Де взяти вітаміни взимку

лимонДо приходу зими наш організм витрачає більшу частину накопичених у літі вітамінів. Свіжих овочів та вітамінів мало, організму не вистачає сонця та тепла. Збільшується кількість захворювань, з’являється підвищена втомлюваність. Як же захистити себе та своїх рідних від авітамінозу?

Найпростіший варіант це піти та накупити в найближчій аптеці вітамінів. Це, можливо, не так дешево але не вимагає значних зусиль. На мою думку, вживати синтетичні вітаміни доцільно тим, хто їх потребує у великих кількостях: спортсмени, хворі, ті хто важко працює і тд. Всі інші можуть обійтися природніми вітамінами. Де їх взяти ми зараз розглянемо.

Квашена капуста. В часи коли про вітаміни в таблетках ніхто навіть близько не знав люди рятувалися цим чудовим джерелом вітаміну А та С. Продукт прекрасно зберігається до настання зими і з нього можна приготувати як капусняки так і салати з цибулею. Тут я вже вкотре дивуюся народній мудрості. Люди ж тоді не знали що капуста джерело вітаміну С, а морква багата на вітамін А. Молодці!

Сухофрукти. Восени та влітку тонко наріжте яблука, груші, нарвіть слив і все це засушіть на горищі чи в духовці. Взимку буде прекрасний узвар. Пам’ятаю як один дієтолог по телевізору запевняв що світ не знає нічого подібного по корисності. Знову ж респект нашим мудрим предкам. До речі, в узвар можна додавати сушені ягоди глоду, терену, калини.

Сухофрукти можна також їсти сирими. Якщо ж ви забули насушити своїх фруктів чи хочете урізноманітнити раціон то можна купити заморських делікатесів. У продажі легко знайти курагу (сушений абрикос), інжир, фініки. Тільки треба пам’ятати що для кращого зберігання їх можуть обробляти речовинами не дуже корисними для людей 🙁

Горіхи. Ще одне прекрасне джерело вітамінів та мінералів. Назбирайте та насушіть восени волоських та лісових горіхів і взимку обминатимуть застуди та втрата сил. Можна також купувати заморські горіхи кеш’ю та арахіс.

У літі потрібно насушити зелені: листки смородини, вишні, м’яти, кропиви. З усього цього вийде прекрасний чай і нічим не гірший за індійські чаї.

У зимі прийдеться купувати свіжі овочі та фрукти. У продажі доступні як звичні для наших земель продукти так і екзотичні банани, ківі, апельсини, мандарини та лимони.

Лимон як джерело вітаміну С. Наріжте лимонів і покладіть в банку пересипаючи цукром. Поставте у холодильник. Через пару днів можна їсти лимони чи додавати в чай.

Не забувайте частіше бувати на сонці та свіжому повітрі. Адже сонячні промені допомагають нашій шкірі виробляти вітамін Д. У зимі ми потребуємо достатньо кальцію та вітаміну Д. Адже починається ожеледиця і через брак цих вітамінів люди часто ламають кістки. Для поповнення організму кальцієм пропоную виготовити кальцієвий порошок із яєчної шкарлупи.

Треба сказати що цей порошок містить крім кальцію багато важливих мікроелементів. Щоби його виготовити візьміть яйця (краще сільські), помийте теплою водою з милом та зваріть на круто. Потім почистіть і шкаралупу зітріть на порошок в ступці. Тримайте його в щільно закритій банці. Додавайте в страви 1-2 рази в день на кінчику ножа.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*