Adsense не дає заробити!

google-300x218Минулого місяця вже тут писав про те як Гугл Adsense перестав враховувати велику частину кліків бо контекстній рекламі розміщеній на моїх сайтах. Відповідно дохід впав у рази.

Служба підтримки тільки порадила: виділити оголошення, підписати типу «обережно реклама». В результаті я познімав усю рекламу Гугла із своїх сайтів. Тим більше, що в той час Гугл навіть контекстну рекламу біля своїх результатів пошуку почав підписувати реклама. Довго вони так не мудрували, бо скоріше всього ті надписи «обережно реклама» сильно зменшили заробіток. В результаті біля результатів пошуку їхні контекстні оголошення вже не підписуються словом «реклама».

Я це побачив, і подумав що Гугл заспокоїться. І дійсно, почали рахувати всі кліки.

Крім того, хороша людина взагалі порадила мені поставити великі рекламні блоки форматів 580х400.

Ясне діло що вони шкодять зовнішньому вигляду сайтів. Але й CTR виріс із 1,4% до 4% і вище! Казка! Декілька днів в мене був пристойний заробіток.

А потім бабах – прибуток зменшився в рази. Я то дєло поняв, і зразу пишу в службу підтримки. Хоча й знав що воно нічого не дасть (так і сталося), але все одно хотілось висловити свою думку.

Зараз приведу цей лист. Писав їм російською, щоб краще зрозуміли 🙂

Здравствуйте Мария.
Я недели 2 назад установил большой рекламный блок от AdSense формата 580х400. В результе CTR вырос до 4%.
На рекламний блок я никак не привлекал внимание посетителей, сам не кликал на баннер. Но вчера CTR на двух моих сайтах упал из 4% до 0-07%.
Догадываюсь – что-то у вас “подкрутили”.
Я большими обьявлениями “уродую” свой ресурс, тяжело его развивал, а у вас защитывают только десятую долю кликов?
Извините, но это уже жадность. Разве мало 40% которые AdSense берет как посредник?
Если так пойдет дальше – я уберу ваши баннеры. Не собираюсь никого кормить.
С уважением Павел.

Ось такий гнівний лист вийшов. Писав не сильно добираючи слів, бо знав що і так нічого не доб’юсь, а якщо зроблю із оголошеннями так як вони кажуть (в бокову панель, менший розмір оголошень, виділити, написати слово «реклама»), то нічого не зароблю.

Треба визнати, що відповіли мені чемно, але це нічого не змінює. Ось пару речень з її листа:

«Я просмотрела данные на Вашем аккаунте и вижу, что рост дохода (и соотвественно CTR) был связан повышением недействительной активности».

«Я бы посоветовала установить на данном месте квадратный рекламный блок меньшего размера, выразительно указать над ним, что это реклама, а также поднять текстовое содержание страницы вверх, чтобы пользователь мог видеть хотя бы часть его без прокрутки».

Отак то. Зараз поставив оголошення меншого формату, щось трошки «капає», але то мізер.

От пишу зараз, і думаю, це ж скільки треба було робити сайт (перший свій я робив довго, поки у всьому розібрався), написати більше 150 статей, з десяток статей купити, придбав близько 80 посилань на біржах, і ти не можеш відбити вкладене. Скажу більше: в мене навіть фотки на сайті про папуг із фотохостингу (колись накупив). І це тільки про один сайт.

Оскільки слова «здаюсь» я не знаю, то найбільш привабливими залишаються 3 варіанти розвитку.

1.Закинути сайти, нехай собі люди інформацію читають, і зайнятися іншими проектами (інтернет-магазин, сайти на замовлення).

2.Якщо рекламодавцю було вигідно платити мені непогані гроші за кожен клік (плюс ще й Гугл платив 40% від ціни кліку), і він ще й в плюсі (інакше б не рекламувався), то чи не легше зробити самому банер (чи замовити) для якоїсь партнерки, і повісити на сайті. І відсотки від партнерок будуть капати.

Або зробити свій інтернет-магазин під тематику сайту, також повісити банер на свій магазин, і його рекламувати. І не залежати від усяких Едсенсів.

