Чи варто виїжджати із села

selo1Одною з особливостей сучасного життя є постійне скорочення частки людей що проживають в селі. Так у 1800 році міського населення на планеті було близько 3 відсотки, а у 2010 вже 51 відсоток.

Мрією більшості селян є переїхати жити в місто і там вже реалізувати себе. Села пустіють та вимирають, у багатьох живуть тільки старенькі батьки. Молодь виїхала до шукати кращого життя.

А чи дійсно у місті краще життя? Чи дійсно краще проміняти життя у своєму будинку, в постійному зв’язку з природою та свободою на “шпаківню” в асфальтованому місті.

В селі люди знають одне одного, практично в кожному дворі є родичі чи друзі. А як гарно святкують по селах Різдво чи Пасху!

У селі є можливість тримати домашню тваринку, вирощувати городину, розводити бджоли. Там темп життя спокійний, менше стресових ситуацій. Натомість житель міста більшість часу проводить в приміщенні, навіть вийшовши з дому чи роботи не скрізь побачиш зелені насадження. Сусідів знаємо не всіх та й то “добрий день-добрий день”.

Міська людина майже завжди встає по будильнику, постійно кудись спішить і не встигає. І ми такого життя хочемо?

Насправді більшість людей все розуміють і зі мною згідні. Їдуть із сіл через відсутність роботи та перспективи. У більшості людей у голові міцно сидить думка що роботу повинен дати дядя чи держава. Мені здається що перш ніж виїжджати із мальовничих сіл і там злитися з натовпом, потрібно все ж-таки спробувати заробити в селі. Напевне мене скептики запитають чи я сам пробував. Пробував у місті пару раз, і не вийшло. Я не буду здаватися і спроб буде стільки, скільки потрібно для успіху.

У селян багато перешкод для відкриття власного бізнесу, це і брак грошей та знань, немає ринку збуту, недостатньо розваг.

Один мій знайомий проживає у селі і виростив дві тони червоного буряка. Продати його на базарі не вдалося і він прийшов до менеджера відомої мережі супермаркетів. Менеджер вислухав його, подивився на бурячки і попросив піти з ним. Завів селянина у підвал і показав гарні, одинакові буряки. І сказав що це польські буряки які не гниють. Потім додав що його точно смачніші та корисніші, зате будуть гнити і вигляд не товарний.

Після того повернувся мій знайомий додому з бурячками і настрій щось робити пропав. Сумна історія.

Все ж -таки мені здається що не потрібно здаватися, треба пробувати ширше дивитися на світ і шукати можливості. Якщо не хочуть брати печериці (напівфабрикат), можна спробувати зразу їх маринувати (готова продукція). Можна розводити бджіл та продавати мед, виготовляти чай з корисних трав, не забувайте про зелений туризм. Ніхто не забороняє робити піноблоки, двері, вікна, огорожі, дрібне обладнання. Якщо не вистачає коштів, то можна з парою сімей утворити кооператив.

Серед переваг бізнесу на селі можна згадати дешеву робочу силу, роботящий народ (крім алкоголіків), меншу конкуренцію ніж в місті, великі площі пустуючої землі.

Для сільської молоді також відкриваються хороші можливості. З розвитком інтернеті непогані гроші можна заробляти в мережі. З кожним роком такі спеціалісти стають все більш затребуваними на ринку праці. Можна створювати сайти, їх просувати, ставити контекстну рекламу і з неї заробляти. Навіть студенти та школярі заробляють в мережі 1-2 тисячі доларів. Якщо мені не вірите то наберіть в Гуглі фразу “финстрип”. І врахуйте що серйозні спеціалісти свої доходи не публікують. Можна тільки уявити їхні зарплати.

Щоб стати фрілансером (так звуть таких спеціалістів) не обов’язково закінчувати спеціальні курси. В інтернеті повно інформації, є багато курсів та книг. Тож при бажанні працювати та розвиватися можна заробляти у себе вдома не менше ніж працюючи рабом на заробітках чи роботягою на заводі.

Вірте в себе і все вийде. Не потрібно залишати своїх батьків, садиби, рідне село та їхати світ заочі шукати щастя. Воно може бути зовсім поруч…

 

2 коментарі

  1. Насправді більшість людей все розуміють і зі мною згідні. Їдуть із сіл через відсутність роботи та перспективи. – саме через це н хочу повертатися у село. Там навіть інтернету нормального підключити не можна щоб в неті працювати…
    \ Щось теги в коментах не працюють…. вибрав закреслений тект а толку ноль….

  2. Бачу таку схему – поїхав в місто, став успішним, повернувся в село.
    В селі більше можливостей для реалізації як людини, у селі воля. А у місті більше фінансової реалізації, але там клітка.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*