Чи потрібно давати милостиню?

милостиня, проситиЧи потрібно давати милостиню?

Звичайно, – скажете ви. Та я б не був таким категоричним.

І це не зважаючи на моє позитивне відношення до християнства, навіть ортодоксальне.

Звичайно, гріх не допомогти дійсно потребуючій людині, особливо важкохворій. Про це говориться і Біблії, і не один раз. Як казав Іван Хреститель:

«У кого дві сорочки, нехай дасть немаючому; а хто має поживу, нехай робить так само».

Так само і Ісус Христос говорить:

«все, що ви зробили найменшому з оцих малих, ви і мені зробили».

Крім того, Ісус радить давати милостиню так, щоб про це ніхто не знав, а не рекламуватися що ви даєте милостиню.

«Отож, коли даєш милостиню, не труби перед собою, як роблять лицеміри по синагогах та вулицях, щоб їх хвалили люди. Істинно кажу вам: вони вже мають свою нагороду. Ти ж, коли даєш милостиню, нехай твоя ліва рука не знає, що робить твоя права: щоб твоя милостиня була таємна, і Отець твій, що бачить таємне, воздасть тобі” (Мт. 6, 1-4).

Крім того, незалежно від вищенаведених слів, звичайній людині природньо допомагати комусь іншому, це в нас закладено в душі. Погодьтесь, що інколи є більше щастя комусь допомогти, ніж самому отримати допомогу. Особливо у випадку, коли потребуючий не може тобі нічим віддячити.

Все з цим зрозуміло. Якщо людина дійсно потребує допомоги, ми повинні їй допомогти. Через такі вчинки ми залишаємось людьми. Крім того, хто впевнений що завтра він не опиниться в такій чи подібній ситуації?

Та є і інша сторона медалі.

Часто прохання милостині це бізнес, вигідний бізнес.

Ще навчаючись в академії я не міг зрозуміти, як можуть рідні виганяти на вулицю під палюче сонце чи дощ з вітром просити милостиню, наприклад, безногого інваліда? Та в крайньому разі сам піди на другу роботу, і підробляй ввечері чи вночі на дежурці.

Та потім завдяки ряду публікацій в пресі дещо прояснилося. Виявляється, що цих бідних калік, стареньких бабусь ніхто з рідних не виганяє просити грошей. Вони в рабстві!

Їх насильно утримують в неволі, зранку «виставляють» на вулицю просити милостиню, а ввечері забирають. Крім того, я такі історії чув від інших людей, коли зранку із джипа викидають стареньку бабцю щоб вона просила гроші.

Тому я принципово не даю таким грошей. Подумайте самі: чи дійсно рідня може викинути інваліда без ніг чи стареньку бабульку просити гроші. Якщо і так, то вони тих коштів не побачать.

Колись було в газеті «Експрес» інтерв’ю з таким нещасним. То він казав що їх насильно утримують, а в разі непокори чи малих «заробітків» б’ють. Він сам радив не давати грошей, бо таким чином збагачуються їхні господарі. Радив купити краще булочку, бо їх спеціально недогодовують, щоб викликати співчуття прохожих.

Отут можна прочитати про це: http://www.kiev-orthodox.org

І тут: http://anandalila.livejournal.com

Крім вищенаведеного випадку, не може дивувати величезний відсоток калік серед ромів (циганів). Представники цього народу навпаки, повинні бути загартованими і відзначатися хорошим здоров’ям. Та ні, де не подивишся – самі каліки. А як не каліки, то ходить дівчина з «животом» і просить грошей.

Тому цій категорії громадян я також не даю милостиню. Як писав апостол Павло «Хто не працює – нехай не їсть».

В одній з книг Павло Штепа описує експеримент, який провів царський уряд ще до революції. Він населив одне село повністю  євреями, інше – циганами. Дав їм коней, обладнання, коротше всі умови. Через пару років в тих селах не залишилось мешканців, повиїзджали. Ось так.

Висновок. Милостиню слід давати, в стародавніх євреїв навіть було правило давати десятину від прибутку.  До речі, знаменита київська Десятинна церква побудована саме на пожертви з десятини, тому така назва.

Тільки даючи, дивіться уважно кому даєте. Чи нещасному, в якогось хтось забере, чи хворому, якому це дійсно допоможе. А можливо десь поруч вас живе бабулька, якій пенсії не вистачає навіть на ліки? Крім того, милостиня не обов’язково означає давання грошей. Допомогу добрим ділом, порадою, увагою, підтримкою, молитвою – ніхто не відміняв.

3 comments

 1. Згідний з автором на всі 100 відсотків. Зараз дуже багато хитрожопих розвелося.
  Йди працюй, а не видурюй в людей важко зароблену копійку!

 2. Дивує те, що роки на автостанціях ходять жебракують одні й ті самі, навіть приманки нової не видумують. Все те ж – дитина хвора, чоловік помирає – це все протягом років.
  Але найбільше не подобається це те, що ходять збирати пожертви на церкву. Як кажуть: “Якщо гора не йде до Магомета, Магомет іде до гори” (тільки навпаки)…
  Щодо десятинної – там функція дещо інша була, але це вже не  важливо. 
  Не люблю благодійних організацій. Їх ніхто майже не контролює, а якщо є контроль, то він в долі легко стає. Близько ознайомлений із справами організаторв благодійного фестивалю. Суть його в тому, що організовуєтся на гроші благодійних внесків та внесків мецинатів. Отже оголошена вартість 20тис грививень. Але масштабність не виправдовує її – де решта 🙂 Відмивають по чорному.
  Зараз гроші давати – не вигідно навіть у спеціалізовані заклади – бо до цілі дойдуть лише каплі з суми. Потрібно відразу ж пройтися між людьми із запитом, що кому потрібно. І благодійність натуральну робити – речами. Це при тому, що в будь-який момент пізніше прийти з перевіркою, чи не відібрали їх начальнички собі.
   

  • На перехресті недалеко від нас, циганка вже напевне четвертий рік ходить вагітна.

   Так що краще допомогти одинокій сусідці.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*