Бізнес ідея: виготовлення будинкових знаків. Мій досвід.

 

бізнес ідеяЯ відношусь до тих, кого не влаштовує робота на чужого дядю, виконуючи його забаганки та допомагаючи йому досягати ЙОГО цілей, а не моїх.

 

Тому постійно читаю літературу, слухаю та переглядаю відеолекції відомих бізнесменів та бізнес тренерів. Ну  і, само собою, пробую різноманітні бізнес ідеї на практиці.

 

Те, що в мене вийшло із однією ідеєю – поділюся з вами. Маю наувазі виготовлення будинкових (домових) знаків. Адже, по ідеї, кожен будинок повинен мати номерок. В реальності мало яка сільська садиба чи міський будинок має знак. А якщо має, то добряче пошарпаний. Тому логічно, що можна виготовляти та продавати красиві будинкові знаки усім бажаючим.

 

Ця ідея заробітку дуже популярна в інтернеті, і я вирішив що також зможу. Найбільше пропагує цей вид бізнесу білорус Андрій Комаровський. На своєму сайті http://andreikamarouski.ru автор продає навчальний відеокурс, а також надає платні консультації.

 

Не скажу як дістав, але відеокурс  подивився. Треба сказати що там все розписано дуже детально. Автор показує як зробити в Corell Draw дизайн знаку, яке обладнання вибрати, додає до курсу всі можливі макети та заготовки.

 

Після перегляду курсу, зваживши всі за і проти було прийнято рішення спробувати. Тим більше, що ця ідея бізнесу не потребувала великих капіталовкладень та особливих знань чи умінь.

 

Найдорожчим обладнанням повинен бути ручний фрезер. Ціна більш-менш нормального коливається в районі 100 доларів. Оскільки я не знав чи піде бізнес, то хотів взяти фрезер на прокат. Обдзвонив з десяток фірм що дають на прокат інструментів, та “такого чуда” ніхто не мав. Тому прийшлось купити.

 

Після того треба було купити матеріали, а саме: плівку, основу, ракель, переносну плівку, оргскло для шаблону. Тут також мене чекали неприємності: продавали мінімум 1-2 метри квадратні. Оскільки я без машини, то в інший кінець міста “волік” ці матеріали. Та терпів, бо ж хотів бути бізнесменом 🙂

 

Після цього (чи перед цим) вже по готовому шаблону зробив в корелі шаблон будинкового знаку. Номер взяв наугад. Не все в мене вийшло добре, мусів допомогти друг який працював дизайнером — Тарас Масинник. За то йому вдячний.

 

Після того знайшов підприємство, яке на лазерному плотері вирізає букви. Після цього з братом наклеїли вирізані з кольорової плівки букви на пластикову основу. Після того, ручним фрезером потрібно було вирізати знак по заданому контурі.

 

Робили ми це в коридорі, бо гаража тоді ще не мав. Скажу так: робота шумна та пильна. Не добре я сказав “пильна”- від того пластику на наших руках утворився сантиментровий шар із пластмасовою пилюки. І це при тому, що зробили всього пару знаків, для зразка.

 

Все, знак вийшов хороший, навіть дуже. А, чуть не забув, плівка вибиралася для роботи професійна, Oracal. Вона роками не вигорає на сонці та лущиться.

 

будинкові знакиТак що за продукцію був спокійний. Залишався відповідальний етап — продаж.

 

Якби ж то я знав наскільки це відповідальний етап! Це вже потім, на якомусь бізнесфорумі мені пояснили, що головне збут. Можна мати повні склади продукції, а підприємство банкрутує.

 

Для пошуку замовлень я вибрав сусіднє з містом село. Ви не дивіться що це село! Це сусіднє з МІСТОМ село. Є, звичайно, і простенькі будинки, та більшість набудовані новими українцями. І головне без знаків! От, думаю, наберу замовлень.

 

Перше, з чим я стикнувся-надзвичайно некомфортно ходити по чужих дворах та пропонувати виготовити якусь фігню для них. Про, до речі, мені розказували майже всі хто займався подібними продажами усілякої косметики, книжок, і т.д.

 

Я вибрав літній недільний день — щоб чим більше господарів було вдома. Дійсно, більшість їх були вдома. Та вони чхати хотіли на пацана з якимось кульочком під їхніми дорогими дверима! Тим більше, що дзвінків там майже не було. Я привідкрив одні двері, там мене зустрів не прив’язаний “милий” собачка. Люди із другого поверху будинку почули гавкіт, подивились що щось “лізе”, але не вийшли. А для чого їм псувати собі настрій черговим “свідком єгови”, “продавцем з продажу”, чи ще що вони там подумали.

 

В наступному подвір’ї ситуація повторилася, тільки собачка вже був не чорного кольору, а білого. Але то мені не допомогло.

