Для чого потрібен був Юда?

юдаЦю статтю збирався написати вже давно, та певні події прискорили її появу.

Пару днів тому була Провідна Неділя, і ми поїхали на сільський цвинтар щоб помолитися за померлих.

Зібралося багато людей, частину з них бачиш тільки раз в рік, саме в цей день.

Священик запізнювався, як виявилося потім, він мав хрестини в іншому селі.

Та згодом почулися неголосні вигуки людей: «о, вже їде». Священик під’їхав на непристойно дорогій чорній «Хонді». Непристойно дорогій як для сільського священнослужителя. Знайомі, прихожани якоїсь християнської секти, тільки з посмішкою задали запитання: «і де він таке заробив»?

Потім хтось із селян згадав, як в обливаний понеділок, в іншому селі хтось щоб пришвидшити освячення пам’ятника на цвинтарі, просто здалеку помахав купюрою в 50 гривень і священик одразу прибіг.

Мені одразу пригадались всі ті Паші-мерседеси, замальовані фотошопом годинники, джипи в монашок, і т.д.

Коротше, вийшло щось не дуже добре.

Найгірше те, що через такі речі, дуже багато людей або взагалі відходить від Церкви, або, що ще гірше, потрапляє в різноманітні секти.

Що тут скажеш?

В першу чергу, і я це завжди повторюю,  не слід порівнювати свої спокуси і священнослужителя.  Якщо диявол існує (а християни так вірять), то кого йому вигідно спокусити? Простого дядю Васю чи священнослужителя. У першому випадку, це приведе тільки до проблем у самого дяді Васі і максимум в його сім’ї та найближчого оточення. А другому випадку … ви розумієте.

Крім того, якщо б ви опинилися у ситуації, як на цвинтарі (відкрили кульок – і туди масово кидають гроші), то дуже сумніваюсь, щоб відмовилися. Ні, ну на словах так, а на ділі…

Те, що священик живе з пожертв – нормально. Як писав апостол Павло:

“Хіба не знаєте, що ті, які коло святого працюють, їдять із святого, і ті, які служать жертовникові, мають частку з жертовника. Так само й Господь звелів тим, що проповідують Євангелію, з Євангелії жити”.

Інша справа, що іноді зі святої справи робиться бізнес…

Але за тією шумихою, забувається головне. Правильно висвячений священик має силу, таїнства уділені ним є дійсними.

Та навіть якби він прилетів на персональному вертольоті, із охороною та дєвочками, скажіть: ЩО ЗАВАЖАЄ ВАМ БУТИ ХРИСТИЯНИНОМ І ВИКОНУВАТИ ЗАПОВІДІ?

У справжнього християнина повинна бути повага до священика, і в першу чергу до самого сану. Як казав св. Франциск Асійський:

«якщо переді мною одночасно з’являться священик та ангел з небес, я в першу чергу віддам шану священику».

Запам’ятайте ще одно. Згідно вчення Церкви, ніхто, ні ангели, ні навіть Діва Марія, не може вам простити гріхи. Це може зробити звичайний священик на сповіді. Бо сам Ісус Христос дав їм таку силу.

Крім того, всі бачать джипи та мерседеси, але є дуже багато священослужителів, які живуть бідно, дуже бідно. Але то ніхто не знає, вони ж не будуть плакати, чи з табличкою ходити.

Тепер про Юду. Як ви думаєте, для чого потрібен був Юда?

Хтось скаже, що він видав Христа, який помер за наші гріхи. Так, але його спокійно могли просто ув’язнити фарисеї.

А тепер моя думка. Це було для того, що християни у всі часи знали, що навіть серед апостолів, яких вибрав сам Бог, міг бути зрадник, то що говорити про людей. Але ж, те що «кожен дванадцятий» апостол зрадив Христа, не означає що всі апостоли погані? Правда?

Як казав Ісус Христос:

«І я кажу тобі: ти є Петро і на цій скелі (Петрі) я побудую Церкву мою, і ворота Пекельні Її не подолають, і я дам тобі ключі Царства Небес, і що зв’яжеш ти на землі, це буде зв’язане в Небесах, і що ти розв’яжеш на землі, буде розв’язане в Небесах».

Зверніть увагу, що там не сказано що не долатимуть, а саме НЕ ПОДОЛАЮТЬ.

Ну то чого ви розхвилювалися, що хтось там на джипі їздить?

Та й не все так погано. Як показує історія, у важкі часи саме священики трималися стійко, і ніж зрадити віру,  вибирали каторги та заслання.
Ось тут приклад хорошого священика http://www.pravoslavie.ru/smi/50619.htm

Чи показати вам відео де сирійські ісламісти відрізають голову живому монаху-францисканцю? Зрікшись християнства він міг би отримати кращу долю, та він вибрав смерть.

І взагалі-то, обов’язком практикуючого християнина, є молитися за свого парафіяльного священика. Тоді і йому буде легше, і вам не захочеться його осуджувати у випадку падіння.

6 comments

  1. Щира правда … “помічаємо колоду в очах ближнього, а скалку в своїх не бачимо” … правда ж?

  2. Було б добре, якби наші священники жили як Франциск, який роздав усе і ходив по світу навертаючи людей у віру. А стосовно Юди то в тім що він говорив відчувається ідеологія комунізму. Він був першим комуністом

    • Та ні. Юда пропонував продати миро і гроші роздати бідним. А далі євангелист додає що Юда був злодій, і носив скарбничку зі собою.

  3. Олександр

    Ех.. Коли ми вже з цього виростимо.. 🙁

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*