Аналіз сайту

Щоб мати уявлення про сайт із яким маєш справу (свій чи чужий) потрібно вміти його проаналізувати. Найкраще це робити комплексно: візуально та за допомогою спеціальних сервісів.

аналіз сайтуВізуально ви зможете оцінити дизайн ресурсу, відношення власника до сайту, кількість коментарів до статей, відсутність (чи наявність) неякісної реклами, частота оновлення матеріалу та його якість, і т.д.

Також при аналізі сайту практично неможливо обійтись без відповідних сервісів. Зокрема в мене встановлений RDS бар без якого я не уявляю собі «життя» сошника. Завдяки йому заходячи на будь-який сайт вже за пару хвилин приблизно уявляєш з ким маєш справу.

Також, є безліч онлайн сервісів для аналізу сайтів. Є більш вдалі і не зовсім.

На очі потрапив сервіс аналізу ресурсів від сервісу www.seobuilding.ru.

Чим він хороший, то функціоналом, завдяки йому можна багато чого дізнатися про ресурс.

Зараз подивимось детальніше на його можливості на прикладі аналізу мого блогу: 1

1 – Зображення сайту. Фактично ми можемо подивитись перейшовши на нього, але це так, щоб був перед очима.

2 – адреса сайту та його іконка

3 – назва сайту, опис та ключові слова. Це все потрібно для його просування. У моєму випадку головна сторінка не є статичною, тому і її не просуваю якось особливо. Хіба що хтось у пошуковику спеціально цікавиться моїм блогом.

4 – кількість ключових фраз на сторінці. Це досить важливий показник для успішного просування ресурсу. Який приблизно має бути відсоток ключових слів на сторінці можна подивитися в конкурентів із ТОП – 10 по видачі. Хочу порадити щоб ви дуже не захоплювалися «напиханням» ключових слів у текст. Це потрохи відходить в минули, і думаю що з часом пошуковики прикриють цю «лавочку». Потім будете всі тексти переробляти? Текст має бути в першу чергу цікавим та легким для сприйняття.2

5 – хостинг на якому розміщується ресурс. Інколи тексти із нашого проекту крадуть і розміщують у себе. Якщо переписка з адмінами «злодія» нічого не дає, то звертайтесь до хостера. Він прикриє сайт який краде чужу інформацію.

6 – двигунець на якому працює сайт та скрипти які встановлені.

7 – дата закінчення реєстрації домену. Важливий показник, можна забути продовжити, від’їхати у відпустку чи відрядження і … прощавай домен. Так що треба пильнувати.3

Далі можна подивитись на такі досить важливі показники як присутність ресурсу в таких авторитетних каталогах як Яндекс та ДМОЗ каталоги. Також можна перевірити наявність чи відсутність шкідливого коду на сторінках сайту.4

8 – приблизна вартість сайту за версією цього сервісу. Не раджу дуже звертати увагу на цю цифру, там не завжди показуються адекватні значення.

9 – показує TrustRank , величину придуману самим сервісом. Можете не звертати уваги.

10 – реальний PR . Сервіс пробує показати яким є справжній пейдж ранк сторінки вашого сайту. Адже цей показник Гугл рідко оновлює, і між апами проходить багато часу, інколи навіть півроку. Тому цей показник приблизно вас зорієнтує як сильно ви «накачали» PR.

11 – показник Alexa Rank. Опосередковано показує популярність вашого ресурсу серед інтернету. Чим менший показник, тим краще. Показує місце вашого ресурсу по відвідуваності у світі.

Якщо вам цікаво, то на момент написання статті рейтинг виглядає так http://www.alexa.com/

12 – Google PageRank. Показує «вагу» вашого сайту за версією Гугл. Вираховується для кожної сторінки. Це досить важливий показник. Щоб його підняти слід отримувати чим більше якісних природніх посилань.

13 – Yandex Тиц. Приблизно те саме що і Google PageRank, тільки вираховується для цілого сайту, а не кожної окремої сторінки. Дуже важливий показник для тих, хто торгує посиланнями.

14 – Яндекс Rang. Яндекс ще щось придумав, але на цей показник не звертайте уваги.5

У цьому блоці можна подивитися на такі важливі показники сайту як: посилання на сайт, лінки із блогів та пошукових систем, кількість картинок в пошуку, швидкість завантаження сайту, кількість помилок в коді.6

Конкуренти сайту. Не завжди вказуються коректно. У моєму випадку навіть згадується Ютуб. Цікаво, чи знає цей відеохостинг що він мій конкурент 🙂

Цими даними можна скористатись, якщо хочете отримати більше ключових слів. Можна подивитись по яких фразах просуваються ваші конкуренти.

8

Далі йде географія відвідуваності сайту. Тобто із яких країн до вас заходять користувачі.

9

Кількість посилань на ваш ресурс за версією одного із сервісів. Також приводяться ряд графіків. Бажано, щоб кількість посилань зростала плавно та пропорційно.

10

Тут можна подивитись пошукові слова по яких переходять відвідувачі на сайт. А також кількість посилань. Правда, для не надто відвідуваних проектів тут буде відображатися мало інформації. Та це не заважає вам промоніторити конкурентів!

 

В самому кінці сторінки цей аналіз можна зберегти у форматі PDF.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*