 

Деякі садиби були такого рівня, що я не виключаю що там снайпер сидить, а я тут зі своїми знаками 🙂

 

Звичайно, бували і прості садиби, та їх чомусь знаки не цікавили.

 

Може б я ще так ходив, та тут до одного будинку під’їхали новенькі Мітсубісі і з них вийшов колишній однокласник мого брата. Він тут жив.

 

Ми розговорилися, і виходило, що тут раз півроку-рік ходять чудаки зі своїми знаками. Але максимум чого вони досягали-то пару замовлень.

 

Коротше, нове чорне Мітсубісі заїхало до свого дому, а я пішов до свого.

 

Прикро було визнавати поразку, тим більше що я стільки зусиль доклав щоби все це знайти і зробити.

 

Десь за півмісяця я спробував вже у сусідньому до свого села повторити подвиг. Правда, вирішив не здаватися, і пропонувати знаки більшій кількості людей незважаючи на відмову. Але після тринадцятого “ні” я сказав собі — “а ну його”.

 

Отак і закінчилась ця бізнес ідея. Треба сказати, що із матеріалів що залишились (я ж купив 2 метри квадратних) безкоштовно зробив будинкові знаки собі, дядькові, трьом друзям з роботи. Всі були в захваті, по виходило дійсно непогано.

 

Я не шкодую про зроблене, тому що це був досвід.

 

Потім я довго аналізував все що було з цим зв’язано. Зроблені висновки:

 

1. Продавати треба вміти. І це важливо. Можна “втулити” нікому не потрібну фігню, а можна мати злиток золота і не могти збути. Тому, якщо починаєте бізнес, то будьте-ласкаві, знайдіть собі хороших менеджерів з продажу. За хороші відсотки! Щоби вони “потіли” продаючи вашу продукцію. Дехто із успішних бізнесменів взагалі радить в перший період працювати тільки під замовлення. Тоді менше витрат.

 

2. Можна спробувати зробити веб-сайт і на ньому продавати будинкові знаки. Але наберіть в інтернеті “домовые знаки” – там така конкуренція, а чи комусь це потрібно.

 

3. Сам автор стверджує що ми не вміємо продавати, та хотів би я подивитися, як він проходить в ці будинки, і продає те, що нікому не потрібно.

 

4. Дуже добре коли у вас є знайомий сільський голова. Думаю, він міг би “простимулювати” мешканців купити собі такі знаки.

 

5. Про автора ідеї Андрія Комаровського не можу нічого сказати поганого. Напевне потрібно вміти продавати. Ті, хто купить у нього курс отримають його персональні консультації та доступ в закритий бізнес форум. Але я щось не хочу 🙁

 

P.S. Знак, що я почепив на свій сільський будинок, висить і досі. Не вигорів та не полущився. Ручний фрезер також є, чекає кращих часів. Чи ще одної бізнес ідеї 🙂

 

 

14 comments

 1. Андрей Комаровский

  Позволю себе как автору идеи и курса по изготовлению домовых знаков прокомментировать этот неудачный опыт автора блога по продаже домовых знаков.

  То что не получилось продать эти знаки – это именно проблема НЕумения продавать.

  Это решается буквально за 2-3 дня практики, но только в том случае ЕСЛИ ЗНАТЬ как это делать.

  И если бы Вы были ЛЕГАЛЬНЫМ покупателем моего курса, то Вы обязательно получили бы и стратегию продаж домовых знаков (в т.ч. “шпионское” видео где я показываю как я эти знаки продаю в реальных условиях, плюс запись вебинара по разбору главных ошибок при поиске заказов – эти ошибки есть абсолютно у всех начинающих, плюс я бы Вас проконсультировал именно по Вашим продажам – для этого просто нужно было записать на диктофон как Вы продаете, а я скажу что Вы делаете неправильно).

  Проблема в том, что этот курс Вам достался НАХАЛЯВУ и там нет именно самой важной этой части – этой стратегии продаж.

  А научиться делать знаки может любой, но вот продавать ))))

  Кстати, из последних результатов – за три месяца начиная с 1 июля 2012 года было продано порядка 600 знаков (чистая прибыль со знака 10$) по городу и району с населением в 30.000 человек.

  То что главное сбыт – это правильно. А вот с тем, что домовой знак это “никому не нужная хрень” позволю себе не согласиться.

  И, знаете, меня больше всего “убило” то, что Вы сдались ВСЕГО ЛИШЬ после 13-го отказа – даже я, умея продавать, за день (за целый день) обычно собираю заказы на 30-35 знаков. И здесь Вы можете увидеть, что на это уходит около 8-ми часов в среднем и около 200-300 домов, т.е. порядка 90% я получаю отказы.

