Чи зараховує Adsense всі кліки?

Ггул ЕдсенсОстаннім часом читав декілька дискусій про те, нібито Google Adsense не зараховує гроші за кліки, здійснені по рекламі, яку розмістили на своєму сайті.

Не буду лукавити, я сам не раз писав про це статті. Але щоб не здогадуватись, а точно знати, хочу порівняти CTR кліків за ті самі оголошення, на тому самому сайті.

Нагадаю, що CTR оголошення – це кількість кліків поділена на кількість показів. Наприклад, якщо зайшло на сторінку 100 людей, і один клікнув, то маємо CTR – 1%. Тобто, цей показник не залежиться від відвідуваності сайту.

Зрозуміло, що ціна за клік буде змінюватись, але саме CTR покаже що там робиться. Тим більше, що розміщення блоків, їхнє оформлення не змінювалось роками.

Кажу чесно, я ще сам не знаю, який буде результат. Писатиму цю статтю, і одразу робитиму скріншоти.

Ну що, поїхали?

Сайт про папуг

Великий банер розміром 336×280, розміщений одразу після заголовку статті.

CPC – це ціна за один клік.
Серпень 2014 року1

Серпень 2013 року2

Березень 2013 року3

Сайт про сад та город

Подивимось на банер 160×600, розміщений у лівому сайдбарі

Серпень 2014 року:4

Серпень 2013 року:5

Березень 2013 року:6

Інші рекламні блоки не можу порівнювати, бо вони змінювались.

Висновки.

1.Якщо CTR (яке практично не залежить від відвідуваності сайту) падає, значить кліки не зараховують. Як бачимо, за півтора року CTR оголошень одразу під заголовком впало у 3 (три!!!) рази. А банер у бічній панелі у 2.5 рази.

2.Ціна за клік виросла. Скоріше всього це тому, що Гугл дає новеньким менш «дорогі» оголошення, а перевіреним сайтам – дорожчі. Така собі «дідівщина».

3.Adsense дозволяє собі не враховувати 70% кліків (як я побачив із даних CTR), бо немає конкурентів.

4.Постійно слід думати про інші способи монетизації. Наприклад, продавати свої послуги чи товари. Якщо це сайт про садівництво, то ставити теплиці (із пластикових труб), продавати садовий інвертар, і т.д.

Можна спробувати партнерки, але малоймовірно, що вони принесуть дохід вищий за Adsense. У крайньому разі в мене не виходило.

10 comments

  1. Треба субовий позов в якийсь європейський суд подати, звинуватити гугл в махлюванні, змусити надати всі дані, а потім забрати компенсацію в 100 000 зелених за моральні збитки 😀

  2. CTR можна назвати конверсією.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*