Вбивство журналістів Charlie Hebdo

вбивсто Charlie HebdoВже декілька днів тема вбивства журналістів тижневика Charlie Hebdo активно обговорюється. Не збирався нічого писати на цю тему, але таки пару рядків черкану.

Почну з того, що вбивство людини майже нічим не можна виправдати. Не ми давали життя людині, не ми маємо право його забирати. Тому теракт справедливо засуджує більшість адекватних людей.

Але мушу сказати, що й «журналісти» перегинали палку, і це ще м’яко кажучи. Публікували потворні непристойні карикатури не тільки на політиків, але й на святі для мільйонів людей речі.

Не буду приводити приклади – якщо захочете, самі знайдете. Скажу, що пару сотень років тому, запорозький козак за таке б без роздумів шаблею зніс голову. І не сумнівайтесь.

Більшість виправдовує карикатуристів, типу мали право таке малювати. Мовляв свобода слова, і заборонених тем немає. Точно немає? То може хтось намалює збочені карикатури на матерів цих «журналістів»? Чи, як каже Корчинський, хтось намалює карикатури на самих загиблих журналістів?

Є певний рівень, який вихована та психічно здорова людина не повинна переходити.

Думаю, що повинен бути закон, який забороняє паплюжити святі речі чи публікувати непристойні карикатури. І в разі виграного суду, такі журнали повинні закриватись.

А так, сталось те що сталось. «Коса найшла на камінь».

Після цього було захоплене кафе в Парижі. Таке враження, що розворушили «осине гніздо».

Люди часто запитують, для чого здались Франції ці емігранти? Я так розумію, що активної діяльності в житті країни не беруть. Тільки беруть соцвиплати, і множаться.

Недавно опублікували дані, нібито насправді мусульман у Франції тільки 8%, а не 31%, як думали самі Французи http://www.eurointegration.com.ua/ . Можливо і дані правильні. А можливо і їх занизили, щоб не дражнити в цей час корінних французів.

В будь-якому випадку, через пару десятиліть відсоток корінних падатиме. У французів в сім’ї одна дитина, в емігрантів – 6-10.

Так що французам доведеться звикати до негативних наслідків.

Цікавить мене відповідь на одне питання. Для чого європейські держави поселили в себе стільки арабів? Зате українцям із знеохотою дають візи. І це при тому, що вони європейці, помірних поглядів, непогано асимілюються, працелюбні. Дивно.

Ну і насамкінець те, що зачепило нас, українців. Як ми і знали, є різні частини Європи. У Західній, вбивство 12 людей поставило на вуха увесь світ. В Україні (також Європа) щодня гинуть люди, і не завжди це публікується на перших шпальтах газет.

14 comments

 1. Для когось святі речі, для когось не святі. Якщо годити всім – взагалі не можна буде карикатур малювати. Висміювати можна все і всіх, не залежно політика це, релігія чи будь що інше. Те, що не всі розуміють «інший погляд» зовсім не привід для вбивства.
  Щодо висвітлення в ЗМІ – годі порівнювати цей випадок з Україною. Там справді АТО, кілька годин. в крайньому разі днів і терористи ліквідовані. В нас – війна, хоча й ніким офіційно не оголошена. При цьому якщо у франції діяли не зважаючи на заручників, то в нас навіть «відстрілюватися» не дозволяють, «перемир’я» ж…

  • “Висміювати можна все і всіх, не залежно політика це, релігія чи будь що інше” – сім’ї вбитих карикатуристів також можна висміювати?
   Чи намалювати “анальні карикатури” на їхню маму або викласти в мережу фото оголеної сестри цього журналіста?
   Може в мене інше виховання, але нормальна людина таку гидоту не буде малювати та публікувати.

   • І сім’ї журналістів тих навряд настільки «святі», щоб не було за що висміяти їх карикатурою. Звісно, не в момент трагедії, але коли трагедії нема, то чому не можна? У випадку ісламістів ніякої трагедії не було.

    • “І сім’ї журналістів тих навряд настільки «святі», щоб не було за що висміяти їх карикатурою” – ти напевне не бачив деякі їхні карикатури…
     І це читало 150 000 людей.

     • Та бачив. Але в кожного свої рамки. Кому не подобається – може просто не передплачувати журнал та не дивитися)

  • бегемот

   “Для когось святі речі, для когось не святі”. В такому разі за що засуджують тих ісламістів? Не розумію. Комусь Бог є святим, а для когось – ні. Так само і людське життя для когось найбільша цінність, а для когось – ні (А зокрема життя богохульників). А може для мусульман то просто такі близькосхідні жарти (відстрілювати блюзнірів). Пожартували собі просто хлопці та й все. А тут стільки шуму підняли. В нас же толерантність – кожен жартує як вміє….Як ви написали вище “Якщо годити всім — взагалі не можна буде” жартувати…

   П.С. Цікаво, якби ці самі “журналісти” подібно жартували з холокосту, то євреї разом з ними сміялися б чи ні? Як гадаєте?

   • Хіба бог ісламістів чи їх релігія каже вбивати всіх, хто над ним пожартував? Чи виправдовує такі вбивства? Ти більше, не факт, що всі вбиті відповідальні за конкретну карикатуру.
    Залежно від того, як саме жартувати з холокосту. Жарти теж двосторонні бувають.

 2. На карикатуру треба відповідати карикатурою, а не вбивством

 3. Ніяких перегинань палок тут немає. Це всього лише карикатура.

 4. Щодо арабів та українців – і тим і тим сприяють. Це дешева робоча сила. Європа це любить. Інша справа, коли говорити про асиміляцію. Українці легко і комфортно вливаються в європейське суспільство. І всі громади, які утворюються – це переважно на культурній основі – організація концертів, шкіл і т.д. А араби погано вливаються, точніше майже не асимілюються. Вони утворюють своє суспільство в суспільстві. Тому створюється така картина, ніби вони захоплюють Європу. Крім того, ті мусульмани, які входять в терористичні організації і ті мусульмани, які все ж окультурюються в Європі – це різні речі, як москаль і українець. Глянути хоча б на розвинені арабські країни…

 5. бегемот

  Можна зробити висновок, що люди, для яких немає нічого святого (кажуть, що немає заборонених тем для жартів і блюзнірства) – атеїсти і безбожники. А для віруючих (не тільки християн) близька ідея, яку висловив глава католиків Папа Франциск – “не можна ображати віру інших”. Детальніше тут http://www.credo-ua.org/2015/01/128519

 6. >>Думаю, що повинен бути закон, який забороняє паплюжити святі речі чи публікувати непристойні карикатури.

  Це нагадує славнозвісну цензуру в неті, образу почуття віруючого і подібне.

  >>Для чого європейські держави поселили в себе стільки арабів?
  Тому що алжир “”ісконно французька земля” 🙂

  А оскільки голос мусульман як правило дуже гучний і дружній а ес демократи до кінчиків нігтів, вони не можуть заборонити їхати мусульманам з колишніх колоній – дискримінація буде

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*