Браян Трейсі “Измени мышление – и ты изменишь свою жизнь”

трейсіКниги по досягненні успіху поділяю на два види: ті, які дають конкретні методики і мотивуючі. І ті і ті потрібні. Мотивуючі в тому числі. Адже нас оточує негатив, майже усі новини негативного характеру, і щоб рухатись вперед, потрібно постійно підживлюватись позитивом і порадами успішних людей.

Для такої мети книги Браяна Трейсі підходять добре, не одну його книгу прочитав. Цього разу поділюсь найцікавішими моментами із “”Измени мышление – и ты изменишь свою жизнь”.

Зокрема, там будуть поради, яких не зустрічав в інших, подібних виданнях.

Автор стверджує, що наші думки у великій мірі формують те, що навколо нього. І дійсно людину із здоровими думками оточує успіх і гармонія, а злодій бачить навколо злодіїв, погані люди — поганих, і т.д.

Наші думки можуть нас зробити багатими чи бідними, здоровими або слабкими, впевненими у собі або невдахами.

Все, у що ви вірите, стає вашою реальність. Ви поступаєте згідно ваших переконань. Якщо вони у вас життєстверджуючі, то вони наповнюють вас оптимізмом і щастям, і напаки.

Автор стверджує, що ви як магніт приваблюєте у своє життя людей, події і можливості, які гармонічні до думок, які переважають у вашій голові. Це твердження для мене сумнівне, треба його перевіряти.

Трейсі стверджує, що успішні люди думають позитивно і про те, чого хочуть, що в результаті призводить до хороших результатів. Він каже, що думки — це насіння, а наше життя — це врожай, який приходиться збирати.

Звідки ж беруться домінуючі думки? Із дитинства, з перших років життя. Якщо вам з дитинства давали позитивні поради, і вас оточує успіх, то ви будете думати позитивно. На жаль, більшість із нас виховували неправильно, автора книги в тому числі. Але він зміг змінитись, і стати успішною людиною.

Тепер трошки конкретики. Браян стверджує, що для швидкого досягнення успіху потрібно збільшити кількість невдач. Тим скоріше отримаєте необхідний досвід і знайдете правильний шлях. Автор стверджує, якщо якщо ви перетерпіли багато невдач, то ви на порозі великого успіху.

Кожен із нас має уявлення про те, як він виглядає, здоров’я, фізичну форму, відношення до праці. І залежно від цієї концепції (внутрішній образ) ви думаєте і дієте. Потрібно змінити уявлення про себе, і зміняться наші дії і результати. Усі позитивні результати у житті відбувають при зміні внутрішнього образу.

Трейсі у своїх книгах і семінарах радить постійно повторювати про себе: “Я собі подобаюсь, я собі подобаюсь”. Мені ця фраза нічого не дала. Ради справедливості скажу, що я її і не повторював 🙂 Треба буде спробувати.

Ще одне. 95% наших емоцій, наші дії і результати залежать від внутрішнього діалогу. І він завжди повинен бути позитивним. І важливо казати собі: “я хороша людина, і досягну всього, чого захочу. Все що відбувається зі мною, веде до кращого”.

Коли опитували людей, які досягли успіху із нуля, виявили, що у дитинстві вони любили читати біографії успішних людей. Чому їм це допомогло? Бо людям дуже добре вдається наслідувати інших.

А тепер найголовніший секрет успіху, про який рідко пишуть у подібних книгах. Коли досліджували життя успішних людей які із нуля стали мільйонерами, то виявили одну закономірність. Усі вони без винятку важко працювали. І не 40 годин в тиждень, а 50-60. причому цей час вони не “протирали штани” в офісі, а дійсно напружено працювали.

Трейсі стверджує, що це є справжній секрет успіху.

Бо тільки 5% людей працює робочий день від початку і до кінця. І саме вони отримують підвищення по службі, і стають матеріально забезпеченими.

А успішні люди напружено працюють по 10-12 годин щодня, 6 днів у тиждень. Якщо ви так зможете, ви значно просунетесь вперед. Але це важко (мені не просто), тому і результати наші скромні і ми не відрізняємось від таких же як ми людей.

Автор пише, що коли прийшли на роботу — працюйте, а не обговорюйте спортивні події чи сидіть із кавою.

Ще один секрет успіху: хороші звички. Ми знаємо, що звички можуть бути шкідливими. Але вони можуть бути і корисними, і хоч їх важко розвинути, але з ними легко жити.

Важливо постійно навчатись, адже ваша цінність як працівника — знання і вміння. І щоб встигати за ринком, вам потрібно постійно навчатись, читати книги і здобувати досвід. Коли кінь на скачках перемагає, то обганяє суперника “носом”, не на багато метрів, трішки. Але отримує у 10 разів більший приз, ніж та що програла. Тому важливо максимально ефективно працювати і навчатись.

Також, радить розширювати свої зв’язки, бо навіть у США 85% кращих робочих місць розподіляється по знайомству. Так що відвідуйте клуби за інтересами і розширюйте свої зв’язки.

Про помилки. Згідно Американської Асоціації Менеджменту 70% наших дій через певний час виявляються неправильними. Що робити? Не переживати через помилки, і вчасно зупинитись, коли запримітили, що зробили помилку.

Я привів деякі цікаві думки із книги, але раджу вам самим прочитати книгу. Точно отримаєте більше, ніж витратити на неї часу.

2 comments

  1. Звичайно від мислення багато чого залежить в нашому житті.Якщо сприймати все навколо негативно, ніц доброго не вийде. Але особисто я чомусь не дуже вірю всім цим “гуру”, моральним авторитетам.Позитивне мислення добре, але якщо людина не має в собі внутрішнього стержня, бачення себе в цьому світі, не уникнути розчарувань, депресій. Людина має більше довіряти собі самій.Не варто знецінювати себе.Нам треба повчитись у дітей, вони, наприклад, самі вчаться ходити, спочатку їхні спроби виглядають смішно, вони часто падають, але все одно встають і йдуть)Їм байдужа думка інших, з часом ця довіра до себе зникає. Треба заглибитись в себе, зрозуміти себе, свою місію в житті. Звичайно то є дуже важко. Як писав Ральф Емерсон(як матимете вільний час, можете прочитати його есе”Довіра до себе”):”Всі мої найкращі думки вкрадені древніми.” То лиш моя думка, я можу в чомусь помилятися.

    • Звичайно, що ці “мотиватори” не є ідеальними, і часто заробляють гроші на тому, що “вчать нас”.
      Але десь треба брати позитив, і серед цих книг хороші думки трапляються. І кожна книга щось дає своє.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*