Бленда і рівень для фотоапарату

бленда для фотоапаратуТрошки більше, ніж три тижні тому замовив для фотоапарату два необов’язкові аксесуари. Але можуть згодитись при фотографування. Так що по черзі.

Рівень для фотоапарату

Одна із найпопулярніших помилок починаючих фотографів – завалений горизонт. Так на професійному жаргоні називають фото, які зроблені при кривому утриманні фотоапарату під час натисканні на кнопку спуску.

Щоб цього не сталося, бажано використовувати рівень. У деяких фотоапаратах є електронний. Також, на хороших штативах є вбудований рівень. Але іноді приходиться знімати, використовуючи підручні предмети. Не від одного майстра фото я чув пораду, що можна в разі потреби ставити фотоапарат навіть на пакет крупи (гречка, рис). От в таких і подібних випадках може знадобитись рівень для фотоапарату.

Я б його не купував, але китайці продають його за 0,47$. Кріпиться на місце зовнішнього спалаху.рівень фотоапарат

Рівень акуратний, маленький, свою роботу робить. Не заважає відкриватись вбудованому спалаху.

Придбати цю «штуковину» можна тут http://aliexpress.com/

Бленда для фотоапарату

Зверніть увагу. Коли в яскравий сонячний день ви вдивляєтесь вдалечінь, то приставляєте до брів розкриту долоню. Ви так робите інстинктивно, щоб краще бачити, і сонце не потрапляло в очі.

Те саме із об’єктивом фотоапарату. У нього повинно потрапляти відбите світло від об’єкту, який фотографуємо. Але не повинні спотворювати картинку бокові промені світла.

Через них картинка стає блідою, менш контрастною, з’являються бліки.

От для боротьби із цими явищами використовують бленду. бленда для фотоапарату

Крім того, в якісь мірі бленда захищає об’єктив фотоапарату. Хоча й для цих цілей є світлофільтри.

Для кожного об’єктиву є свій тип бленди адже кожен об’єктив має свою фокусні відстань. Одні ширококутні, інші навпаки, довгофокусні.
Крім того, бленди вибирають залежно від діаметру різьби кріплення. В об’єктива 40мм/2.8 – 52 мм.

Оригінальна бленда для мого об’єктиву алюмінієва, і коштує десь 19$. Китайська копія – доларів 13. Я вирішив не платити за желізяку такі гроші, і замовив у китайців шматок пластику за 1,17$. Разів 10 дешевше.фотоапарат з блендою

Бленда прийшла погано запакована, хоча я при замовленні просив у китайців добре загорнути. Але на щастя нічого не поламалось, виготовлено нормально, пластмаса без запаху.
Купував тут http://aliexpress.com

Звичайно, за долар всередині не буде спеціальної бархатистої поверхні. Але це не страшно, функцію виконує. Ось одразу після покупки я перевіряв.

Це фото без обробки. Ефект не величезний, але є. фото з блендою і без

Хоча робота бленди більше – чи менше проявляється залежно від місця на небі, де знаходиться сонце.

А, ледь не забув! Із блендою фотоапарат виглядає крутим і професійним 🙂

2 comments

  1. Бленда – річ корисна і потрібна, а от рівень, як на мене, то просто цяцька. Завалений горзонт в lightroom можна виправити за два кліки мишкою (програма це робить самостійно), та й з часом рука і око самі будуть робити “рівні” кадри.

    • Ну так, але в гніздо для зовнішнього спалаху не буде потрапляти сміття. Місця і ваги не займає, нехай буде.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*