Google Adsense та кнопки соцмереж

Google Adsense та кнопки соцмережСьогоднішня стаття для тих, хто займається створенням, просуванням та монетизацією сайтів. Опишу сьогодні про цікавий експеримент із Google Adsense та кнопками соцмереж. Не хотів матеріал розтягувати на дві окремі статті. Вмістив в одну.

Google Adsense

Всі знають, що заробіток в Google Adsense залежить від дуже багатьох факторів. Це і відвідуваність сайту, його тематика, розміщення та вид оголошень.

Перші два показники важко змінити. А розміщення та вигляд оголошень здатні за умови правильно вибору значно підняти заробіток.

Спочатку про розміри оголошень. Найкраще сильно не мудрувати, і послухатись що каже сам Google Adsense. Адже ця контора зацікавлена, щоб більше натискали на ваші оголошення – вони більше зароблять.

Отже, рекомендують такі формати оголошень: 728х90, 336х280, 300х600.

Радять вмикати і текстові і графічні оголошення. Я одразу ставив тільки текстові, але в більшості випадків комбіновані оголошення показували себе із кращої сторони.

Розміщувати оголошення найкраще одразу під заголовком, в середині статті і в кінці. Або можна одне оголошення поставити в боковій колонці. Головне, щоб їх не було більше трьох на сторінці.

Ще, важливим показником є колір заголовків текстових оголошень. На блогах присвячених заробітку на сайтах, зустрічав три популярні поради:

-колір заголовків по замовчуванню (синій). Бо люди звикли що посилання синього кольору, і будуть часто натискати.

-колір заголовків як заголовки у статті. Таким чином люди не уникатимуть реклами, а будуть клікати, думаючи що це не реклама.

-яскраво-червоний колір. Він не звичний, і допоможе привернути до уваги рекламу читачів.

Щоб довго не думати, я зробив експеримент. Для цього вибрав свій сайт про папуг. Бо у нього достатня відвідуваність, щоб отримати більш-менш адекватні дані.

Ось скріншоти, із датою та кольором оголошень. Дивіться тільки перші три позиції на скріншоті. Звертайте увагу на такі показники як CTR запитів (кількість переглядів до кліків) і CPC (середня ціна за один клік).

Колір оголошення темно-зелений (як у статтях):скріншот

Колір оголошень синього кольору (стандартний варіант):скріншот2

Яскраво-червоний колір:скріншот3

Оголошення на скріншоті “великий квадрат для папуг” розміщене одразу під заголовком, в середині статті “середній для папуг 728х90” і останнє “специальный для попугаев” в кінці статті.

Як бачимо, одразу під заголовком найкраще ставити оголошення кольору заголовків у статті.

В середині статті найкраще себе зарекомендували також оголошення кольору заголовків на сайті.

А в кінці статті найкраще себе показали оголошення червоного кольору.

Отже так їх і потрібно ставити на сайт.

Важливі зауваження:

1.Я ставив експеримент на протязі семи днів для кожного кольору. Насправді слід моніторити хоча б два тижні (не хотів я стільки чекати).

2.Гугл знімає зароблені кошти за «недійсні кліки». Не можу знати, скільки саме знімають із оголошень того чи іншого кольору. Адже оголошення кольору заголовків у статті є більш спонтанними. Відповідно їх частіше можуть мінусувати як «недійсні».

3.Колір заголовків текстових оголошень може залежати ще й від тематики сайту, його аудиторії.

Кнопки соцмереж

Я писав раніше, що позбавився дуже багатьох плагінів на блозі, і залишив тільки чотири. Але вирішив таки один додати. Це безкоштовний плагін «UpToLike». Його чомусь активно рекламують в мережі.

Можна обійтись без плагін, і поставити код. Але UpToLike показує скільки разів ним скористались читачі статей на сайті. Мені було цікаво, чи мають хоч якусь користь ці кнопки соцмереж під статтями.

Коротше, результати роботи: за тиждень 13 разів натиснули кнопки соцмереж. Що привело 81 відвідувача.

Якщо приблизно порахувати, то за місяць кнопки соцмереж на моєму сайті натиснуть 13х4=52 рази. За рік – більше 600 разів.

Варто чи ні заради такого ставити цей плагін я ще не знаю. Нехай ще місяць постоять – там буде видно.

І не факт, що коли забрати кнопки, люди не будуть ділитись статтями в соцмережах. Можна скопіювати адресу сторінки, і вставити повідомленням.

І насамкінець. Ефект від кнопок соцмереж залежить у великій мірі від якості матеріалів на сайті. Де він цікавіший – будуть більше ділитись, і навпаки.

От такий сьогодні звіт. Буду радий, якщо комусь написане згодиться.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*