшим» блогерам із висоти 500 статейного досвіду (бач який термін придумав), та 3-х років (активно 2 роки) ведення блогу:

1.Це не спринт, це марафон. Тут потрібно роками (!) писати регулярно, постійно шукати теми, щоб читачі знову і знову приходили на сайт.

2.Якщо не складати семантичне ядро, і не писати під пошукові запити, то більш-менш великої відвідуваності можете не дочекатись. Це не означає, що все втрачено. Є багато успішних блогерів, які пишуть про що хочуть і про що думають. За це їх поважають, і за рекламу в їхніх ресурсах платять великі гроші.

3.Будьте готові до «злих коментаторів». Неадеквати є скрізь, і в інтернеті тим більше. Можете всякого наслухатись. Найправильніше у таких ситуаціях – бути морально вище за «нападника». Можете вступати в суперечку, але не сваріться. Я декількох людей просто забанив, і маю спокій.

4.Не, стидайтесь писати про особисте. Знаю, що багато починаючих блогерів  стидаються висловити свою думку про ту чи іншу подію. Скажу так: якщо регулярно писати, то з часом це пройде. В мене зараз взагалі такої проблеми не має, пишу про що хочу.

5.Намагайтесь нікого не ображати. Це правило не суперечить попередньому пункту. Просто пишіть про КОЖНУ людину з повагою. Яку б я статтю не писав, завжди намагаюсь це робити максимально коректно.

6.Авторські права та позови в суд. Я намагаюсь використовувати або свої зображення, або унікалізую. Щоб не мати проблем із авторським правом. Ясна річ – текст мій, не крадений.

Так само, коли пишете про якусь людину чи явище – «отвечайтє за базар». Не давайте нікому привід подати на вас в суд (таке навряд чи можливо, але «лучше перебдіть»). Я, коли пишу про політику чи подібні речі, інколи довше вичитую текст від таких моментів, ніж від граматичних помилок.

Це як на допиті у слідчого, не забувайте слова: «наскільки я пригадую», «як кажуть», «на мою думку».

7.Як продовження попереднього пункту: не давайте посилання на сервіси, де можна завантажити платну продукцію безкоштовно. Щоб не мати проблем із правовласниками та з Гуглом.

Та й взагалі слідкуйте, на кого посилаєтесь. Бо таким чином ви опосередковано рекомендуєте цей сервіс читачам. А якщо там, наприклад, вірус?

8.Збирайте теми статей. Можете носити при собі блокнот і записувати теми статей, важливі думки – для майбутніх записів у блозі.

В мене, наприклад, на даний момент є більше 10 готових тем статей. Так що не потрібно кожного разу чухати потилицу «про що писати».

9.Перевіряйте орфографію своїх текстів. Більшість із нас не є вчителями з української, але це не означає, що потрібно писати з помилками.

Хоча я й сам ще пишу з помилками, але такі речі знижують рівень довіри читачів до вас.

10. «Не лийте воду». Бажано, щоб статті були не менше 2000 знаків. А ще краще 3000-4000 знаків.

АЛЕ. Не збільшуйте «штучно» текст статей. Бо рано чи пізно читачі зрозуміють, що ви їх «обманюєте». Пишіть максимально інформативно. В одній статті повинно бути декілька думок, фактів, чи корисних фото.

Інакше який зміст читачам витрачати частинку свого життя на ваш «поток сознанія»?

7 коментарів

 1. Вітаю. 500 статей це не мало. Бажано щоб продовжував в такому ж дусі.

  • Немало. Я пам’ятаю, як колись радів, що на сайті з папугами опублікував 100 статей. А тут 500 🙂

 2. Не знав, що так багато коментую..
  На днях теж було майже 500 публікацій, але коли вирішив повидаляти шлак і непотріб, то залишилося 420.

 3. Вітаю.) Хоч ти і пишеш статі не під пошукові запити, але старайся знайти хоч декілька НЧ під статтю, яку ти збираєшся написати.) Навіть якби кожна стаття приносила по 2 користувача вже було б 1000 =)

  • Я вже колись жартував, що можу повністю відкрити статистику відвідуваності, і сильно не боятись.
   Бо в середньому одна стаття приносить 0,5 відвідувача в день. Під таке навіть не вигідно писати статті конкурентам.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*