Бій Кличко – Повєткін. Післямова

кличко повєткінВчора ввечері український чемпіон переконливо, одноголосним рішенням суддів переміг росіянина Олександра Повєткіна. Через що інтернет «гуде». Хіба я, як вболівальник та любитель боксу міг не прокоментувати цю подію? Коментую.

В першу чергу хочеться сказати добрі слова про двох боксерів, не тільки про переможця. Незважаючи на купу фотожаб розповсюджених в інтернеті, Олександр також молодець. Тому що він «вижав» із себе все що міг на цей момент. Клацати на клавіатурі можна будь що, а вийти проти діючого чемпіона, «бойової машини» – не кожен зможе.

Крім того, на ньому була дуже велика відповідальність: світовий ажіотаж навколо бою, сильна заполітизованість поєдинку, виступ в «рідних стінах», вперше зустрічався із суперником такого рівня.

Дива не сталося, і Володимир прогнозовано переміг Повєткіна. Чого варті хоча б 4 нокдауни. В якомусь іншому випадку рефері міг би зупиняти поєдинок. Була велика різниця в класі боксерів, досвіді, габаритах. Варто хоча б порівняти кількість боїв у Володі (63) і Олександра (26).

Не всі попередні бої Повєткіна були переконливими, а за 2 місяці підготовки ти кардинально нічого не зміниш. Якщо для тебе, наприклад, є надто важкою 100кг штанга, то за два місяці вона для тебе не стане пір’їнкою. Це факт. Та й стиль боксування за цей період не поміняєш.

Крім цього в них була зміна тренера, це також не є добре.

Знаючи все це, на мою думку, росіянам не треба було аж так «накручувати» та заполітизовувати цей поєдинок. В крайньому разі, вже після його успішного закінчення можна було запустити «машину пропаганди».

Хоча офіційний російський канал ОРТ і тут відзначився, заявивши що Повєткін оправдав сподівання і вистояв усі 12 раундів.

Сам бій проходив трохи «брудновато», Володя часто клінчував, інколи забагато навіть як для свого стилю ведення бою. Хоча і його суперник часто йшов в атаку сильно нахиляючись.  І хто зна, можливо ці клінчі і дали можливість Повєткіну протриматись усі 12 раундів.

Тут треба сказати, що багато відомих боксерів мали свої «фішки», котрі були на грані фолу. Холіфілд, наприклад, любив йти на суперника головою,  Тайсон – затискав руку суперника намагачись заламати лікоть, Леннокс Льюїс також любитель клінчувати. До речі, Володі це техніку (клінчування) поставив саме колишній тренер Льюїса – Емануель Стюард.

До мінусів Кличка у тому поєдинку були штовхання суперника в критичний момент. Але той же Льюіс у бою з Тайсоном також «легенько підштовхнув» Тайсона, і суддя зарахував технічний нокаут. Було таке. До речі, під час цих штовхань я звернув увагу наскільки фізично сильніший Володимир за Повєткіна.

Якщо чесно, то Олександр Повєткін, в бою проявив тільки силу волі та характер. І більше нічого. Я сам був здивований, що майже всі джеби Кличка проходили. Захисту в росіянина фактично не було. Такі речі потрібно було відробляти на тренуваннях, знаючи що Кличко б’є дуже сильно.

Крім того, всі знають що Кличко майстер клінчування. Невже не можна було подивитись відео його боїв і щось придумати? Знали ж що таке буде?

Пропущені удари від Кличка (139 за бій) а також клінчі зробили свою справу. Повєткін вже у другій половині бою ледве переставляв ноги. Фото на зважуванні перед поєдинком показало, що в росіянина трошки жирка забагато, можливо і це вплинуло на витривалість в пізніх раундах.

Після бою Володимир похвалив свого суперника, відзначивши його стійкість.

Прикро вразили російські вболівальники, із їхнім свистом та нехорошими вигуками під час бою.

На післяматчеву прес-конференцію Повєткін не прийшов. Можливих причин я побачив три: соромно дивитись в очі вболівальникам (хоча він в бою зробив все що міг), небажання «світити» перед камерами побитим лицем, стан здоров’я після бою. 139 пропущених ударів від Кличка це не дитячий садок.

Загальний висновок про бій.

Кличко зробив все максимально раціонально та розумно, мінімізував ризики, і весь час контролював події в рингу. Періодично дістаючи суперника коронним джебом.

Олександру можна записати в актив тільки стійкість та бажання перемогти. Різниця в класі боксерів кидалась в очі.

Було дуже цікаво читати коментарі як наші, так і росіян.

Там дехто писав що бокс у виконання Кличка нудний. Якщо так, то що ви скажете про бокс у виконанні Повєткіна?

Потім, після бою Леннокс Льюїс скаже що чекав від бою більшого. Він можливо забув, що пішов на пенсію у віці Володимира, а старший Кличко боксував будучи старшим на 4 роки від «пенсійного віку» Льюїса. Так що нехай тут не розказує.

Так само, Джаміл Маклайн, вставив свої «5 копійок», що мовляв Кличко боксував нечесно, і з нього треба було знімати очки. Нагадаю, що Володимир того Маклайна «розстріляв» без ніяких клінчів та особливих зусиль. Так що нехай йде тренується.

Прогноз на майбутнє.

Було б добре, якби Володя зустрівся або з Чізорою, або ще раз із Хеєм. Я вже колись писав, про феномен Кличків. Що коли хтось із них зустрічається повторно із суперником з яким боксував хтось із братів, то бій завжди (!) для них був переконливішим за попередній.

У Повєткіна можуть бути варіанти. Не так важливий в даному випадку результат бою, як те, як Олександр «переживе» його результат. Якщо не зламається, то ще має шанс стати великим боксером. Тому ж Володимиру Кличку поразки тільки додали майстерності.  А Майк Тайсон після кожної поразки навпаки ставав слабшим.

Все в його руках. Правда, як показав бій із Володею, там ще працювати і працювати.

2 коментарі

  1. Вся біда в тому, що кличко високий і йому падають в живіт, звідти й клінчування в більшості. Коли нагло йдуть в живіт головою, Кличко старається відштовхнути, або втекти, що теж виглядає як штовхання. Брудний бокс тут не зі сторони Кличка, він лише по ситуації працює.

    • Повєткін нахилявся, Кличко зверху придавлював. Але то таке.

      Через пару днів дебют Ломаченка на профі рингу. Це нова надія України. Треба буде дивитись.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*