Чому падає відвідуваність сайту і що з цим робити.

відвідуваність сайтуТут хочу поговорити про таку проблему для власників сайтів, як різке чи поступове зменшення кількості відвідувачів.

Нерідко буває так, що ми дивимося на лічильники відвідуваності, і побачені цифри нас шокують. Що робити?

Для початку не панікувати. Слід спокійно проаналізувати, адже на все в житті є своя причина.

В першу чергу слід перевірити сезонність головних запитів по яких просувається ваш сайт.

Перевірити найпростіше тут

Адже багато слів мають циклічну популярність. Яскравий приклад фраза “відпочинок на морі”. До речі, спробуйте перевірити сезонність популярного слова “водка”. Бачите як зростає популярність під Новий Рік?

В мене також після березня на сайтах про хвилястих папуг почала падати відвідуваність. Визнаю, я трохи запанікував, адже не думав що фраза “хвилясті папуги” також має циклічність популярності.

До сезонності також можна віднести різну кількість читачів сайту в залежності від днів тижня. У деяких ресурсів більше людей приходить у вихідні, в інших в будні.

Тепер про ще одну причину, яка стосується нових сайтів. Справа в тому, що Гугл спочатку трохи підвищує популярність нового ресурсу (пару тижнів). Для чого? Щоби краще перевірити якість нового ресурсу. Потім за поведінковими факторами, кількості відвідувачів із закладок, числа “лайків” у соцмережах визначає якість ресурсу. Після цього у більшості випадків відвідуваність “новенького” стабілізовується. Тоді багато вебмайстрів здається і у них опускаються руки. Насправді слід, і надалі слід розміщувати цікавий матеріал.

Пошукові системи дуже позитивно реагують на оригінальний та цікавий матеріал. Один блогер порівняв статті для сайту із підкиданням дров у вогонь. Щоб багаття гріло, дрова потрібно підкидати постійно і регулярно. Адже інші вебмайстри “не сплять” і з часом їхні сайти будуть і видачі пошуковиків вище, ніж ваш ресурс. Не забувайте що постійно з’являються нові ресурси, які готові зайняти ваше місце. Я вже давно запримітив, що цікавий контент (статті) піднімає відвідуваність мого сайту краще, ніж навіть хороші посилання. Тому інколи краще купити хорошу статтю ніж посилання, тим більше що пошуковики добре бачать їх продажність.

Буває що відвідуваність сайту знижується не поступово, а раптово. Причиною може стати те, що пошукові системи негативно реагують на всілякі попандери розміщені на ресурсі. В таких випадках і ніби вебмайстер за короткий час заробить більші гроші, але зате впаде відвідуваність.

Пошукові системи постійно вдосконалюють свої пошукові алгоритми, тому позиція вашого “творіння” не статична, постійно змінюється.

Якщо використовуєте нечесні методи розкручування сайту, “крадете” чужі статті, то на ваш ресурс можуть накласти фільтр пошуковики. В такому випадку намагайтеся робити все правильно.

Великий вплив на позиції сайту грає кількість та якість посилань на нього. Чим вони якісніші, їх більше і “природніші” – тим краще. Якщо ж ви купували не “вічні” посилання а орендували, то в разі їх зняття позиції “підсядуть”.

Може так статися що на вашому сайті “оселиться” вірус. Це може бути як через вашу помилку, так і через дії “доброзичливців”. Часто ставлячи код сумнівних програм заробітку можна “підчепити2 вірус. Тоді в результатах пошуку Гугл чи Яндекс поставить страшне слово “сайт може загрожувати безпеці вашого ресурсу”, і до вас ніхто не зайде. Є ще такі додатки для браузерів як WOW чи WebMoney Advisor. Таким чином кожен зареєстрований користувач може оцінити шкідливість ( чи безпечність) певного ресурсу. Але інколи буває що з тих чи інших причин відвідувачі “банять” сайт. Деколи таке роблять із урядовими чи партійними сайтами.

І насамкінець ще одна причина. Я відчув її “на своїй шкірі”. Мій сайт був розміщений на дешевому та неякісному хостингу. Через вину хостера мій ресурс часто був недоступний. Потрібно знати, що коли пошукові роботи не можуть “зайти” на сайт, то вони прийдуть ще раз через певний час. Якщо ж ситуація повториться, то позиції сайту різко “впадуть” у видачі. Коли ресурс стане знову доступним, все стане свої місця і відвідуваність повернеться. Але такі “ігри” мені не сподобалися і я змінив хостинг на нормальний. Тепер все в порядку і відвідуваність мого сайту росте, чого і вам бажаю.

Чого і вам бажаю!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*