Запитання до атеїстів

likarnjaКонфлікт Магдиш і Садового перекинувся в інтернеті і на групи людей: атеїстів (лібералів) і консерваторів.

Мене ця участь також не оминула, хоч я зажди намагаюсь висловлюватись максимально коректно.

Але на що я звернув увагу: у суперечках в соцмережах, чи тут на блозі, одним із основних аргументів звучить те, що «тупі» християни набудували церков, всередині все оздобили під золото, дорожезні ікони, і т.д.

Всі ці кошти можна направити на лікарні, хворих дітей, бібліотеки, ліки, музеї, дороги, дослідження зеленої енергетики, сонячної станції, і т.д.атеїсти, християни

Я це якось прочитав, та пішов далі. Але знову і знову цей аргумент повторюється у суперечках.

Мені це набридло, і я подумав: цікаво, скільки ж це пожертв хворим дітям, на лікарні, бібліотеки і музеї дають атеїсти, поки християни збирають на церкви. Адже вони майже у кожній суперечці переживають за хворих дітей, на які християни не дають грошей, а будують «ідолів».

В результаті виникла ідея.

Тут мені під статтею http://pavlofox.net/konflikt-magdysh-sadovogo/ атеїсти позалишали коментарів, типу  «набудували церков, замість дати на лікарні», декому це навіть “накипіло”. Тому до них пропозиція.

А давайте, в коментарях вже до цієї статті скиньте скріншоти чи відео, які підтверджують, що ви пожертвували певну суму грошей на добрі справи. Наприклад, коли християни будували чергову церкву, ви дали якусь гривню на проект «Таблеточки» http://tabletochki.org/ чи важко хворій людині. Знаю, що хвалитись не гарно, але тут така ситуація.

Для початку, я скину фото свого посвідчення донора крові. Тут 11 зданих доз (5 літрів крові). Я хотів і у вересні знову здати, але через одну дурницю, впав рівень гемоглобіну до 128, і лікар не допустила. За тиждень знову піду.DSCN4678

DSCN4679

І також, скину скріншоти, де перекидав 10 частину доходу волонтеру Роману Доніку https://www.facebook.com/skitalec?fref=ts , що допомагає військовим.perekaz3

І Віталію Дейнезі, організатору проекту «Повернись живим» https://www.facebook.com/backandalive?fref=ts .perekaz2
І тут:
perekaz

Я розумію, що це крихти, порівняно із тим подвигом, який здійснюють солдати.

Але цікаво, чи атеїсти, які так переживають за хворих і бідних, підтримують їх пожертвами, а не тільки коментарям в інтернеті.

Бо одне слово «жонглювати словами» (як політики), а інше – щось показати ділами.

P.S.Приймаються тільки посилання на скріншоти і відео. «Словоблудієм» у коментарях не займатись.
P.P.S. В разі потреби, щоб уберегтись від маніпулювання фотошоп, можу попросити підтвердити скріншоти відео, в свою чергу можу зробити те саме.

28 comments

 1. Це все дурня про “хвалитись” – розповісти, що ти зробив хороший вчинок – непогано, головне не гордитися цим. Отже відзвітую прешим. Благодійність агностика.) Цифри не такі великі як в тебе, але все ж.

  1) http://cs623626.vk.me/v623626601/4fd0a/ACDD9ivJkwE.jpg – 40 грн
  Лукування раку http://vk.com/wall76357183_2054

  2) http://cs623626.vk.me/v623626601/4fd00/AWKTQ-5omnk.jpg – 20 грн на Громадське – хоч щось.))

  3) http://cs623626.vk.me/v623626601/4fcf6/kqLHQuAPKWg.jpg – 50 грн
  лікування дитини http://stephan.com.ua/urgentHelp_RU.html

  4) http://cs623626.vk.me/v623626601/4fcec/RRoQLPZO9z0.jpg – 100 грн дит будинок

  І тепер перша витрата основана логікою, а не емоціями, старатимусь тепер завжди виключати емоції і мислити раціонально.
  5) http://cs623626.vk.me/v623626601/4fd14/Lf1vk1vl89U.jpg – 300 грн ВікіПедія

  І жертва – це коли віддається щось дійсно важливе для тебе, а в наших випадках – це звичайна благодійність від якої нам особливо гірше не стало.

  І Ісус, який приніс себе в жертву, щоб врятувати нас (хоч я тоді існував лише у вигляді кучі частинок генів) від Бога – воскрес, йому повернулось життя – тобто ніякої жертви не була, хіба біль від тілесних ушкоджень. І якщо Бог знав, що восресить Ісуса – то для чого тоді було мучити свого сина? І до чого тут “наші гріхи” і смерть Ісуса? І для чого карати дітей, які наскільки я розумію є “чистим папером” за гріхи інших?

  • Я не збирався нікому нічого доказувати, сам бачиш, що фактично змусили.
   Твої скріншоти приймаються. Я радий, що ти небайдужий.

