Чи винні тільки правителі?

людиІнколи ми чуємо як хтось, або й самі жаліємось на владу. У цій статті я покажу що далеко не всі біди від неї. Ні, я навіть близько не хочу захищати можновладців, адже вони маючи такі великі можливості, на мою думку, їх не використовують в добрих цілях.

Я про інше. Про те, що фактично тільки від простих людей залежить стан речей в державі. Достатньо змінитись нам самим в кращу сторону, і нам не будуть страшні ніякі правителі чи диктатори. Ми можемо зажити так, як самі захочемо.

Я впевнений на 101%, якщо зараз просто щезнуть, наприклад 5 чи 10, чи навіть 100 людей які вам конкретно не подобаються – через певний час все повернеться на те саме. Чому? Бо ми не змінились. І з нашого середовища вийдуть такі самі правителі яких ми не любимо.

Знаю, частина скаже що я «брєд» несу. Та дивіться самі: кожен «шкодить» в міру своїх можливостей. Ті, хто має доступ до великих державних ресурсів (наприклад депутати) – мають можливість «освоювати» великі кошти. Ті, хто має доступ до середнього рівня ресурсів, (судді, прокурори, директори дитсадків, продажні журналісти) шкодять в міру вже своїх можливостей. І відповідно «заробляють» на своєму рівні.  Бо до більшого не можуть добратися.

Впевнений, що то й же суддя Зварич (ви розумієте, що він такий не один) дорвавшись до, наприклад, депутатства, «освоював» вже би зовсім інші кошти. Просто тоді не мав такої можливості.

Тільки не спішіть їх звинувачувати. Ми, прості громадяни шкодимо також, тільки в нас рівень доступу до ресурсів менший. Тому нам здається що ми святі, а вони погані. Переконаний, що середньостатистична людина потрапивши у владу стала б така як ті, кого вона так щиро обвинувачує.

Не вірите? От вчора їду в маршрутці, і на світлофорі зупинилось якесь задрипане авто, водій якого спокійно викуривши сигарету викидає недопалок на чисту дорогу. Так, він щиро ненавидить владу, але дорвавшись до неї, він став би таким самим. Навіть не сумнівайтесь.

І хіба йому наказав так робити президент, чи депутати, чи судді? Ні, ми самі такі є.

Чогось згадались «шалені» 90-ті. Люди після розпаду Союзу пробували заробляти гроші займаючись бізнесом. І тут же стикались із рекетирами. В цьому були задіяні по всій країні тисячі і тисячі людей. Їм наказав так робити Кравчук чи Кучма? Що їм заважало бути людьми?

У ті ж часи продавці на базарах масово обважували покупців, яким і так жилось «не солодко». Це їм наказувала так робити адміністрація ринку? Ставши чиновниками вони б були не кращими за теперішніх.

Часто, щоб потрапити в садок потрібно дати немалого хабара, інакше директорка відмовить. Це також наказ «зверху», чи ми є такі?

Скільки кожного дня ми зустрічаємо хамів на дорогах, і не обов’язково мажорів. Це також наказ так себе поводити?

Кожен 3-4 працівник із задоволенням винесе із заводу те, що погано «лежить» (тільки щоб начальство не дізналось). Як ви думаєте, їм це наказує погана влада? Чи ми є такі?

Знаю, хтось скаже що це від безгрошів’я, відсутності перспективи.

Добре, може й так. Але ж є чесні лікарі, міліціонери, продавці, працівники на заводі, викладачі. Значить можна залишатися людиною і в таких умовах.

Кажу ще раз і ще раз: все залежить від простих людей. Якщо суспільство здорове і розумне, то не страшні ніякі правителі чи навіть диктатори.

Моделюємо ситуацію. У нас президент Гітлер, а прем’єр – Сталін. Одразу згадуються голодомори, гулаги, газові камери. Але не все так страшно. Якщо люди добрі, розумні та є особистостями (а не таке чи таке), то на заклик правителів завоювати чужі країни чи морити голодом інших людей – просто пошлють їх подалі.

Знаю, що були люди котрі відмовлялися йти воювати в Афганістан (потім за це відсиділи) чи В’єтнам. Вони просто казали що не підуть в чужий край зі зброєю. Наприклад, гітлерівець Йозеф Шультц 19 липня 1941 року відмовився розстрілювати югославських партизанів, кинув зброю, і став у їхній ряд. Його знищили разом із партизанами.

Може таке бути, що особисто сам Гітлер чи Сталін не вбили ні одної людини. Вони зробили це руками простих громадян.

Хтось із читачів скаже що ні він, ні його предки не належали до комуністичної партії, чи не працювали в НКВД. Добре, а як щодо 5 мільйонів доносів?

А на першотравневі паради які фактично підтримували комуністичну партію хто ходив? Так що нє нада.

До речі про голодомори. Якщо б українці постійно думали своїм розумом, і «фільтрували» пропаганду, то й нещасть би було менше. Не скрізь це пишуть, але в Полтавській битві, яка вирішила долю України на довгі століття, частина селянства підтримала … Петра І. Люди просто повелись на московську пропаганду і не повірили своєму гетьману. За це їм віддячили можливістю послужити 25 років в царському війську, відвідати далекі Соловки, вивчити іноземну мову замість своєї, і т.д.

Так що все залежить від нас, і не треба кивати на інших. Повторюю, все в наших руках. Тільки треба мати розумну голову і добре серце. А все вирішується, в тому числі і на виборах.

Всього доброго!

P.S. Насамкінець трошки інфи про хабарництво у вишах http://novaukraina.org/news/urn:news:1E05493 Це також наказ “зверху” 🙂

10 коментарів

 1. В цій статі написана абсолютна, беззаперечна правда, заперечити яку не зможе жодна здорово мисляча людина.

 2. Все таки керівники більше винні, бо вони своїми вчинками сіють зневіру та розбрат серед народу і у людей опускаються руки та відбувається деградація

 3. критична маса завжди в наших людей переважає з боку гіршого, бо дуже довірливі люди.

 4. Незважаючи на все написане в статті, надія є.
  Як приклад можна згадати тисячі фанатів (київських, дніпропетровських, львівських, донецьких) які виступили на захист Павличенків, і довели що “їхня хата не скраю”.

 5. Я погоджуюсь з Вами.Можна наводити безліч прикладів про негідну поведінку громадян.Я пробувала боротися з примітивною дешевою російською  попсою у львівських міських і заміських маршрутках.-результат -виходила і заживала валідол.Прикро і сумно!

  • Зле що мало небайдужих.
   Але добре, що врешті-решт побороли ці дискотеки в маршрутках.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*