Антимотивація для блогерів

blogДекілька місяців тому я написав статтю під назвою «краща мотивація для блогера». Матеріал мав хороший відгук у читачів.

Але спостереження та думки які зараз є заставляють написати ще одну статтю. Але вже антимотивацію.

Дивлюсь, що сотні у нас, і тисячі людей в рунеті чи буржунеті повідкривали свої блоги. В першу чергу тому, що це модно. А також, щоб «міг висловити свої думки, щоб тебе читали». Ну і в якісь мірі для заробітку.

Що бачимо в результаті

Зайшов я у розділ українських блогів в каталозі ДМОЗ http://goo.gl/OYgzz4

Подивився навгад 10 ресурсів. Більшість цього року написала пару матеріалів (в кращому випадку), відвідуваність – до сотні уніків в день.

І врахуйте, що це блоги, прийняті в ДМОЗ. Це хоч якась планка якості.

В рунеті те саме. Я підписаний на два десятки блогів, які колись розвивались, їх було цікаво читати. Зараз максимум 1-2 матеріали в місяць, і то або реклама своїх продуктів, або продажні статті.

Відвідуваності також попадали. Пригадую, як Олександр Борісов хвалився, що в нього 5000 щодня читачів приходить. Зараз, у день коли нема розсилки нової статті – навіть до 2000 не дотягує.

В мене ситуація не дуже краща. Так, ніби пишу регулярно, і наскільки можу якісно. В результаті, за рік денна відвідуваність зросла із 215 до 254. За цей рік я написав близько 230 статей. І ці 230 публікацій збільшили денну відвідуваність на 40 чоловік?!

От вам і жорстока правда та холодний душ.

На рекламі цей блог в місяць приносить десь 1,15$. Якщо ви маєте сайт, то знаєте, скільки вартує зареєструвати доменне ім’я, кожного року його продовжувати, оплачувати хостинг. Я вже не кажу про час та сили для написання статей, ручне перелінкування, пошук фото, їх обробка, і т.д.

Зараз в мене на блозі 664 статті. Навіть якщо витрачати по годині на статтю (насправді це більше, іноді в рази), то виходить 664 години. Це без згаданих вище перелінкування, налаштувань шаблону, пошуків картинок, і подібного.

Що таке 664 години?

Це час, за який ви можете 4 роки ходити на якісь курси (англійської, рукоділля, музики, програмування, фотографування), чи спортивну секцію, створити інтернет-магазин, чи здати на права водія (10 разів).

А можна за цей час вивчити якусь інтернет спеціальність, і заробляти фрілансом суми, котрі в рази більші, ніж середня по ринку на заводі.

Але ні, всі поперлись в блогінг, бо це модно. Бо всі так роблять.

Але це ще не все. Є ще курси та відео уроки по створенні сайтів та блогінгу. То й же Борісов, зараз набирає в школу блогерів. Коштує навчання “небагато” – 19 990 — 34 990 рос. рублів. На наші гроші, це тисяч 10 000 гривень. Тобто 2-3 середні зарплати по Україні. Хоча багато людей за такі гроші півроку працюють.

Крім того, вам ще впарять відео курси по видаленні дублів сторінок та зовнішніх посилань, з обіцянкою, що відвідуваність зросте мінімум в п’ять разів.

Ще в навантаження запропонують систему для продажу рекламних банерів на своєму блозі. Ви ж розумієте, блогер із денною відвідуваністю 50-100 читачів в день буде нарозхват серед рекламодавців 🙂

Про себе

Я вже звик писати, і поки що пишу. Як буде далі – не знаю. Якби починав з початку, скоріше б всього не заводив блох блог.
До речі, не думайте, що 254 читачам в день (вставте свою відвідуваність) потрібна ваша писанина! Згідно статистики, переважна більшість читачів проводить на сайтах менше 1 (одної) хвилини, і переглядає тільки одну сторінку. Тобто зайшов з пошуку, швидко переглянув, і пішов. Він ніколи не повернеться, і навіть не знатиме, хто це пише.

Читає постійно невелика кількість людей – фактично для них блогер і пише. В мене, під назвою статей, є можливість побачити кількість переглядів. Оце і є те невелике число людей, які регулярно приходять на блог. І то, це не унікальні відвідувачі, а перегляди. Одна людина може пару разів перезавантажить сторінку, чи повернутись.

Так що фактично із постійних читачів не більше двох десятків (це у мене). Відніміть від них ще й тих, хто краде тексти з сайту, перекладає російською, і публікує в себе. Ось і все.

Також, незважаючи на регулярні публікації (ресурс розвивається) Гугл понижає мої матеріали в результатах пошуку. Тобто пишеш пишеш, а позиції ще й падають.

Що робити?

1.Подумайте чи вам це дійсно потрібно. Я не песиміст, але реальність така, що скоріше всього ви роками будете писати, а відвідуваність буде в районі не більше сотні людей (навіть пару сотень нічого не змінюють). Із них тільки максимум пару десятків дійсно вас регулярно читатимуть, і це буде хоч комусь потрібне.

