Популярність браузерів та операційних систем

комп'ютерТі, хто мають власні сайти і поставили статистику відвідуваності, можуть побачити багато цікавих даних. Це і скільки людей приходить на сайт, і популярні сторінки, і тривалість перебування читачів на сайті.

Серед всіх цих параметрів є корисні дані не тільки веб-майстрам.

Сьогодні покажу статистику по найпопулярніших браузерах та операційних системах відвідувачів на одному з моїх сайтів.

Таким чином, можна отримати більш-менш точну статистику. Буду дивитись дані із сайту про хвилястих папуг. Там найбільша відвідуваність, відповідно дані найточніше покажуть реальну картину.

Операційні системиопераційні системи

Як бачимо, найпопулярнішим браузером є сьомий Віндовс. На другому місці Android і це мене дуже здивувало. Третій – Windows XP.

Я не чекав, що мобільні пристрої настільки додали. Це означає, що потрібно робити сайти зручні для перегляду на планшетах та мобільних пристроях.

Як видно, Андроїд займає 23% ринку, ще 4% – операційна система iOS iPhone, iOS iPad – 2,7%, SymbianOS – 1.4%, Windows CE – 1 відсоток. Якщо пододаємо, то виходить частка мобільних пристроїв – більше 32%. Третина. І показник постійно зростатиме.

До речі, цей сайт про папуг зроблений на простому HTML, і неможливо зробити мобільну версію. Відповідно, читачам буде не зручно переглядати на своїх смартфонах. Трохи зле.

Ще покажу динаміку зміни популярності операційних систем на протязі 2.5 років. Це графік відносних значень. Бо насправді була сезонна популярність сайту. А так ми зможемо бачити справжні тенденції:тенденції популярності операційних систем

Як бачимо, Windiws XP явно здає позиції. В мене, до речі, сьомий Віндовс.

Браузери

популярні браузери

Тут впевнено лідирує Google Chrome із майже третиною ринку браузерів.

На друге місце несподівано для мене вийшов Яндекс Браузер. Хоча можна здогадатись чому – набридлива реклама та нав’язування встановити цей браузер.

Firefox на третьому місці, залишивши позаду Opera (Blink).

Я подав на скріншоти тільки популярні браузери, хоча іноді приходять люди із таких незвичних як: Dolfin, Safari 5, Iron Chrome чи Chromium.

Ну і популярність браузерів на протязі 2,5 років. Графік показує відносні значення, тобто дані досить точні:тенденції популярності браузерів

Firefox, яким я зараз користуюсь стрімко втрачає популярність. А Google Chrome нічого не загрожує. В крайньому разі поки-що.

P.S. Ну і трошки несерйозного. Котики та собачки 🙂

4 коментарі

  1. Ще озвуч відвідуваність та дохід з сайту про папуг.

    • Там не так багато виходить, якби хотілось. Пробував замість контекстної реклами продавати електронну книгу про папуг – не купують 🙁

  2. А знаєш чому така статистика насправді з великою похибкою? Тому що маємо користувачів тільки певних інтересів. Якби глянути аналогічну статистику якось сайту про hi-end технології і т. п. – отримаємо зовсім іншу картинку. Чому? Бо для більшості відвідувачів в даному випадку не важливо, з якого браузера вони сидять чи яка ОС в них встановлена. Тут правило інше – “що було, тим і користуюсь”. У наведеному ж прикладі (сайт hi-end) буде зовсім навпаки, тому матимемо іншу картину.

    • Може бути. Я зараз подивився на статистику інших своїх сайтів, там дані трошки інші. Але все одно, тенденція збільшення відсотку мобільних пристроїв перегляду зберігається.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

***
Перейти до панелі інструментів Вийти