Чи можна зробити сайт на простому HTMl, без використання двигунців?

wordpress, joomlaБагатьох початківців (та й не тільки) цікавить питання — чи можливо зробити сайт зі простих статичних HTML сторінок, не використовуючи усілякі двигунці (двіжки)?

Авторитетно заявляю: можна. Чому я так впевнений? Та тому що сам маю сайт про хвилястих папужок на простому HTML, і він прекрасно себе почуває. Серед усіх ресурсів про хвилястих папужок на пострадянському просторі він стабільно входить у 3-4 кращих. І це при тому, що на ньому немає форуму. Тоді відвідуваність була б ще вищою.

Навпаки, використання всіляких систем управління контентом (CMS) збільшує кількість проблем.

Так, з’являються дублі сторінок, несумісність плагінів із системою, падіння плагінів, можливість втрати інформації через падіння сервера. Звичайно, у більшості випадків без двигунців не обійтись, особливо для ресурсів, які містять велику кількість сторінок. Адже згодіться, постійно перекидати сторінки на сервіс важко. Крім того, не завжди безпроблемно вийде щось змінити в дизайні тисяч сторінок, чи поставити рекламу.

Тим, хто добре не знає мови програмування (як я), можна починати зі створення простих сайтів на базі простих HTML сторінок. Достатньо набрати в Гуглі фразу “free html templates” і у візуальному редакторі змінити шаблон під свої вимоги.

Приховані посилання у футері також набагато легше видалити ніж закодовані, наприклад в шаблоні WordPress.

Є ще одна перевага статичних сторінок: знаючі люди твердять що на них важче розмістити якийсь вірус. Звичайно, можна поставити самому код якоїсь сумнівної партнерки, і потім мати проблеми. Але просто треба бути уважним.

Трохи про проблеми сайтів без двигунців. Деякі я згадав вище: це не завжди простота в зміні елементів коду всіх сторінок, якщо їх багато. Крім того, проходиться вручну розміщувати подібні посилання після статті, важко вставити рекламу в кожній сторінці, самому робити транслітерацію адреса сторінки, слід вставляти сторонні сервіси коментарів.

Деякі питання вирішуються дуже просто, достатньо в візуальному редакторі натиснути одночасно “ctrl+f”. Таким чином можна з легкістю змінити якусь частину коду на іншу. Але для хорошого результати слід трохи повправлятися, бо можливі помилки.

Копію сайту також легше зробити ніж у WordPress, не потрібні ніякі плагіни. Достатньо просто скопіювати всі сторінки у запасну папку на диску комп’ютера.

 

Висновок про те, коли найкраще робити сайти з простих статичних HTML сторінок:

  1. Для сайту візитки. Сайт що має пару сторінок можна спокійно зробити без двигунців. Нічого важкого в цьому, та й проблем — буде менше.
  2. Тим хто робить сайти на двох чи більше мовах. Щоб мені не казали, я залишаюсь при своїй думці: зараз немає ні одного нормального плагіна для створення мультимовного ресурсу. Маю на увазі варіант, коли стаття на кожній мові займає окрему сторінку. Я перепробував безліч плагінів та варіантів, але скрізь були якісь глюки. Навіть сайти тих вебмайстрів, які розказували про переваги того чи іншого плагіни не працювали коректно. Зокрема, коли відкрити окремий пост, і перемикати на різні мови, час від часу перекидає на головну сторінку. Я вже мовчу про переклад метатегів, розділ коментарів для кожної версії сторінки, змінювання назви рубрик чи хмаринки тегів залежно від мови сайту. Так що в такому випадку я роблю сайт на простому Html, і мені байдуже скільки там буде сторінок. Для тих, хто має сайт на WordPress подивіться тут, як зробити його двомовним.

Так що не все так однозначно. У деяких випадках можна обійтись і без систем управління контентом (CMS).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*