Чи потрібно ділитися своїми планами з іншими

розмоваЧи потрібно ділитися своїми планами з іншими людьми? Хочу про це сказати пару слів.

Просто останнім часом моя думка змінилася, і тепер я обережніший. Справа втому, що є бажання чогось досягти в житті, тому постійно читаю книжки на тему бізнеса чи саморозвитку. Не секрет, що після такого «бомбардування» у вашій голові виникатиме безліч ідей. Ви вже не будете просто плисти за течією, і не скажете «бо всі так роблять». Ідеї то виникали, але я мав одні слабість. А саме – свій язик. Без розбору з ким маю справу я ділився своїми планами та секретами. Та, виявляється, це справа невдячна.

На моїй минулій роботі я частенько ділився своїми планами та ідеями з усіма підряд. Але більшість людей не хоче нічого активно змінювати в своєму житті, і фактично заражає своїм песимізмом. В результаті на кожну можливість знайдуть десять причин цього не зробити.

Напевне ніколи не забуду, як я показав одному з працівників фінстріп одного вебмайстра. Той за місяць заробляв 20 000 гривень. А мій товариш 2500 гривень, причому цілу зміну стоячи за токарним станком. І він серйозним тоном говорив що це нудно, нецікаво, і безперспективно створювати сайти. Ну і як після ділитися планами зі всіма підряд? Максимум що в тебе запитають, то це з підсмішкою: «як там бізнес» чи «як там папужки». Бо в мене перший сайт був про хвилястих папуг.

Та тепер я з будь-ким планами щодо створення бізнесу не ділюся. Тільки тими, хто сам щось робить, чи активно вивчає тему. А слухати доводи песимістів які знайдуть сто причин чому це не вийде – не хочу. Я сам можу ці сто причин назвати. Але треба пробувати ще раз, і ще раз, поки не вийде.

Потрібно ділитися ідеями чи просити поради активних людей, які допоможуть якщо не порадою, то принаймні підтримкою.

Є в мене пара таких людей, з якими я час-від-часу ділюсь планами, і які своїм позитивним настроєм можуть додати сил щось робити.

Це і друг з моєї старої роботи (до речі вже власник невеличкого металообробного підприємства), і моя двоюрідна сеструха (гуртові продажі одягу з Європи), і колега з колишньої роботи Віталік (деревообробка) і блогер Олег Волощук, в якого також купа планів.
Можна запитатися поради на спеціалізованих форумах, але практика показує, що це не дуже ефективно. Можуть банально засміяти, і нічого конкретно не порадити. Вже таке проходив, і не раз.

Висновок. Ділитися планами потрібно, але тільки з людьми які самі чогось вже досягли в даній (чи подібній) сфері і можуть допомогти чи порадою, чи просто морально підтримати. Не раджу просити поради в негативно налаштованих людей. Крім критики та порад не робити ви більше нічого не отримаєте. Звичайно, критика потрібна, але конструктивна. Плюс, коли людина говорить «не так», то нехай скаже «як».

На тому і закінчую. З вами був Pavlofox.

3 коментарі

  1. Цілком погоджуюсь. Не потрібно розповідати про свої плани чи ідеї кому попало. А що краще то взагалі не потрібно нікому, просто взяти курс і самому йти по плану і втілювати ідею в життя. 

    • Можна запитатися поради, але людина яка сама через це пройшла чи тим займається.
      Всі інші тільки відмовлятимуть.

  2. Погоджуюсь з більшістю сказаного. Думаю, ще добре ділитися просто доброму другові, навіть якщо в нього нема купи ідей, або принаймні в цій сфері. Тоді відчуваю підтримку, і нема осудження. Теж думаю, що можна методом спроб-помилок, але обережно. Класно сказано – якщо не так, тоді хай скаже, як.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*