2.Можете спробувати писати «мудрі речі» в соцмережах. І не треба витрачатись на домени та хостинги. Написав “рєчь” на три речення, і нехай лайкають. Наприклад, у Фейсбуці пости дядєньків та тьотів набирають інколи пару сотень лайків. Спробуйте, такого домогтись на персональному блозі.

3.Можна спробувати створити блог певної, цікавої тематики. Хоча бачу, що вже є достатньо речей і про кулінарію, подорожі, спорт, домашній ремонт.

4.Заробити на блозі можна, якщо продавати відео курси (як зробити блог і на ньому продавати відео курси 🙂 ), або пропонувати свої послуги.

5.Спробуйте здобути сучасну спеціальність чи знання, і це вам згодиться більше, ніж цей блогінг.

P.S.Ті, хто прочитали це http://pavlofox.net/motyvatsiya-dlya-blogera/ чи це http://pavlofox.net/dlya-dlya-chogo-zavodyty-blog/ ,і сьогоднішню статтю будуть трошки в ступорі: «де ж правда»?
Скоріше всього, десь посередині.
P.S.S.Тут хлопака розказує, як заробляв без всяких блогів і писанини:

11 comments

 1. І що знаково: кожен з блогерів, хто прочитає цей пост, вважатиме, що “ну з моїм блогом точно таких проблем не буде” (хоча десь глибоко в душі кожного з нас відвідували подібні переживання). Я належу до тих небагатьох, хто читає твій блог постійно. І не просто читаю – щось для себе дізнаюсь і навіть використовую. Тож я за те, щоб життя цього блогу продовжувалося. Але у тебе їх декілька – і лише тобі вирішувати, над чим працювати далі, а чим жертвувати.

  • Я поки-що не кидаю. Вже звичка виробилась писати. Там побачимо. Паралельно ще деякі речі тестую.

   • І не кидай. Твій блог досить почерпний. І я так розумію, якщо фінансово ти не багатишся, то хтось другий інформацією забагачується.

 2. Ну, 250 відвідувачів на день для україномовного ресурсу це не так і погано! Якби був на російській – була б відвідуваність 1000-1500/на добу. Як приклад можна взяти рівненського seofive(Мельничука).
  Але на російську не переходь :)) Щодо доходу з сайтів – раджу замовити в когось хто заробляє більше (з сайтів) аудит, хай вкажуть на можливі варіанти підвищення дохідності.

  • “раджу замовити в когось хто заробляє більше (з сайтів) аудит, хай вкажуть на можливі варіанти підвищення дохідності” – колись замовляв консультацію по збільшенню доходу в Adsense. Заплатив 500 рос.рублів, дохід не збільшився.
   На російську не збираюсь переходити 🙂

 3. Реалії такі, що чисто україномовний блог все рівно буде в рази менше заробляти, ніж російською, але ж що заважає зробити блог двомовним. Я от навіть трьомовним пробую робити свій новий блог про Африку, але вести його ще й англійською трохи складно, але стараюсь, от знав би китайську, зробив би ще версію китайською :). Щодо монетизації, то в сучасних умовах левову частину прибутку дає таки продаж лінків, якого чогось багато хто боїться, але то вже кожного особиста справа, та позаяк на сайтах можна нормально заробляти.

  І до речі маю курс Борисова “як стати блогером тисячником”, мені він дістався безкоштовно, але я б ніколи не відав за нього ті гроші, які він просить. Інформація, про це як почистити сайт від дублів звісно корисна, але її можна валом знайти і на безкоштовних ресурсах. Як на мене весь цей інфобізнес – такий собі новітній лохотрон.

  • В мене три інші сайти двомовні. Блог нехай буде тільки українським.
   А по курсі Борісова не один власник сайтів почистив ці дублі, повидаляв зовнішін посилання – результату нуль. Просто Гугл не дурень, і сам розібрався що це були дублі, і на видачу це не впливало. Зате всі повірили Борісову, що відсутність дублів та зворотніх посилань значно підніме трафік. Виявилось це брехнею. Але хтось на цих курсах непогано заробив. І далі “толкає” чергові навчальні матеріали.
   Щодо курсів, то я купую в Складчику, і моя совість чиста. Бо як правило або загальні речі, або неперевірена або застаріла інформація.
   Якщо попадеться інфа, яка дасть можливість дійсно заробити, то я потім офіційно куплю цей курс. Думаю, так буде справедливо.

 4. Якщо попадеться інфа, яка дасть можливість дійсно заробити
  Джерело: http://pavlofox.net/antymotyvatsiya/ Блог Павла Лиса © Pavlofox.net

  Та ж вона ніколи не попадеться, хто стане палити інфу, яка приносить гроші?

 5. Що ж, погоджусь, всі україномовні блогери в певній мірі альтруїсти))

  • Побачимо як то далі буде.
   До речі, дізнався, що хлопці з нашого села попроводили собі інтернет. Якщо всесвітня мережа йде в села, то не все так погано в майбутньому. Україномовна аудиторія збільшиться.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*