  • Тобто твої допомоги на лікування раку, громадське, лікування дитини і дит. будинок ти вважаєш нелогічними?

   • Ні це не логіка, а емоції – мені стало шкоди людей і я перевів гроші. Якби я керувався логікою – я б поцікавився скільки вартує операція, ціни на лікування раку – сотні тисяч доларів. Що замість цю велетенську суму більш раціонально було б потратити на рятування 10 людей з більш дешевими операціями…

    Замість дит будинку – було б більш логчно проаналізувати причини потрапляня тоди дітей і вкласти гроші в запобігання цим причинам, якщо б це дело кращий ефект.

    Так це можна назвати жорстоким, але якщо ти скажеш, що я від цього зроблю менший вклад в благадійність – ти збрешеш. Ось так вона безжалісна логіка.

 2. Але факт того, що кошти “священослужитилі” росприділяють не по християнськи залишиється, по моєму Ісус обрав обрав би ночівлю в піднависі і порваний одяг замість розкішного життя в палаці зі всім а зручностями, якби це врятувало б десятки життів. Але ти не погодишся, бо відстояти правоту своєї релігії – це святе.) Хочу тут мова йде не про релігію, а про церкву і не розумне розпорядження коштів, які люди вважають правильним. Не думаю, що Богу потрібно, щоб його возвеличували грошима, розкішними храмами і паданням на коліна.)

 3. Оскільки Павло просив по-менше теорії, не відповідатиму на всі “закиди” агностика remix2903. Просто кілька прикладів від того, хто не лише щонеділі ходить до церкви, але й вважає своїм обов’язком відносити туди десятину:

  http://www.notabe.net/wp-content/uploads/2015/10/Dopomoga_1.jpg – 2150 грн допомоги армії

  http://www.notabe.net/wp-content/uploads/2015/10/Dopomoga_2.jpg – 200 грн допомоги сім’ям загиблих бійців

  http://www.notabe.net/wp-content/uploads/2015/10/Dopomoga_3.jpg – 2560 грн допомоги хворій дитині на лікування (проведено через біржу благодійності ubb.org.ua)

  http://www.notabe.net/wp-content/uploads/2015/10/Dopomoga_4.jpg – 1350 грн на купівлю доїльного апарату для інтернату, аби діти завжди мали свіже і санітарно чисте молоко (через ту ж біржу благодійності ubb.org.ua).

  Отакі сухі цифри… (не знаю, чи відкриються малюнки, бо вперше їх викладаю, але можу переслати найбільшим агностикам на електронну пошту. Чи відправлю Павлу, а він вже перевірить і викладе самостійно)

  • В тебе круто…

   • Кожен крутий по своєму. Я маю трохи фінансів, ти – здаєш кров і пишеш такі статті.

    • Я минулого разу опозорився. Пішов у вересні здавати кров. Переді мною стояв хлопака, і запитав у віконці в лікарів, чи не має крові, бо братові роблять операцію. Лікар відповіла, що нема, бо не часто здають просто так. І тут я як герой: “давайте я вам допоможу” 🙂
     Чи десь гордість взяла чи що, в результаті виявилось, що рівень гемоглобіну низький, і мене відправили до дому 🙂

     • Доки агностики готують скріншоти, заспокою: Бог приймає не лише вчинки, але й наміри, тож твоє добре бажання тобі зарахується Але з гординею треба боротися – можливо, так і отримав урок смирення.

 4. А чи є аналог слова “безбожник” для атеїстів? Якщо так, то Біл Гейтс, напевне це слово. Бо, судячи з умовиводів, він не мав би бути найбільшим мецинатом.

  • Я ніколи не казав, що атеїст – погана людина. Є погані християни і погані атеїсти. То й же Амосов – атеїст, і врятував сотні (якщо не тисячі) життів.
   Ця стаття – реакція на постійні закиди атеїстів, що замість церков слід будувати лікарні і допомагати хворим. Хотілось перевірити, чи дійсно їх так болить чуже горе.

   • Ну тут й перевіряти немає чого. Ті ж лікарні, існують лише завдяки роботам атеїстичних персон. Якщо не бути блюзніром, то всі, хто користуються благами наукових досягнень – є або атеїстами, або пекельними грішниками.

    • “Ну тут й перевіряти немає чого” – завдяки цій статті і коментарям до неї, той хто хотів, деякі висновки зробив 🙂
     Не всі, хто на словах переживає за здоров’я дітей і хворих, реально жертвує на них гроші.
     Скріншотів було небагато…

     • Ну, а вони хіба мають жертвувати? Це всього лише раціональне мислення. Для того, щоб бачити ефективність від пожертв у будівництво лікарні, і марнотратність у пожертвах на церкву – не обов’язково бути головним меценатом. Атеїсти тим й відрізняються від віруючих, що вони перед дією чогось – мислять, а не вірять 😀 Каламбур

    • Павло просив по-менше балаканини, тому пропоную вам написати окрему статтю, де обґрунтувати висловлену тезу “Ті ж лікарні, існують лише завдяки роботам атеїстичних персон”. Маєте точні статистичні дані щодо співвідношення віруючих і атеїстів серед медиків світу?

