Чому я втікаю із хостингу Джино

хостинг джиноСвій перший сайт тримав на безкоштовному хостингу народ.ру. Потім перейшов на якийсь дешевий хостинг де мої сайти періодично були недоступними та на них потрапляли віруси (скоріше всього без адмінів не обійшлось).

Після цього всього вирішив вибрати відомий хостинг Джино, адже про нього багато відгуків, працює на ринку давно, у всіх на слуху. Із Джино мав справу більше двох років, адже приваблювали зручна та красива адмінка, ніби недорогі тарифи, відомий бренд на ринку. Мушу сказати, що за ці два року фактично проблем із хостингом Джино не мав. Все влаштовувало. Доступними мої ресурси були практично весь час, що не могло не радувати, швидкість також буда хорошою. І це при тому, що один із сайтів мав відвідуваність стабільно більше 2000 щодня, а інший більше 500. Дрібніших проектів не враховую. Як виявилося згодом, мені просто везло. Везло тому, що ці сайти були не на двигунцю, а на простому HTML. Як відомо, сайти що складають із статичних сторінок практично не навантажують хостинг.

Проблеми почались коли я вирішив створити сайт на WordPress. Сам по собі цей двигунець добряче навантажує сервер. Але майте совість! Я не мав можливості навіть в адмінці працювати! Я не міг ні перелікувати вручну зо два десятки сторінок, ні спеціальним плагіном мініатюри зробити до записів. Завжди думав що це у мене якісь проблеми, тому видалив всі зайві плагіни, змінив тему, але проблеми залишились.

Останньою краплею стало різке підвищення відвідуваності мого ресурсу через вдалий матеріал. В результаті відвідуваність ресурсу різко зросла до 800 уніків за день і … зупинилася. Бо виявляється мій сайт навантажує процесор хостера і мої сайти відключили. Тобто вони стали недоступними для користувачів. Коротше, люди хотіли прочитати матеріал і не змогли.

Але це ж тільки 800 відвідувачів! Взяти кращий тариф не можна було, і я безпомічно тільки дивився на графік навантаження процесора хостингу.

В результаті прийшлось вхопитися за останню соломинку – VIP хостинг. Звучить круто, але й коштує недешево: 267 гривень щомісяця + 50 гривень за підключення. І додайте сюди плату за стандартні послуги (підтримка PHP, СУБД MySQL, місце на диску). В результаті набігала плата в 306 гривень щомісяця. Погодьтесь, це забагато. Але вирішив все-таки заплатити ці гроші, тільки щоби відвідувачі могли потрапити на мій ресурс.

Подумав, що за 1-2 годинки переведуть на цей VIP акаунт, і все буде в порядку. Коли через 3 години нічого не сталося, я написав у службу підтримки. Виявилося, що процедура переходу на VIP хостинг триває до трьох діб. Скажу по секрету: вони перевели аж за 4 доби. Добре що я «включив голову» і не став чекати їхнього VIP. Завдяки цьому ресурсу http://hosting-ninja.ru/  вибрав собі нормальний хостинг Webhost1. Вибрав там тариф «Мастер 150» і заплатив 150 російських рублів (на Джино до переходу на VIP хостинг я платив так само).

Хоча новий хостинг мені обійшовся за ті самі гроші, він витримав відвідуваність не тільки 800 уніків, але й 2916. Причому сайт весь час був доступним. Оце я розумію хороший сервіс. Ще один неприємний нюанс із Джино. В них можна реєструвати домени, але як виявилось вони прив’язані до акаунта. Змінити самому DNS практично неможливо. Треба давати запит в службу підтримки. Через це та бажання втекти від них я попросив надати мені секретний код домену, щоби я міг перенести його до іншого реєстратора. Нащо служба підтримки повідомила що домен прив’язаний до акаунта. То виходить що я маю щорічно платити за доменне ім’я + їхній акаунт. А не забагато?

Звичайно що я з цим не погодився і все таки попросив надати мені секретний код. На щастя це було зроблено. На щастя для них, бо в протилежному випадку прийшлось би шукати правди на сеофорумах. А це самі знаєте як може вдарити по репутації. От тому-то я і тікаю з хостингу Джино.

Не хочу їхнього гарного інтерфейсу, тарифів які можна підключати, і цього VIP хостингу.

До речі про можливість підключати тільки потрібні функції. Якщо у вас буде сайт на WordPress, то вам все одно прийдеться підключати підтримку  СУБД MySQL та PHP. Так що в результаті вийде та ж ціна що і в інших хостерів із фіксованими тарифними планами. Хостинг Джино вигідний якщо у вас сайти на простому HTML, це я перевірив на собі. Тоді підключається мінімум функцій, і ви платите буквально 9 гривень в місяць.

Якщо ж ви маєте сайт на двигунці, і в нього відвідуваність більше 300-500 уніків щодня – я б радив шукати іншого хостера. Причому можна за ті гроші знайти такого, який витримає навантаження.

2 comments

  1. А ви колись постійно рекомендували хостинг Джино…

  2. Було таке. Дізнався більше – тепер не рекомендую.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*