Книга “Действуй! 10 заповедей успеха”

книга Іцхака ПінтосевичаПро Іцхака Пінтосевича чув давно, але щось не хотілось читати. Він вивчав Тору, Кабалу, ще якісь там єврейські ортодоксальні книги. Що й не дивно – він єврей. Але в мене нема бажання заглиблюватись у вивчення інших релігійних вчень.

Але потім побачив відгуки відомих людей про “Действуй! 10 заповедей успеха”, що там в принципі нічого страшного нема, і читати можна. То й я прочитав 🙂

За останні роки я прочитав сотні книг, і скажу, що праця Іцхака сподобалась. Багато свіжих, «не засалених» ідей. Бо як правило, одні і ті самі принципи «кочують» з однієї книги в іншу. Прочитає хтось сотню книг по мотивації (як я, наприклад), і вже лізе писати свою. І так ця вся сфера виживає.

Але повторюю, в Пінтосевича ряд хороших думок зустрілось. Та й непогано мотивує рухатись вперед.

Зараз розкажу детальніше.

Найперше (і найголовніше) що радить автор, це ледь на рівні підсвідомості затямити собі:

Те, що ти отримуєш, – це результат твоїх дій. Ти отримав те, що маєш, тому що робив те, що робив.

Та я це знав, – скаже кожен з вас. Я також знав, але поверхнево, не усвідомлено. Якби ми справді знали, то зганяли б свої невдачі на батьків, жінку, тещу, уряд, погоду (підставити своє).

В будь-якій ситуації тисячі людей здатні виконати свої мрії чи поставлене завдання, а є сотні тисяч, які будуть винити кого завгодно, тільки не себе.

Потрібно намагатись впливати на людей, пропагуючи їм корисні ідеї. Таким чином і ти підсвідомо будеш діяти правильно. Якщо ти всім казатимеш про користь фізичних вправ, то і сам (хочеш-не хочеш) будеш займатись спортом.

Щоб володіти мільйоном доларів, потрібно внутрішньо стати мільйонером, на рівні ролі та переконань. 80% тих, які виграли мільйон доларів в лотерею, за перші шість років їх повністю втрачають.

Не слід боятись змін та робити щось нове. Як казала глухоніма письменниця Хелен Келлер: «Життя – це або ризикована пригода, або порожнеча». Вибирайте.

Страх виглядати погано в очах інших, абсолютно обґрунтований. Будь-яка людина, яка починає наближатись до своєї цілі і виходити з тіні назустріч своїй меті, ОБОВ’ЯЗКОВО ВИГЛЯДАЄ ПОГАНО в очах інших людей.

Ось цікава думка, яка допоможе вам не виглядати нерозумно в очах інших. Ось що каже Іцхак:

Людина, коли вмирає, завжди виглядає погано. Але йому, за великим рахунком, все одно. А ті люди, які кидають жменю землі йому на труну, відразу після цього йдуть, наприклад, додому дивитися серіал або футбол – повертаються до своїх справах. Рівно через тиждень більшість забуде про те, що трапилося, крім найближчих родичів. А він так намагався їм сподобатись! Не робив того, чого хотів.

Ті, в чиїх очах він все життя хотів виглядати добре, про нього не згадають більше ніколи. Більшість з тих, кого ми зустрічаємо на міських вулицях, взагалі на похорон не прийдуть! «А я так хочу виглядати добре в його очах! Я боюся!» – казав покійний. А цей знайомий забуде про нього рівно через три хвилини, йому все одно. Розумієте? І ми все життя боїмося виглядати погано в чужих очах, а цим чужим очам – все одно.

Неможливо виглядати добре в очах кожного. Щоб ти не робив, це обов’язково комусь не сподобається. Автор радить, тих, яким ваші ідеї та мрії не подобаються, вважати неадекватними (в доброму розумінні цього слова), а себе нормою. Це трошки егоцентрично, але допоможе менше боятись суспільної думки.

Одним і найголовніших секретів досягнення успіху є планування справ, і поділ їх на важливі та не дуже. Потім слід скоротити неважливі та нетермінові діла, і зосередитись на потрібних. Це і є секрет успіху.