3.Плюнути на відвідуваність і продавати посилання із сайтів.

Наприклад, той же сайт про папуг в мене колись прийняли в біржу GoGetLinks, але через неактивність сайт видалили.

Подивимось, щоб я там міг заробити. Можна ставити для початку середні ціни, і розпродати посилання в старих статтях.

У мене є 3 сайти із ненульовими показниками.

Про папуг: ТІЦ -60, PR – 2. Сайт в ДМОЗ каталозі.

Про сад і город: ТІЦ – 10, PR -0. Сайт в ДМОЗ каталозі.

Цей блог: ТІЦ – 10, PR – 3. Сайт в ДМОЗ каталозі.

Тепер заходимо в біржу і дивимось приблизні ціни.

Для сайту про папуг середня вартість замітки у гривнях – 50. І це я не враховував присутність у каталозі ДМОЗ. Але нехай.

Для сайтів із ТІЦ – 10, вартість одного посилання – 30 гривень.

От, на сайті про папуг є більше 300 сторінок, по одному посиланню з кожної – 15 000 грн.

На двох інших також більше 300 статей, тоді на кожному можна заробити ще по 10 000 грн. якщо продавати по одному посиланню з кожної статті.

В сумі на трьох сайтах нічого не роблячи можна мати 15 000 + 10 000+ 10 000 = 35 000 грн.

Знаю, що те все що я рахував дуже і дуже приблизне, в тому числі сайт для папуг має доменне ім’я третього рівня (що трошки знижує ціну). Але все одно, цей невеличкий розрахунок заставляє слюньки потекти 🙂 Майже 4 000$ можна заробити нічого не роблячи. А я тут хвилююсь що кліки не враховують.

Правда, після такого «розпродажу» можна забути що в тебе є сайти. Трафік впаде сильно, крім того ті посилання не можна буде зняти як мінімум рік. А теоретично розміщуєш їх назавжди.

От таке я сьогодні намудрував. А ви що думаєте?

P.S. Заради справедливості мушу сказати що в інших системах контекстної та рекламної ситуації заробітки не кращі ніж в Adsense. Скоріше навпаки. Але не це важливо, а те, що вебмайстер повинен отримувати віддачу за свою працю. А вона не завжди є.

P.P.S. Щоб трошки “розбавити” сьогоднішню невеселу писанину подивіться ролик про людину-комбайн 🙂

6 коментарів

 1. Зробити б “великий” інтернет магазин… Ну великий – це на пару десятків різних товарів. Підбирати щось цікаве і не дороге, робити націнку в рази два-три (все одно це буде дешевше ніж в аналогічних магазинах, якзл китайські товари замовляти). 
  Але біда – треба стартовий капітал, щоб такий магазин відкрити…

  Або інший варіант – робити типу МФА сайту під комерційну тематики, і коли трафік буде досить великий – ставити рекламу на власні товари по тій тематиці.

  • Специ радять починати із вузької ніші. Тоді достатньо 6-10 товарів для початку. Крім того, не всі можна мати в наявності. Якщо клієнт замовить – відповідаєш щось типу “товар закінчився на складі”.

 2. Я теж помітив що адсенс просів. Як варіант можеш спробувати РСЯ – зараз багато людей каже, що з Яндексом працювати вигідніше. 

  • РСЯ в Росії рулить. В нас Яндекс не дуже популярний, тому великої конкуренції рекламодавців там нема 🙁
   В мене на одному з сайтів (де половина відвідувачів з Росії) стоїть також і РСЯ. Але ціна за кліки нижча ніж Гугл.
   В будь-якому випадку, треба пробувати різні варіанти. Тим більше, що є люди які стверджують що взагалі не клацали на свої оголошення від Adsense , а їх забанили.

   • Як не самі, то хтось “поміг”. Я навіть десь бачив такі історії і пропозицію такої “послуги” – заклікати конкурента

   • 100% можу це підтвердити. Колись в мене був сайт і оголошення забанили прото так, хоча я твердо знаю, що сам не клацав і ніяких “завлекалок” не робив.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*