Три безкоштовні посилання

посилання на сайтХоч і вага куплених посилань постійно зменшується в ранжуванні сайтів, пошукові системи ще не скоро відмовляться від такого фактору. Отут недавно була чергова конференція представників компанії Гугл http://tinyurl.com/n9lvwdd .

Я і дотепер вважаю, що новому сайту потрібно отримати на «старті»  декілька десятків якісних посилань (не одразу, а поступово). Це дасть хорошу інерцію для розвитку ресурсу.

Крім усім відомих способів отримати лінки (обмін посиланнями, спам в профілях форумів, купівля посилань, і т.д.), я знаю ще три. Їх інколи застосовую.

Деякі вам можуть бути відомими, але про них, чомусь, мало пишуть на сео облогах.

Вікіпедія

Так, там посилання закриті тегом «nofollow». Але в даному випадку це не важливо. Гугл бачить не тільки закриті тегами посилання, але й звичайні текстові чи навіть через скрипт.

Так що будуть працювати. Крім того, Вікіпедія має величезний авторитет у пошукових системах, це ще один плюс.

Як залишити посилання? В розділі де є посилання на цікаві сторінки по темі статті, натискаєте редагувати. 1

Якщо не знаєте html, то копіюєте чужий код, і замінюєте в ньому адресу сайту на свою і текст посилання.

Важливо! Сторінки все одно переглядаються редакторами. Тому будьте розумними. Не потрібно туди пхати ширпотреб. Тільки якісні статті, які добре розкривають тему.

І ще одне. Не розміщуйте багато посилань за раз. Я колись штук 8 закинув за тиждень. І їх усіх видалили одразу. Я так розумію, редактори Вікіпедії можуть шукати додані адреси сайтів по IP і по самій адресі веб ресурсу.

Особисто я тільки одне посилання поставив на свій блог, і одне на інший сайт. Думаю, це краще ніж бездумно спамити.

Rutracker

На відомому Рутрекері http://rutracker.org/ можна у коментарях ставити відкриті посилання. ТІЦ форуму – 5300, що досить апетитно.

Тут також важливо не перестаратись. Знаходьте теми, які пов’язані із вашою тематикою, але не дуже популярні. Щоб там рідко заходили відвідувачі.

Ну і щоб не виглядав коментар як спам.

Я там поставив два посилання на свої сайти.

Панораміо

Це сервіс, куди можна закидати свої фото, і прив’язувати їх до карт Гугл http://www.panoramio.com. У верхньому правому кутку натисніть на кнопку редагування, далі «налаштування», і в поле «ваша веб-сторінка» введіть свій блог.

Посилання відкрите, не закрите тегами чи всілякими скриптами.

Ясне діло, що цих методів малувато, але часу багато не займають. І це краще ніж нічого. І точно краще, ніж посилання із профілів не розкручених форумів.

14 comments

 1. Дякую за корисну інформацію. Запитання: а чи доцільно розміщувати посилання на свій сайт не у самій Вікіпедії, а у Вікіцитатах (у мене якраз сайт із цитатами)?

 2. Треба робити якісні сайти (оптимізовані тексти, внутрішня перелінковка і т. д.) і можна обходитися без жодного купленого посилання 🙂 Звісно, якщо мова не йде про інтернет-магазин планшетів чи ноутбуків, в таких випадках і посилання не допоможуть 😀

 3. Спробував додати посилання до Вікіпедії. Після подання відразу з’явилась на сайті, але побачимо чи редактори не приберуть. До речі, як швидко вони перевіряють нову інформацію?

  • Я деякі статті у Вікіпедії редагував ще у січні (не для розміщення посилань, просто вносив уточнення) – так більшість змін до цих пір не перевірена адміністраторами. Тож маєте шанс “засвітитися” на кілька місяців.

   • Там навіть російські вебмайстри додають посилання на свої сайти до українських статей. Так що наші тим більше потрібні. Тільки ставити якісні, які добре розкривають тему.

  • Мої лінки вже пару років стоять. Але може редактор й погодив, бо залишав по темі

 4. Так гарні способи розкрив, я теж ставив посилання у Вікіпедії та рутрекері на свої сайти, але взагалі в ідеалі коли посилання у тій же Вікіпедії ставить хтось інший. Перше посилання на мій сайт у Вікіпедії зявилось без моєї участи, просто комусь (може навіть модератору) сподобалась стаття і він поставив посилання. О а ще окрім вікіпедії можна спробувати поставити посилання на Лурку (москальский сайт пародія на Вікіпедію), правда там тільки рос. мова, тож і сайт має бути рос., або принаймні мати рос. версію.

 5. Специфічні це точно, але посилання звітам не завадить, наприклад, в мене є стаття на яку стоїть посилання з Лурку (причому навіть не я ставив) так от ця стаття знаходиться в топі гуглу і яндексу і дає непоганий трафік

 6. А я нещодавно побачив, що Яндекс індексує посилання на сайт з профілю disqus.com. Реєстрація безкоштовна, тож теж варто зробити.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*