  Но это очень хорошая школа – т.к. очень тренирует Вашу “толстокожесть”.

  По поводу “как я сам хожу и продаю то, что не нужно” – когда я был в 2011г. в Крыму, то я приглашал всех желающих в Симферополь и показывал как нужно правильно продавать домовые знаки. Также это можно посмотреть и в “шпионском” видео.

  И напоследок – специально для покупателей моих курсов в апреле-мае будет проводиться тренинг по поиску заказов на домовые результаты С ГАРАНТИРОВАННЫМ результатом.

  С уважением, автор курса по изготовлению домовых знаков Андрей Комаровский.

 2. Я в статье согласился, что скорее всего нужно уметь продавать.

 3. Андрей Комаровский

  Дело в том, что у Вас НЕ полный курс – не хватает именно части по продажам этих домовых знаков.

  Поэтому делать анализ данного курса не обладая всеми исходными данными не правильно и поэтому у Вас не получилось продать эти знаки.

  • Может и так. Фрезер еще есть, руки и голова тоже на месте.
   Нужны только желание, знание и время.
   И хорошо бы продажи автоматизировать…
   Хотя, Довгань рекомендует начинать бизнес именно из прямых продаж. Развивается устойчивость к отказам и поражениям.

 4. Андрей Комаровский

  Насчет “автоматизировать” – а как Вы сможете автоматизировать если не понимаете специфики продаж именно домовых знаков.

  Вот для этого и нужно научиться их продавать лично, а затем уже можно делегировать, т.е. нанимать продажников – только в этом случае Вы сможете правильно поставить задачу, научить искать заказы и проконтролировать.

  Вот этому и будет посвящен мой новый тренинг по продажам домовых знаков – автоматизации.

  И если уж Вы прислушиваетесь только к “громким” именам, то Вы должны четко понимать, что в каждом деле должен быть наставник, который достиг здесь уже результатов.

  И именно наставник сократит Ваш путь к успеху в разы, а то и в десятки раз.

  В отношении домовых знаков (их продаж) без лишней скромности скажу, что таким наставником являюсь я – и за это говорят и лично мои результаты и результаты моих учеников.

  Ради интереса можете посмотреть их отзывы по ссылке

  http://delaemreklamusami.ru/otzyvy/odz.html

 5. Отзывы почитал. Не хочу “сильно умничать”, но можете сделать (пусть на закрытом форуме) ветку, где участники моглы бы делится адресами предприятий в их городе, которые выполняют резку или продают материал. Иначе придется им побегать.
  Во Львове
  Материалы: фирма “Пластикс”, Адрес: Львов, ул. Луганська,18 тел.: (032) 295-65-80 / 81, Время работы: Пн-Пт 9:00-18:00,
  Порезка: “Кардинал”, город Львов, ул. Наукова, 7-а, тел. 032-240-37-37, и 067-670-14-14

 6. Як на мене, тут багато “але”, і часто “шкурка вичинки не варта”. По-перше, дійсно існує чимало людей/фірм, що тим вже давно займаються, по друге, багатьом то дійсно “до лампочки”, по-третє, чимало заможних домовласників хочуть екслюзиву (наприклад, замовляють великі ковані знаки). Потім – чимало хазяїв роблять самі такі таблички, деякі незугарні, а деякі й нічо’… А ще знаю випадки, коли міська/сільська влада затверджує уніфікований стиль цих знаків (і часто й “сама” їх виготовляє).
  Але, може, моє враження помилкове…

 7. У ваших словах є правда. Крім того, я “здався” після 13-тої відмови замовити знак. Припустимо я швидко здався. Але щоб почути ці 13 “ні”, мені прийшлось більше ніж півгодини ходити по селі. Бо далеко не кожен господар стоїть біля хвіртки і чекає мене.
  Це тільки замовити, а ще зробити…
  В будь-якому випадку, це хороший досвід, це мені пригодиться. Зокрема, я на “своїй шкірі” відчув, як це не просто ходити і просити людей щось купити.

 8. Можна фрезер в оренду здавати 🙂

 9. “Ради интереса можете посмотреть их отзывы по ссылке http://delaemreklamusami.ru/otzyvy/odz.html” —- о, а цей сайт вже зовсім на іншу тематику. Мабуть і в Комаровського продажі пропали, як знаків так і курсів.

  • До речі, я також думав бізнес по посередницьких послугах на ремонті замутити.

   • і що стримало?

    • Тікаю від складних схем, бо якщо не спрацює одна із ланок – результату не буде. Чим простіше, тим краще.
     Тут же ж також, потрібно знайти хороших виконавців, щоб вони тебе не дурили, щоб люди не жалілись на їхню роботу.
     На рекламу потрібно витратитись, щоб вона окупилась.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*