Чи багатство це зло?

бізнесменХочу у цій статті викласти свою позицію на багатство та заробляння грошей. Ідея написати цю статтю виникла вже давно, бо не раз чув та чую від людей фрази типу «багатство це зло» чи «в кого наповнюється гаманець в того спустошується душа».

На мою думку гроші (багатство) це всього на всього важіль. Важіль, який дає можливість зробити більше. Доброго чи поганого це вже інше запитання.

В нас, українців, у переважній більшості негативне відношення до великого багатства, через що, на мою думку, маємо купу проблем.

Подивіться на євреїв. Десь чув, що їхні равини постійно їх «накручують» що кожна людина повинна правдами-неправдами досягти успіху у житті. І вони виконують ці настанови.

В нас такого нема, ми краще пошукаємо собі кращу роботу. Читав у Фейсбуці що якийсь наш режисер просив гроші на фільм у Євгена Червоненка, на що той відповів що дає гроші на єврейські проекти, і відмовив прохачеві. Не знаю чи ви мене зрозумієте, але думаю що він правильно зробив. А чого це єврей частка яких серед населення складає 1% повинен давати гроші представнику нації частка якої складає 80%?

Ми що тугодуми, чи ліниві? А якщо в нас немодно прагнути досягти успіху чи багатство не в моді, то це вже наші проблеми.

Пам’ятаю, на роботі я працював серед  молодих працівників (20-25 років) і постійно розказував їм про можливості заробітку, свої спроби відкрити бізнес. Знаєте скільки серед цих десятків молодих людей розділяли мої погляди? Чоловік 2-3. А дехто казав що «Павло хоче всі гроші заробити». Оце і відповідь чому ми бідні. Нам легше піти після роботи на пиво чи пограти в інтернет-ігри, ніж взяти своє життя «в руки». А потім так, йдемо просити до представників інших національностей грошей на наше кіно. Смішно.

А насправді вже з молодих літ має йти цілеспрямована робота на те, щоб людина приклала всі зусилля щоб вижати максимум зі своїх задатків та талантів.

Не можу зрозуміти тих, хто каже «в кого наповнюється гаманець в того спустошується душа». Ну чому, наприклад, відомий меценат Петро Яцик, котрий створив успішні підприємства є гіршим від хлопаки який після роботи не думає про майбутнє, а п’є пиво в найближчому барі. Перший ризикував, думав, винаходив, а інший плив за течією. І перший поганий, а цей добрий. Хороша логіка! Тоді так і залишимось бідними, і зможемо впливати на політичне та культурне життя батьківщини максимум  покричавши на мітингах.

Для тих, хто каже що багаті думають тільки про гроші, скажу що бідні часто думають про них ще більше.

Читаючи статтю вам може здатись що я не люблю чи не поважаю бідних. Ні, це не так. Але кожен повинен зробити все можливе щоб досягти успіху сам, і потім допомогти тому хто потребує. А не просиджувати вечори на дивані, і думати що все зробиться само собою.

Часто по телевізору показують бідних дітей та дорослих які потребують допомоги на лікування і дають рахунок для переказу грошей. Звичайно, добрі люди збирають якісь кошти, але чи великий переказ зробить людина яка заробляє тих нещасних 3000 грн? Інша справа коли вона має набагато більші доходи.

Тому потрібно ставати багатими та допомагати іншим людям, намагатися впливати на життя країни. Мені подобається принцип: «маю сам і даю іншим». А не «якби мав, то би дав». Нам дуже потрібні нові Петри Яцики, Симеренки, Терещенки.

Трошки про Біблію та багатство. Там є багато  сказано про багатство, але воно не заборонене. Так, сказано: «любов до грошей – причина всіх бід». Не саме гроші, а любов до них. Святий Іван Златоустий вважав гроші «середніми» речами. Тобто нейтральними, які можуть використовуватися як у поганих, так і у хороших речах.

У Біблії є притча про Лазаря та багача. Так, багач потрапив у пекло, а бідний Лазар у рай. І багач терплячи муки просить полегшити його страждання, але Авраам із раю каже йому що за життя він розкошував, а тепер отримав по заслузі.

Але вина багача була не у тому що мав багато добра (то й же Авраам був дуже багатим), а в тому що маючи надлишок не допоміг бідному хворому Лазарю. От так от.

Але повернусь до бізнесменів, до яких ми часто відносимось прохолодно. Скажу так: все що ви бачите навколо, виробництво всіх речей організували саме вони.

Так що давайте кожен з нас «встане з дивана», визначить справу (сферу діяльності) яка йому подобається і почне щось робити. Тоді краще буде житись як і нам, так і нашим рідним і країні.

5 comments

 1. Ага… прочитали… погодились… і в кращому випадку сказали “завтра вже”…
  Такі статті та спроби переконати переконати когось в у вище написані практично не ефективні… Скільки раз я подібне говорив хлопцям із кімнати (а їх тут четверо зі мною живе). І що? “Ну ти й наївний”, або ” Ну так то ти правий, але це не для нас”, чи “та я піду собі на роботу і матиму зарплату аж 3000 (!) гривень і нащо мені то все”. На цьому все й закінчується. Ніяких спроб, навіть ніяких серйозних обдумувань цієї теми.
  Одиниці із сотень готові робити щось таке, чого інші не роблять. Ну і в результаті вони звісно матиметь те, чого інші не маю. Ну а потім ці сотні казатимуть “та він людей дурив”, чи “та йому пощастило просто” і в тому ж дусі. Так воно  у нас якось…

  • От от, а скільки мені насмішок прийшлось пережити. Пацани часто: “ну як там твої папужки?” – маючи на увазі мій сайт про хвилястих папуг. При чому цей сайт мені приносить фактично на автоматі те, що вони важко заробляли стоячи по 8 годин біля станка.

 2. Буквально вчора дивився український фільм “Звичайна справа” (раджу доречі), там прозвучала цікава штука: “В англійських казках, головний герой добивається успіху сам, власними силами; у французьких казках він добивається успіху своїм розумом і мудрістю, в російських він все життя лежить на печі поки не прийде чудо”. Ну а щодо українських казок, то тут головний герой народжується суперменом. А це програма, якщо ти бачиш що ти не супермен то “не пощастило”. А ще додати російських казок – то взагалі чорна діра.
  З іншого боку, якщо повернутися до теми статті, то в нас гроші таки зло, бо ми пережили унікальну епоху “90-ті роки”. Відгомін триває досі. І люди несуть його з задоволенням. 

  • Відкрию секрет: велика частина багатих працює не заради грошей, а заради якоїсь ідеї.
   А от якраз бідні працюють заради грошей.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*