Книга Дейл Карнеги. Как преодолеть чувство беспокойства

Carnegie__Dale_-_How_To_Stop_Worrying_And_Start_LivingДейла Карнегі знають багато любителів книги, в першу чергу за його бестселером “Как приобретать друзей и оказывать влияние на людей”. Там автор дає безліч порад як покращити свої відносини з іншими людьми. Хоча й книга є дуже популярною, та в неї є противники, які стверджують що краще заспокоїти погану людину кулаком в щелепу. Ну нехай там розбираються міх собою.

Мені ж більше сподобалася праця Карнегі “Как преодолеть чувство беспокойства” (Як перемогти відчуття неспокою). Тут простою мовою, без наукових та сильно розумних термінів, на прикладі інших людей автор показує як можна “видряпатися” із будь-якої життєвої ситуації та не перейматися через дрібниці.

Зокрема, я постійно згадую приклад, який навів Дейл у своїй праці. Один чоловік купив закинуту ферму, та прогадав. Як виявилося, вона зовсім непридатна до житті, бідний ґрунт, та ще й повно змій. Інший в його ситуації просто опустив би руки, та наш герой не здався, підключив голову і придумав розводити тут змій. Згодом організував тур по цій дикій місцевості. В результаті від туристів відбою не має, справа процвітає. Як каже Карнегі: “якщо доля підкинула вам лимон, зробіть із нього лимонад”.

Взагалі, вся книга наводить на думку що автор не просто “відробляв гонорар”, а з любов’ю до людей писав цю книгу. Вже в самій передмові він дає поради що зробити, щоб написане краще вплинуло на наше життя, щоб краще відклалося в голові. Для цього він радить кожен розділ читати два рази, відмічати свій прогрес, підкреслювати важливі думки в книзі, час-від-часу переглядати книгу.

А вона є цінною, адже Дейл не просто писав її з голови, а він працював у своєрідній лабораторії яка займалася проблемами тривожності, і проводила досліди. Як? Вони давали своїм підопічним психологічні поради котрі повинні були б покращити їхній стан. Після певного часу вони проводили аналізи: допомогли поради чи ні. Крім того, фони вивчили всі можливі і неможливі поради інших розумних людей: від Конфуція до Черчіля. І так, крок за кроком Карнегі вивів свою систему та поради які можуть покращити стан сучасної людини.

Виявляється там є кому допомагати. Адже за ствердженням автора більше половини лікарняних ліжок зайняті людьми так чи інакше пов’язаних із нервовими та душевними недомаганнями.

А зверніть увагу на такі слова із книги:

Ви отримуєте виразку шлунка не через те, що ви їсте, а через те, що вас їсть“.

Варто також зазначити, що практично всі приклади в книзі базуються на історіях реальних людей.Мені дуже сподобалася одна з порад автора: “живіть сьогоднішнім днем”. Він цю пораду взяв від одного мужчини, який служив на великому океанському лайнері.

Тут мушу процитувати книгу:

Кожен з вас, – сказав сер Ослер, – має більш високу організацію, ніж цей лайнер, і розрахований на більш тривале плавання. Я хочу переконати вас навчитися жити в рамках одного дня з тим, щоб забезпечити більшу безпеку плавання. Забирайтеся на місток, натискайте кнопку і слухайте, як залізні двері зачиняють померлі вчорашні дні. натискайте іншу кнопку і захлопується залізної завісою майбутнє – ще ненароджені завтрашні дні. Тоді ви в безпеці – у безпеці сьогодні. Закрийте минуле! Дайте минулому поховати себе. Відгородіться від завтрашніх днів, які полегшили багатьом дорогу до смерті. Вантаж завтрашніх турбот, складений з вчорашнім і з тим, який треба нести сьогодні, придавлює і найдужчих. Закрийте майбутнє так само щільно, як і минуле. Майбутнє – сьогодні. Ні завтра. День порятунку – саме сьогоднішній день. Депресії і занепокоєння слідують за людиною, що турбуються про майбутнє. Перебудуйте “корму і ніс”, виробляйте звичку жити в рамках одного дня.”.

Як підтвердження цих слів автор наводить приклад пісочного годинника. У ньому, за певний період часу через вузеньке горло проходить тільки одна піщинка. Інша потрапить згодом, але це буде потім. Якщо ж спробувати за один раз вирішувати безліч проблем, то можна в результаті втратити спокій і взагалі нічого не зробити.

Щоб позбутися тривоги, дається ще одна цікава порада яка працює. Автор радить у важкій ситуації уявити собі найгірше що може статися і змиритися з цим. А потім, зробити все можливе щоб цього не сталося. Завдяки цьому методу не одна людина змогли вибратися з душевної прірви.

Метою цієї статті не ставиться переказати повністю зміст книги, адже там дуже багато хорошої інформації, від прийомів розслаблення до трудотерапії; а переконати вас прочитати книгу, яка скоріше всього допоможе читачам жити краще, спокійніше та веселіше.

Насамкінець наведу поради із “Как преодолеть чувство беспокойства”, що робити у випадку виникнення якоїсь проблеми:

1. Точний опис хвилюючої мене ситуації.
2. Запис дій, які я можу зробити.
3. Прийняття рішення.
4. Негайне здійснення цього рішення.

One comment

  1. Лежить на черзі. “Как приобретать друзей и оказывать влияние на людей” вже прочитав. Дійсно, сам розділяю вплив на людей на дві концепції, дати в щелепу (вітер), і друга сонце, яку і описав Д. Карнегі.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*