Українська не потрібна?

українська моваЧому українська мова не популярна? Про це часто запитують на мітингах, на сторінках газет, сайтів. Про це часто люблять говорити політики на всяких ток-шоу.

Я ж приведу реальний приклад, з життя.

Є в мене сайт про хвилястих папуг. До речі найкращий про хвилястих папуг українською мовою.

І є в мене знайома Галина, котра також тримає хвилястих папужок. При чому, Галина в них розбирається навіть краще за мене, хоча я і тримав 7 років хвилястиків. Вона працює модератором на одному з російських форумів про хвилястих папужок (бо україномовного форуму немає).

Але знайома дуже хотіла зробити україномовний форум, і попросила власника одного з ресурсів про папуг, щоби він дозволив їй зробити україномовний розділ.

В результаті отримала порцію критики, їй казали «для чого це потрібно», але власник форуму із Криму їй дозволив.

Після цього знайома попросила щоби я прорекламував по своїй підписній базі (близько 200 чол) цей україномовний розділ. Я прохання виконав.

В результаті всіх зусиль Галини запрацював україномовний розділ форуму http://popugay.crimea.ua/forum/ .

Що маємо на теперішній час? За півроку опубліковано аж 5 повідомлень самого модератора бо … ніхто не задавав ніяких запитань із читачів.

Як виявилось, україномовний форум про хвилястих папуг українцям не потрібен. Шкода. Галина доводила власнику та іншим модераторам що він потрібен, щось комусь доводила, і в результаті… україномовний форум нікого не зацікавив. Так і висять ті її пару повідомлень.

Із моїм сайтом про папужок також подібна ситуація, більшість користувачів приходять на російськомовну версію сайту (там дві мовні версії).

Сеомайстри знають, що дуже важко зробити високовідвідуваний ресурс на українській мові (за винятком декількох тематик типу новини, чи спортивні події). І це при тому, що для більшої половини українців українська мова є рідною.

Єдину надію покладаю, на те, що інтернет з часом проведуть в селах, які переважно україномовні.

5 comments

 1. Думаю проблема з розділом у форумі в тому, що хтось якщо і зайде, то не пише бо більше ніхто не писав, а першим бути не хоче. Люди дурні істоти…
  Нічого, поступово ми виправимо цю ситуацію 🙂

  • До речі, щоб розкрутити форум, слід створити декілька “фантомів”, котрі будуть запитувати, сваритись, і т.д. А потім підтягуються і справжні відвідувачі.

   • Знаю я таку фішку 🙂 Я колись мобільну соцмережу робив (vsitut.org) то про способи розкрутки форуму почитав трохи 🙂

 2. Українці цікавляться іншим. А ті, хто цікавиться подібними темами не проти говорити і російською. Чому українська не популярна? Як на мене це міф на фоні російської, де і людей більше і пропозиції. Тут у тому проблема, що українці чудово розуміють й російську, тому й не вишукують сайтів українських, а читають все шо попало.
  Робіть свою справу і результат прийде, орієнтуватися на ринок теперішній у ІТ середовищі – це товстолобо, бо поки підніметься тема, то вона може бути вже не актуальною. А українська мова зараз добра на перспективу. Багато російських сеошників ще рік тому зосередилися на українскому ринку, бо росте і легше розвиватися.

  • Та так, просто я півроку не заглядав на той україномовний підрозділ форуму. А коли зайшов, то побачив що ніодного запису 🙁

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*