Чи можна спрогнозувати успіх

успіхЧи можна спрогнозувати успіх? Це питання останнім часом я ставив собі пару разів.

Щодо цього в мене відбулася міні-суперечка із одним викладачем на курсах «Основи підприємницької діяльності» які я проходив у Центрі Зайнятості.

Ми там дуже старанно та «тщатєльно» виписували той бізнес план: які будуть витрати, кількість клієнтів, розмір прибутків.

Я тоді став, і розказав викладачу історію про те як оцифровував відеокасети. Там конверсія була на рівні 0,1%. І це притому, що навіть з десять чоловік нашої групи які це чули, троє попросили мені оцифрувати відео (більшості я відмовив, бо не було часу).  А тут з 5000 розданих по поштових скриньках флаєрів, подзвонили тільки 4.
Ну які розрахунки це передбачать? Який бізнес-план це врахує? Та навіть Річард Бренсон тут не скаже навіть приблизний відсоток конверсії.

Йдемо далі.

Пару речень про нашумілий кліп «gangnam style». У нього шалена популярність, сотні мільйонів переглядів на Youtube, рімейки, танець танцють і футболісти і космонавти. Виконавця пісні запрошують на інавгурацію президента Південної Кореї.

В мене запитання. Чи міг хоча б один музичний продюсер у світі передбачити такий успіх? Довго не думайте, я впевнений що ні.

Є ще один приклад. Досить нашуміле виконання пасажирками автобусу пісні «Лєсапєд». Хоча бабульки зовсім непогано співають, та згодіться, ні один Меладзе чи Фальоса не спрогнозував би що хіт подивляться стільки глядачів на Ютубі. Крім того, його показали у прайм-тайм на провідних телеканалах країни. Та запишуть хоч 100 подібних роликів, не факт що вони матимуть такий успіх!

Який я зробив усього цього висновок? Успіх в більшості випадків важко передбачити і прорахувати.

Тому для досягнення хороших результатів потрібно робити більше спроб, щоб збільшити свої шанси.

Десь тижня два тому я дивився вебінар про створення інтенет-магазнів. Їх вели успішні власники не одного такого магазину.

Хтось із слухачів запитав як визначити успішну нішу для магазину, яким конкретно товаром найкраще торгувати.

І знаєте що відповів ведучий? Він каже що у нього бували такі ситуації, коли потрібно з п’яти ніш (видів товару) вибрати одну хорошу. І він починав працювати з усіма п’ятьма, а вже те, що приносило більше доходу залишав.

Звичайно, потрібно мати достатню кількість ресурсів, щоб починати з декількома варіантами, але загальний хід його думок зрозумілий. Треба взяти на озброєння!
Часу надто мало, щоб витратити пару місяців чи років на одну ідею, а потім із жахом взнати що вона не працює. Чи я не правий?

Якщо вище я переконував, що не так просто точно прорахувати успіх тієї чи іншої справи, то успішну долю конкретної людини можна передбачити досить точно.

В мене є друг, який постійно цікавився різноманітними ідеями бізнесу, хотів зробити сайт і тому вчився програмувати, читав бізнес-книги, шукав однодумців. Я вже бачив, що успіх його чекає.

Зараз він звільнився з роботи, має досить успішне металообробне підприємство, робить конкретні кроки по покращенню своєї конкурентоспроможності.

Так що ось такі неоднозначні висновки вийшли після цієї статті. Спрогнозувати успіх певної справи інколи важче, ніж успіх людини.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*