     • Медики – це обслуговуючий персонал. А от наука – медицина, з релігією немає нічого спільного. Релігія загалом з наукою немає нічого спільного. Я знову ж таки повторюся – це, якщо не бути блюзніром.

  • У Вікіпедії його називають “агностиком”.
   І не варто забувати, що саме його фонд у 2009 році виділив 25 млн. для комп’ютеризації українських бібліотек.

 5. Коментарі скотились до жонглювання словами і в філософію 🙁
  Як бачимо, свої скріншоти залишив агностик remix2903 (Олексій) і православний Валерій М.
  Що показує: коли атеїсти жаліються на будівництво лікарень замість церков, не факт, що вони жертвують на лікарні і хворих.

  • Як на мене це все дурня. І що з того що хтось з нас 6 робить більше “добра”, хтось менше? По моєму це ще залежить від виховання, оточення і іншого життєвого досвіду, а не лише релігії чи атеїзму. Не факт, що добро навчила робити саме якась з цих причин.

   Але через що мені дуже прикро, що ти Павло і Валерії розумні люди. Валерія особисто не знаю, але теж думаю, що він куди розумніший за середньостатистичних громадян. Ви говорите, що віра це добре і що релігія не впливає погано на людей. Пофіг на гроші, я не вправі розпоряджатись чужими грошима, в самій вірі в Бога немає нічого поганого, але от те що ви люди яких я поважаю – говорите, що нічого страшного немає в тому, що замість благодійності церква (не Бог, не всі священники, не прихожани) вкладає мільйонні суму в забудову розкішних приміщень і ви виправдовуєте це тим – що це не мої гроші.

   Ось це дійсно дуже прикро, розумні люди, але виправдовувуєте такі речі. Ось чуму я говорю, що в вірі в Бога немає нічого поганого, але не в вірі в священників і сліпій ході за ними. Колись були хрестові походи, тоді люди теж вважали погляди церкви правильними. Зараз війна – з обох сторін священники блягословляють солдат, яка сторона права? Які священники є поганими? Чи варто сліпо вірити священникам?

   Біблію трактують десятками варіантів і кожен так як йому до вподоби, люди вірять в різні варіанти, а найбільше вони прислухаються до домінуючих церков. легше просто послухати і погодитись з версією священника ніж критично мислити самому.

   Будь ласка не треба говорити про те коли були хрестові походи і тд… Я лише навів це лише для того щоб показати, що ви в даний момент робити для захисту своїх поглядів.

   • І замість того щоб відповісти так, дійсно в церкві є такі проблеми, треба думати як їх вирішити ви говорите “це не ваші гроші, яка вам різниця що з ними роблять”. Це сумно, сподіваюсь ви зрозумієте мене.

 6. Відписую тільки сьогодні, оскільки тільки сьогодні прочитав цю статтю. Отож, хто не боїться багато тексту – http://mrvigner.pp.ua/pro-pozhertvy-na-dobru-spravu-ta-chomu-ya-jih-bilshe-ne-roblyu/ 🙂

 7. До речі, щодо цього “у суперечках в соцмережах, чи тут на блозі, одним із основних аргументів звучить те, що «тупі» християни набудували церков, всередині все оздобили під золото, дорожезні ікони, і т.д.” – я не сумніваюсь, що дуже багато християн і людей інших релігій є розумними людьми (принаймні по міркам сучасного суспільства), але в плані релігії – саме тут проявляється тупість: замість проаналізувати і зробити свої висновки, відразу ж згадують що «треба вірити» і пускають всі аргументи «мимо вух».

  • “замість проаналізувати і зробити свої висновки, відразу ж згадують що «треба вірити» і пускають всі аргументи «мимо вух»” – Так само робите і ви, коли замість того, щоб шукати правди, спілкуватися з мудрими людьми та мислити більш широко і глобально, вам легше просто вбити собі в голову, начитавшись кілька статтей, в яких аж ніяк не раціональне мислення, а скоріше мислення
   плоске, обмежене та не здатне уявити багатьох земних речей, не кажучи вже про щось вище, та жити з позицією набагато простішою ніж будь яка віра на Землі – просто без віри, шкода таких пустих людей.
   Щодо людей, які ”згадують що «треба вірити»”, не всім потрібно постійно шукати істини та копати в глибину суті Бога, дехто має сміливість та Божий дар повірити одразу без сумнівів та доказів, кожному своє 🙂

 8. Ну дивись, ми не говоримо, що ми всі такі моральні і духовні! А у церкви мораль і духовність то основний товар! І якщо ви там всі такі духовні то набіса храми будуєте? Вам мало? Принесіть хоч якусь користь, а не тупо відкривайте нові точки з продажу свічок.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*