Чи потрібна Україні ядерна зброя?

ядерна зброя УкраъниЧас від часу експерти, автори блогів, прості громадяни розмірковують чи потрібна Україні ядерна зброя.

Опитування які проводились ще в 2008 році показують що половина громадян проти відновлення Україною статусу ядерної держави http://www.unian.ua/news/ .

Я не залишусь осторонь і скажу пару слів що про це думаю.

В першу чергу, щоб говорити добре чи зле ми зробили що позбулись третього у світі ядерного озброєння, слід мати більше інформації. Адже президент України Леонід Кравчук стверджує що озброєння було стареньке і потрібні були великі кошти підтримувати його в боєздатному стані.

Ми, прості громадяни, не є експертами і не знаємо справжню ситуацію із станом ядерних боєголовок. А повторення ще одного Чорнобиля не хоче ніхто. Це факт.

Крім того, відмовившись від такого озброєння ми фактично позбулися статті видатків, і це не в простий економічний час. Мовляв спочатку слід «запустити» економіку, побудувати дороги, привести до належного стану медицину. А вже потім думати про ракети.

Крім того, потрібно пам’ятати що крім обслуговування ядерне озброєння потребує належної охорони. Це ж не дитячі іграшки.

Та все-таки на даний момент я схиляюсь до того, що не потрібно було позбуватись «ядерної парасольки». Адже це зробити можна в будь-який час – бажаючі допомогти в цьому питанні знайдуться 🙂

Так, нам в результаті цього роззброєння Великобританія, США та Росія пообіцяли недоторкані кордони та відсутність економічного тиску. Ха-ха. Про економічний тиск Росія знає все 🙂

Та й із кордонами не все так просто. Пам’ятаєте, як в 2004 році Москва почала насипати на своїй території укріплення, і стрімко наближалась до українського острова Тузла? Я розумію що це було блефування, але ви може чули тоді заяви про захист від одних гарантів (США, Великобританія) у разі порушення кордонів іншим гарантом Росією? Я не чув. Але ж обіцяли…

А маючи ядерну зброю нам не потрібні ніякі їхні гарантії. Ми б мали свою гарантію 🙂

Для себе я порівнюю ядерну зброю із гранатою в кишені. Звичайно, що ти практично у ніяких обставинах її не застосуєш на вулиці. Але будь-який бандит чи хуліган дізнаючись про ваші «можливості» забуде про свою агресію.

Так само із ядерною зброєю. Так, вона небезпечна; так, потребує грошей на грошей на обслуговування та модернізацію; так, у 99 відсотках випадків її не застосуєш. Але коли вона є, то тебе поважають. Як в тому мультику: «щоб усі боялися, щоб не насміхалися».

Слід додати, що обов’язковою умовою ядерної держави є адекватні керівники держави. Адже ніхто не знає що наступного дня придумає, наприклад, лідер Північної Кореї.

Насамкінець хочу пригадати вам як у присутності американських сенаторів Річарда Лугара и Карла Левіна «урочисто» розрізали на брухт наші стратегічні бомбардувальники Ту-160. Я бачив цей сюжет по ТСН. Одразу там, на місці знищення журналісти взяли інтерв’ю у колишніх пілотів. Ви не повірите, але здорові, сильні та сміливі мужчини при цьому заплакали. Та хто їх слухав? Американські сенатори усміхалися, ніби кажучи: «гуд, юкрейн, гуд»…

P.S.Ось такі красені Ту-160 на прізвисько «Білий лебідь» ми втратили (частину порізали, частину віддали за газові борги Росії):

2 коментарі

  1. Ну я також проти відновлення ядерної зброї. Наприклад ми не здатні виділити гроші на кораблі та танки які здатні будувати. Відмова від неї у той час свідчить про неповноцінність тих політиків які тоді рішення приймали тобто комплекс неповноцінності. У них в голові вони вважали себе чимось гіршим за британців, французів, росіян які від неї не відмовлялись. Крім того коли говорити про дороги і заводи то їх все одно розікрали і доріг нормальних не збудували. Ядерна зброя також свідчить про високу розвиненість науки та промисловості держави, яка здатна її утримувати і модернізувати, а якщо вони відмовляються значить вони відмовляються від інтенсивного розвитку, а вибирають наш варіант хитання на місці.

    • Так, тепер відновлювати вже ніхто не буде. Просто не треба було спішити із роззброєнням.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

***
Перейти до панелі інструментів Вийти