Армреслінг. Як перемогти(1).

армреслінг

Розкажу як перемогти в армреслінгу, може хтось цього не знав.

Динамічне тренування. Рідко хто з нас не змагався з суперником в боротьбі на руках — армреслінгу. На роботі, в інституті, просто у вільний час — ми хочемо доказати супернику хто тут сильніший. Перемога в поєдинку визначається багатьма складовими: сила, техніка, психологічне налаштування. В цій статті ми розглянемо перше. Щоб там не говорили про армреслерів, все таки у них нереально сильні руки!

Отже, чому спортсмен-армреслер легко перемагає будь-якого сильного чоловіка, і навіть представників інших силових видів спорту?

Спочатку розкажу одну історію. В одному з елітних залів Росії (елітних по складу тих хто тренується, а не ціни тренажерів) до хлопців з біцепсами по 50-55 см. прийшов в зал колишній армреслер- немолодий, з “животиком” і звичайними руками. Коли бодібілдер з величезними ручищами зійшовся з ним в поєдинку, то був моментально переможений суперником. Культуристи не повірили, знову зійшлися в поєдинку, і знову той самий результат. Бодибілдери подивилися один на одного з запитанням в очах: ”ЧИМ”??? А власне чим?

Зрозуміло, що велику роль грає техніка боротьби. Професійні армреслери вивчили її досконало. Тут важливо і положення рук, і кут прикладення зусилля, положення тіла і навіть положення ніг. Є способи боротьби верхом та гаком. Зрозуміло, що бодибілдери всього того не знають. Добре, з технікою зрозуміло, але ж армреслер переможе просто силою!

Отже, розглянемо складові його успіху. Знаєте який м’яз найголовніший для армреслера? Думаєте біцепс? А ось і неправда. Насправді це м’язи передпліччя. Саме їх армреслери важко тренують. Виконують для цієї групи м’язів багато вправ, причому з величезними вагами. Виявляється що на передпліччі розміщено багато дрібних м’язів які діляться на дві основні групи: згиначі та розгиначі. І для практично кожного з цих м’язів є вправа. Завдяки такій уваги до передпліччя, вони в армреслерів (особливо важковаговиків) досягають великих розмірів. Їхній об’єм може досягати 45-50 см.

Не треба думати що армреслери тренують тільки м’язи передпліччя. Вони і присідають, і роблять станову тягу і жмуть лежачи. До речі результати декого з них в цих вправах можуть здивувати. Адже неможливо максимально розвинути один м’яз забувши всі інші.

Розглянемо основні вправи для для розвитку м’язів передпліччя.

Згинання зап’ястя з штангою долоні вверх. Базова вправа. Розвиває внутрішню частині передпліччя. Незамінна вправа для надання м’язам передпліччя маси та сили, використовуються великі ваги. Можна виконувати з гантелями, стоячи чи сидячи.

Правильне виконання. Візьміть штангу чи гантелю хватом знизу, сядьте на лавці і покладіть передпліччя на ноги так, щоби кисті звисали з колін. Силою м’язів передпліччя зігніть передпліччя з штангою. Затримайте у верху на 1-2 секунди і постійно опустіть.Повторити 4-15 разів.

Згинання зап’ястя зі штангою, долоні дивляться вниз. Розвиває зовнішню частину передпліччя.

Правильне виконання. Візьміть штангу хватом зверху, сядьте на лавку та покладіть руки на коліна так, щоб зап’ястя виступали з-за колін. Силою передпліччя потягніть штангу вверх, затримайтесь на 1-2 секунди, і помаленьку опускайте. Повторити 4-15 разів.

Згинання на біцепс зворотнім хватом. Також дуже хороша та важлива вправа для нашого спорту.

Правильне виконання. Візьміть штангу хватом зверху і встаньте прямо. Силою біцепса та передпліччя зігніть руки в ліктьових суглобах піднімаючи штангу до грудей. Затримайте штангу на 1-2 секунди зберігаючи напруження і помаленьку опускайте. Повторіть 4-15 разів.

Підйом гантелі молотком.

Візьміть гантель нейтральним хватом (середнє положення між хватом знизу і зверху). Встаньте прямо. Силою біцепсів та передпліччя підніміть гантель вверх. Можна виконувати зразу двома руками по почергово.

Поворот гантелі проти- та за годинниковою стрілкою. Це популярна вправа з арсеналу армреслерів, але практично невідому бодибілдерам чи паверліфтерам. Розвиває ті м’язи передпліччя, які дуже потрібні армреслеру і які важко “дістати” вищеописаними вправами. Якщо хочете перемагати в боротьбі на руках то обов’язково її виконуйте.

Отже, правильне виконання. Візьміть в праву руку гантелю що має бліни тільки з однієї сторони. Сядьте на стілець та покладіть руку на коліна так, щоби долоня з гантелею виступала. Диски на гантелі з зовнішньої сторони. Силою передпліччя плавно поверніть кисть проти годинникової стрілки поки рука не буде у вертикальному положенні. Плавно опустіть гантелю. Повторіть 4-15 разів. Виконайте вправу з протилежною рукою.

Спортсмени — рукоборці також велику увагу приділяють розвитку сили пальців. Ось декілька вправ:

1.Висіння на перекладині. Треба повисіти на двох чи одній руці чим довше.

2.Утримання пальцями важкого бліна від штанги. Почніть для початку з двадцятикілограмовим бліном.

3.”Прогулянка фермера”. Походіть скільки зможете по залу з двома важкими гантелями. Важкими — це означає від 45 кг. А ви як думали:)?

4.Віджимання на пальцях. Виконується на всіх, чотирьох чи двох пальцях.

5.Виконання станової тяги без кістевих лямок. Навіть якщо ви не займаєтесь армреслінгом рекомендую утримувати штангу тільки силою пальців. Спочатку може бути важко, але потім пальці зможуть тримати. У мене, наприклад, скоріше відказують спина та ноги ніж пальці.

Насправді в арсеналі рукоборців є набагато більше вправ ніж я навів. Але це для професіоналів. Нам вистачить і цих.

Велику роль в розвитку сили армреслерів відіграють статичні вправи. Адже це один з найстатичніших видів спорту. Правда то вже інша історія. Чекайте наступних матеріалів.

Дякую за увагу!

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*