Боксерські мішки, груші, лапи та рукавиці

мішок, боксерськийПару тижнів тому мені прийшлось купувати важкий боксерський мішок та грушу на розтяжках. Як завжди, перед якоюсь більш менш важливою справою я вивчаю ситуації. В результаті накопичилися деякі знання + мій досвід використання цих снарядів. Ось із цією інформацією хочу із вами поділитися.

Боксерські мішки. В першу чергу призначаються для розвитку сильних ударів руками та ногами.

При виборі мішка, потрібно звернути увагу на декілька моментів.

Зокрема, зверніть увагу на висоту мішка. Якщо він потрібен тільки для відпрацювання ударів рук, тоді можна обійтися снарядом не великої висоти. Якщо ви займаєтесь, наприклад, кікбоксингом чи тайським боксом, то без мішка великої висоти вам не обійтись.

Вага мішка. Важливий показник. Якщо є можливість, то бажано купувати важчий мішок, інакше від сильних ударів він буде сильно розхитуватися. Та якщо ви кріпите мішок до не надто міцної стелі, то беріть легший. Крім того, мішок що рухається, більше імітує справжнього противника. Для маленьких дітей снаряд повинен бути не важким. Вага боксерських мішків коливається від 15 до 90 кілограм.

Щільність мішка. Цей показник показує жорсткість боксерського мішка. Чим він міцніший, тим більше шансів пошкодити руку. Але на надто м’яких мішках не зручно тренуватися. Тому треба вибирати мішок під свої можливості та потреби. Для дітей слід вибирати м’які.

Щільність цих снарядів коливається від 600 гр/м.кв. до 1200 гр/м.кв.

Матеріал мішка. Найчастіше використовують або шкіряну оболонку чи з тканини ПВХ. І перші, і другі є міцними та практичними. Тільки снаряди виготовлені із ПВХ є більш жорсткими.

Наповнення боксерського мішка. Залежно від виробника та ціни, мішки наповнюють деревною тирсою, гумовою крошкою, піском, водою. Найчастіше наповнення є неоднорідним, в середині йде одне наповнення, потім йде шар іншого.

Не рекомендую купувати мішки наповнені тільки самим піском, я таким свого часу добряче пошкодив кулак.

Спосіб кріплення. Бувають такі, що чіпляються до стелі, і ті, які ставлять на підлогу. Другий варіант використовують там, де не можна повісити мішок. Наприклад в квартирах. Але найкраще, коли снаряд кріпиться до стелі.

Крім того, мішок може підв’язуватися за спеціальні лямки, або за кільце. Останнє, за твердженням розробників, дає можливість снаряду  краще утримувати форму.

Виробник. Тут все просто, залежно від ціни виробу, ваш вибір може впасти як на китайського виробника, так і визнаних лідерів цієї сфери. Наприклад, той же Everlast.

рукавиці, боксерські

рукавиці для роботи на снарядах, тк.зв.”блінчики”

Боксерські рукавиці. Призначені для захисту рук від ушкоджень при ударах. А також для зменшення несених травм супернику в поєдинку.

Матеріал. Бувають виготовлені як з шкіри, так і з замінників.

Наповнення. Колись використовували кінський волос. Тепер це синтетичні матеріали, зокрема пінополіуретан.

Вага рукавиць. Розмір рукавиць не змінюється, а тільки їх вага. Остання вимірюється в унціях, від 4 до 18 унцій. Вага однієї унції – приблизно 28 грам.

Вид рукавиць. Поділяються боксерські рукавиці на бойові та снарядні. У снарядних більша товщина захисної частини, тому в них менше шансів пошкодити руку при ударах по важкому мішку. До них відносяться і тк.зв. блінчики.

Кріплення. Поділяються на два основних види: кріпляться на гумці та шнуруються. Для змагань використовують тільки другий варіант.

Варіант виготовлення. Є відкриті та закриті. Перші більш гігієнічні, дають шкірі рук дихати. Закриті краще захищають руки від пошкоджень.

Груші боксерські.  Є такі основні види: каплеподібна, швидкісна, на розтяжках.

Проста каплеподібна за будовою нагадує людську голову, і на ній боксерам зручно відробляти удари по цій частині тіла людини.

Швидкісна. Кріпиться до спеціальної платформи. Використовується для напрацювання швидкості реакції, вміння вчасно вдарити та розслабитись в момент, удару.

Груша на розтяжках. Призначена для розвитку точності ударів та реакції.

груша, боксерська

груша боксерська на розтяжках

Настінні боксерські подушки. Кріпляться на стіну, і призначені для розвитку точності та сили ударів.

Манекени. За формою нагадують форму людського тіла. На них можна краще «пристрілятися» до суперника. Якісні манекени досить дорогі.

Лапи. В першу чергу призначені для тренування техніки спортсмена. На них дуже зручно відпрацьовувати з тренером різноманітні комбінації. Розмір відрізняється залежно від призначення: відпрацювання ударів рук чи ніг.

лапи, боксерські

лапи боксерські

Боксерські бинти. Призначені для захисту рук від травм при ударах по тренувальних снарядах чи супернику. Бувають як еластичні, так і прості. Перші можуть погіршувати кровообіг в кистях рук.  Бинти бувають різноманітної довжини: 3, 5 метрів.

бінти, боксерські

бинти боксерські

Ось і все, з чим я хотів поділитися з вами у цій статті. Хоча насправді тут є ще багато цікавого. Але це вже тема окремої статті…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*