Пінтосевич приводить у книзі пораду, яку дає Джек Кенфілд – «правило п’яти». Кожного дня ви повинні робити 5 речей, які наближають вас до своєї мети.

Іцхак радить постійно шукати зворотній зв’язок. Намагайтесь запитувати людей, яку оцінку по десятибальній системі можна поставити вашим діям в кожному окремому аспекті життя, який вас цікавить. Якщо це не 10, то запитайте, що ви повинні зробити, щоб було 10 балів.

Про наші переконання. Вони керують нашим життям. 24 години на добу переконання діють на нашу нервову систему, тіло, душу. Вони посилають сигнали оточуючим. Це відбувається на підсвідомому рівні, і так само підсвідомо оточуючі «читають» інформацію про вас.

Випишіть переконання, які вас обмежують, і навпроти кожної напишіть, чому вони вам не заважатимуть.

Чому кардинально різні програми зі схуднення можуть допомогти? Причому комусь допомагають, іншим ні? На думку автора тому, що люди в даний момент ГОТОВІ до змін. В даному випадку схуднути.

Для того, щоб чогось досягти, потрібна віра. Є часті випадки, коли плацебо (несправжні ліки) допомагають багатьом людям. Так у США, плацебо діє так добре, як і морфій у 54% хворих. І навпаки, частині пацієнтів «провели» хіміотерапію, то третина пацієнтів тимчасово облисіла, як при справжньому опроміненню.

Великою силою є наша уява. Якщо багато разів будеш представляти в уяві картини та спогади, то в підсвідомості вони запишуться як реальні. Усі великі лідери уявляли, як вони досягли успіху.

Важливо вірити в себе. Для цього випишіть усі ваші досягнення починаючи з дитинства, і регулярно перечитуйте.

Як бачите, в книжці дуже багато порад, думаю, вони вам допоможуть. Користуйтесь!

P.S. Усміхнуло 🙂

11 comments

 1. Я колись шукав інформацію про тайм-менеджмент і натрапив на його відео. Так він не повторював прописні істини, а відразу поставив питання руба: спочатку визначся, що для тебе важливо – а вже потім під цю мету знаходь час. Мені сподобалося. Спробую й цю його книжку почитати.

 2. Давно чув про блог Павла Лиса, але знав, що він вивчав біблію та катахизм, християнство, тай взагалі він християнин, мені цього не треба…..
  Паралалелі проводиш? Як завжди не толерантність християнська проявляється…

 3. Просто бісить як ти постійно обсираєш всі релігії., Я розумію, одною з основних особливостей християнства є нагнітання нетолерантності.

 4. Особливо толерантний до Свідків Єгови.

  • Ааа, я вже зрозумів чому ви такі недобрі до мене….
   Ну я там нікого не ображав, просто висловив свою думку.

 5. А твоя думка безпосередня образа. Тебе ображають думки атеїстів? Можеш не відповідати.

 6. І тут почалась релігійна війна, ось чому варто бути атеїстом 😀
  От мені цікаво чому в рай попадуть лише мільярди християн або мусульман або ісламістів, будистів і тд…)) Одна частина людей “праві”, а інша тупаки які вірять не в ту релігію?))

  Або що на війні роблять священники? Благословляють на життя? Але якщо одні будуть живі – тоді вони вб’ють ворогів. Тобто вони благословляють на смерть.)

  З чого взяли що в біблії, корані і інших “святих” книгах пише правда? Їх писали ж люди, чи не могли ці люди придумати щось своє? Треба сліпо вірити їм?)

  Чому захищати себе гріх?) Чому гріх не любити “ближнього” наркомана, вбивцю і тд?

 7. “І тут почалась релігійна війна” – не я починав, і стаття взагалі не про це. Це Свідок Єгови мав вільний час, і вирішив мене провокувати.
  Священики на війні закликають та благословляють воїнів захищати свою країну від ворогів.
  “Чому захищати себе гріх?” – перший раз таке чую. Ніколи Православна чи Католицька церкви не казали, що це гріх.
  “Чому гріх не любити «ближнього» наркомана, вбивцю і тд?” – люби ближнього свого, як самого себе. Хто каже їх ненавидити?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*