Чому Путіну «вдалось»?

14bПриблизно місяць тому, натрапив в соцмережі на суперечку прихильників та противників російського президента Путіна.

Противники наводили як аргументи, проблеми з демократією, воєнні конфлікти в середині країни та поза її межами.

Хтось привів посилання, про нерухоме (і рухоме) майно президента http://www.putin-itogi.ru/rab-na-galerah/ , про проблеми із медициною, наукою, рівнем життя.

В свою чергу захисники Путіна довго не церемонились, і розмістили в повідомленні ось цей плакат:0_9f8d5_f694f077_XL

У ньому порівнюються важливі економічні показники Росії у 1999 році (коли Путін прийшов до влади), та 2013 рік.

Якщо чесно, то я сам не знав що на це відповісти. Це ж результат мудрої політики президента! Поки інші критикують, він працює!

Дані, наведені в листівці я не перевіряв, але думаю, що плюс-мінус вони правильні.

То виходить,  що Путін дійсно розумний правитель, який підняв Росію з колін? Типу, він виправив помилки, котрі були при правлінні Бориса Єльцина?

Не хочу (і не можу, бо не економіст) оцінювати дії уряду сусідньої держави, але здається розгадка знайшлась.

Вчора випадково натрапив на сайт, де можна подивитись на динаміку цін на марку нафти Brent. Це еталонна марка нафти, і вона є основою для ціноутворення більшості світових сортів нафти, включаючи російську Urals.

Ось тут можна подивитись: http://news.yandex.ua/quotes/1006.html

nafta

Як ви бачите, за останні 3 місяці 2014 року ціна на нафту падає, і наближається до позначки в 100 доларів за барель. Всі розуміють, якщо чим нижче впаде ціна, тим менше бажання (та сил) буде у Росії проводити воєнні дії проти інших держав.

Але зараз не про це.

Під цим графіком, є посилання на роки, де можна подивитись архівні дані ціни на нафту.

Виявляється, ще за півроку-рік до вступу Путіна на посаду президента, барель нафти у світі коштував всього 10-14 доларів.nafta2

А вже в червні 2008 року – 135 доларів.nafta3

Ось так повезло Путіну із світовими цінами на енергоносії. І це враховуючи те, що майже половина надходжень до бюджету Росії від продажу нафти і газу.

Знаєте, коли за час твого правління нафта зросла в ціні у 10 разів, то тоді дійсно можна мудрувати про відновлення СССР, проводити дорожезні Олімпіади, роздавати мільярдні подачки союзникам (як Лукашенку, Януковичу чи Іванішвілі).

Журналісти підрахували, що за час правління Путіна, Росія отримала 3,5 трлн нафтодоларів. Вдумайтесь в цифру!

Але що буде, коли ціна на енергоносії впаде? Чи не вивітриться уся «крутизна»?

Сьогодні, перед написанням цієї статті хтось подав у Фейсбуці посилання на цікаву статтю http://lleo.me/dnevnik/2013/07/31_gas.html .

Автор стверджує, що відбувається революція у видобуванні газу. Виявляється, що його дуже і дуже багато, і американці вже навчились його видобувати. В зв’язку з цим світова ціна вже впала.

Прямо зараз американські компанії займаються видобутком цього газу в Польщі. Ми зможемо імпортувати цей газ від поляків, або й самі видобувати (також маємо родовища сланцевого газу).

Як ви розумієте, Росії таке не дуже підходить. Може тому, деякі сили в Україні  «волають» про шкідливість видобування сланцевого газу?

Можливо  приносить шкоду не так екології, як економіці Росії? І ФСБ складає та розповсюджує через своїх агентів “казки” про шкідливість видобування сланцевого газу?

P.S. Тут цікава статистика: http://tinyurl.com/pkzu2uy

P.P.S.Автор відеоролику стверджує що так складають на російських заводах KIA Sorenta (шурупи забивають кувалдою). Обережно, ненормативна лексика:

9 comments

 1. Ось-ось, цікаво було б побачити, як Путін без нафти і газу справлявся б.

 2. Саме тому Путін роздає зброю всяким ісламістам/терористам на близькому сході – щоб звідти не можна було нафти викачати, ну і відповідно щоб ціни були високі.. А щодо нашої ситуації – треба повністю відмовитись від газу – не давати їм дохід, і тоді подивимся що вони будуть робити без $$$

  • От от, якщо перейти за посиланням яке дав у статті і подивитись на графік зміни ціни на нафту, то видно, що був незрозумілий скачок. Оце і є в моменти загострення ситуації на Близькому Сході.

   • Скачок ціни і через те, що США законсервувала свої родовища, а собівартість їхньої нафти в рази дешевша за будь-яку іншу (технології).
    Щодо параші, то картинка маніпулятивна. Там не сказано про дефолт і списання боргів наприклад. Про гіперінфляцію рубля. Звісно якщо його обвалили на 500% – це з запасом на 10 років 🙂 Накопичення капіталу в декількох руках, і зарплати в еліти 500 000, в смердів 5000 = середня 250 000 І так далі.

 3. Картинка маніпулятивна – за нашого яника теж життя цвіло, но чого це вартувало.
  Те саме стосується і для росії.
  Колись трошки читав про їх політику, в них ні в одному найглибшому селі немає опозиції при владі, всюди ер. Тобто вони навіть банального порівнняння як за опозиції б жилось не можуть навести – бо немає звідки 🙂
  Тому все сходиться до альтернативної історії 🙁

  Тому і “цар харош”, та і від степана разіна вони вроді і більше не дергались проти царя, так що наївно думати що істинний “рускій” буде казати що “”цар то не настоящий”(с) 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*