Дэн Вальдшмидт “Будь лучшей версией себя”

denЛюблю читати, і після 10-20 сторінок відрізняю погані книжки від хороших. Що таке ідеальна хороша книжка в моєму розумінні:
-мало «води»,
-багато свіжих, не взятих в інших авторів ідей,
-позитивна, додає сил і енергії,
-після її прочитання ти змінюєшся в кращу сторону.

От до таких і можу віднести книгу Дена Вальдшмидта “Будь лучшей версией себя”. Автор успішний підприємець, ще в молодому віці керував хорошими компаніями. Зміг виправити помилки здійсненні у житті.

Прочитавши працю Дена, взяв на майбутнє декілька корисних думок. З ними поділюсь і з вами.

Автор не згідний із класичною формулою досягнення успіху: ставити цілі, важко працювати, не відступати, поки не отримаєте успіху. Все так. Але потрібно ще щось. І це «щось» – сміливість. Всі ми чогось боїмось: ризику, болю, відмов, втрат. Але щоб отримати те, чого бажаємо, потрібна сміливість. Про це не кожен навіть собі признається, але без сміливості можна бути лише посередньою особистістю. Може так бути, що ви працюєте на межі можливостей, але не просуваєтесь вперед – чогось не вистачає. Скоріше всього, не вистачає саме сміливості.

Всі хочуть успіху, і для цього здійснюють ряд дій. Але, як стверджує автор:

«успіх – це не те, що ти робиш, а те, що ти собою представляєш».

Що може зробити вас успішним? Ден впевнений, що це сильне бажання. Це впевненість і твердість характеру, яка й приводить до успіху. Зараз приведу цитату з книги:

«Справа в тому, що ви не можете уникнути труднощів у майбутньому. Вони неминуче виникнуть. Життя вас неабияк подратує. Ви отримаєте аперкот по підборіддю і звалитесь на підлогу. І швидше за все, це станеться в несподіваний момент, коли ваші руки опущені і ви не зможете твердо стояти.

Все, що ви зробили в минулому і зробите в майбутньому, не має значення! В момент, коли ви лежите на рингу, весь у крові, значення має тільки сила вашого духу. Те, що є всередині вас, відіграє вирішальну роль.

Нестримна відвага – ось що підніме вас з підлоги.

На такий випадок немає чарівної формули або спеціального суперплану, що складається з семи кроків. Тільки божевільна одержимість однією думкою – піднятися. І чим більше ви докладете зусиль, щоб встати на ноги, чим швидше справитеся, тим швидше долізете до фінішної межі, яка називається успіхом.

 

Для цього потрібна мужність.

 

Не мізки. Не м’язи –

 

а стійкість.

 

Тому що успіх полягає не в кількості знань, а в силу духу.»

Далі в книзі приводяться історії, як відомих людей, які проходили через невдачі. Наприклад, Альберт Ейнштейн до 4 років не говорив, а пізніше його відрахували зі школи. Генрі Форд зазнав невдачі як фермер, підмайстер і механік. Чотири рази банкрутував. Лева Толстого відрахували з юридичного факультету за неуспішність. Але всі вони досягли того, чого бажали. У книзі багато унікальних історій з життя, було дуже цікаво їх читати.

Але йдемо далі.

Наше майбутнє залежить не від ідей, а від прийнятих рішень. Наприклад, якщо вставати на 1 годину раніше, то за 50 років ви «збережете» додатково 6,25 років життя. За цей час можна встигнути зробити багато чого.

І це тільки одна зекономлена година в день. Здається що таке 1 година? Але сума зусиль накопичується, і стає важливим фактором.

Автор книги довго хотів дізнатись, як одним людям вдається досягти справжнього успіху. Він вивчав історії таких людей, і з’ясував, що більшість з них – звичайні люди, які робили щось незвичайне. Ось і весь їхній секрет.

Він стверджує: «у всі часи видатних успіхів досягали звичайні люди». Звичайно, були й вундеркінди. Але скоріше винятки із правила.

Ось якості, які притаманні видатним людям:

-не бояться йти на ризик,

-дисципліновані, щоб регулярно робити те, що веде до успіху,

-щедрі,

-добре вміють ладити з людьми.

Щоб стати видатною особистістю, потрібно працювати на межі можливостей. Ден твердить: «посередні зусилля призводять до посередніх результатів».

Не прагніть рівноваги, живіть на межі, будьте екстремальні у всьому, що робите. І це змінить вашу суть.

Вирішальну роль в досягненні будь-якого успіху відіграють зусилля. Удача привабливіша, але ми її не можемо вибирати. Але зусилля доступні завжди, в будь-який час.

Ще однією важливою умовою змін – виділитись з натовпу. Неподібність до інших – вирішальний фактор. Потрібно відсувати межі, і не трішки, а кардинально. Межі ставлять нам не батьки, чи держава, а ми самі.

На життєвому шляху нам будуть дуже потрібними знання. Але не чекайте, поки вони самі з’являться. Їх потрібно здобувати самим. Бажати вчитись, і надіятись, що навчишся – не одне і те саме.

У жодному разі не думайте, що можна стати успішним швидко, за одну ніч. Успіх – не спринт. І тут на вирішальне місце виходить її величність ДИСЦИПЛІНА.

Тому продовжуйте гонку, йдіть уперед. Якщо ви не рухаєтесь вперед, ви не наближаєтесь до успіху. Ні на крок.

Як бачите, автор у книзі дає багато хороших, і нестандартних порад. Не знаю, чи зміг я добре їх передати у статті. Тому не полінуйтесь, і прочитайте “Будь лучшей версией себя”. Я далеко не всі книги які читаю, раджу прочитати. Цю раджу.
Успіхів!

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*