Бокс. Вміння вчасно піти

боксериЧастенько можна почути думки, що знаменитому спортсмену Віталію Кличку слід «зав’язувати» із боксерськими поєдинками. Як-не-як – вік піджимає.

Я щодо цього мовчу, бо як ми можемо знати в якій він формі? Йому видніше.

Але в цій статті вирішив згадати боксерів, які не змогли вчасно піти.

Мухаммед Алі. Легендарний спортсмен, король боксу. Ним захоплюються і тепер любителі боксу, та незважаючи на прогресуючу хворобу Паркінсона не захотів завершити спортивну кар’єру. В результаті із чотирьох останніх поєдинків програв три: Спінксу, Холмсу та Бербіку.

Ларі Холмс. Видатний спортсмен, популярний у 80-х. після двох важких поєдинків із Майком Спінксом вирішив залишити спорт. Та потім, через два роки, у віці 39 років вирішив «дати пару уроків» молодому Майку Тайсону.

Що з того вийшло дивіться у відео

Ради справедливості мушу додати що Холмс після цього ганебного бою продовжував виступати ще протягом 14 років, і отримав чимало перемог. Останній свій бій виграв у віці 53 років!

Майк Тайсон. Легендарний залізний Майк також не зміг вчасно залишити ринг. Після яскравих спортивних перемог та бурхливого життя він фактично залишився банкрутом. Щоб покращити фінансову ситуацію був змушений і далі виходити на ринг, хоча того азарту, енергії та фізичної форми вже не було.

Так, у віці 36 років (ще не такий старий) він зустрівся із Ленноксом Л’юісом. Якщо бути чесним, то Майк нічого хорошого там не показав (можливо пару атак в першому раунді). Після цього були ще поразки Дені Віл’ямсу (В.Кличко його переміг) та Кевіну Макбрайту. Після цього позору Тайсон вирішив закінчити кар’єру.

Евандер Холіфілд. Один із моїх улюблених боксерів. Провів вдалі поєдинки із Майком Тайсоном, Джоржем Форменом, Ларрі Холмсом, Рейем Мерсером. Легенда боксу. Та  Евандеру слід було вже після першого бою з Джоні Руісом піти на пенсію.  Потім були і поразки і перемоги, але минулої слави та титулів Холіфілд не бачив.

Джеймс Тоні. Відомий боксер, правда довгий час виступав в першій важкій вазі. Потім була вдала кар’єра у суперважкій вазі. Та цього Тоні було мало, і він вирішив у віці 42 років, 28 серпня 2010 року спробувати свої сили у змішаних єдиноборствах.

Суперником йому був легенда змішаних єдиноборств, Ренді Кутюр.
Нічого доброго з того не вийшло, Ренді за пару хвилин без особливих проблем переміг Тоні, вибивши з нього всі сили.

Ріддік Боу. Надзвичайно сильний боксер середини 90-х. Неодноразовий чемпіон світу серед важковаговиків. Ходили чутки, що навіть Майк Тайсон не хотів з ним зустрічатись.

В активі Боу 45 боїв. З них 43 перемоги (33 нокаутом) і тільки одна поразка. Його визнавали боксером 1992 року за версією журналу “Ринг”.
Та в червні 2012 року, 45-річний Ріддік захотів підзаробити грошенять. Зустрівся із тайським боксером Евгеном Головіним. Українець за два раунди ледь не відбив ногу старому чемпіону. Боу в рингу не показав нічого, крім стійкості до ударів по ногах. Правда, за цей бій заробив 150 000 доларів.

Рей Мерсер. Відомий американський боксер-професіонал. Людина яка зустрічалася із Ларрі Холмсом, Ленноксом Л’юісом, Евандером Холіфілдом, Володимиром Кличком.

І після того всього на старість років вирішив спробувати себе в боях без правил. У віці 44 роки зустрівся із голландським спортсменом Ремі Бо’які.
Ремі вистачило одного удару, щоб Рей зрозумів що він не тим займається

На противагу вищенаведеним прикладам можна привести кар’єру Леннокса Л’юіса.

Леннокс Люіс. Один із найкращих важковиків за всю історію боксу. Переміг: Майка Тайсона, Евандера Холіфілда, Девіда Туа, Віталія Кличка (розсічення), Рея Мерсера, Шенона Брігса, Анжея Голоту, зламав Майкла Гранта. Має дві поразки, але через недооцінку суперника.

Після важкого поєдинку з Віталієм Кличком зрозумів «всю серйозність справи» і вчасно закінчив кар’єру. Особисто я його за те хвалю. Потрібно вміти вчасно піти. Наступного разу йому б могло не пощастити. А так залишився видатним спортсменом в історії боксу.

3 коментарі

  1. Люїс пішов знечещеним. Формально непереможним, а реально боягузливо зістрибнув.

  2. Ну чому, ти ж не можеш всім до кінця життя щось доказувати.
    Ясне діло що рано чи пізно тебе переможуть. Він відчув що вже “додавати” не зможе і пішов на пенсію.
    Хоча, звичайно, я б хотів бачити матч реванш 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*