Два способи шахрайства

гаманецьНасправді способів привласнити чужі кошти є набагато більше, але про два дізнався, хочу і вас попередити.

Прохання про допомогу

Шахраї знаходять акаунти в соцмережах, в яких є багато друзів. Після цього створюють копію цієї сторінки, розміщують скопійовані фотографії, заповнюють профіль.

Має бути максимально точна копія сторінки.

Після цього пишуть друзям даної особи в соцмережах, із проханням допомогти коштами. І багато хто погоджується допомогти «другові».

Тому потрібно не спішити, і разі потреби зателефонувати прохачеві, щоб вияснити, чи це дійсно він просить.

Шахрайство із кредитними картками

Часто ним користуються шахраї на сайтах безкоштовних оголошень.

Покупець мало цікавлячись товаром, готовий перерахувати кошти на його картку. Ви називаєте йому номер картки, тоді шахрай перекидає авансом певну суму.

Далі просить вставити картку в банкомат, і просить набрати номер переказу (насправді це його картка). Далі просить ввести суму, яка повинна надійти вам на картку і підтвердити трансакцію. Насправді гроші з вашої картки підуть на його.

Крім того, можуть дурити іншими способами. Зокрема, може поступити дзвінок від «служби підтримки банку», і запитатись код картки. Це нібито для того, щоб підтвердити зарахування коштів вам на карту.

В результаті гроші зникають з вашого рахунку.

Та насправді співробітники банку ніколи не запитають ПІН-код картки (або CVV2). Також, їм не потрібно дізнаватись код підтвердження, який прийшов на мобільний телефон.pryvat

Знаю, ви зараз подумали, що нікому не повідомите важливої інформації по телефону.

Але повестись на фокуси злодіїв легко. Людина, яка отримує нібито важливий дзвінок, різко втрачає логічність мислення, і керується емоціями.

Пам’ятаю, як нам вперше поставили стаціонарний телефон. Я цього ж дня зателефонував додому і спокійним голосом повідомив: «вас турбує Укртелеком». Моя мама не впізнала мого голосу, і я повідомив їй, що сталась помилка, і потрібно доплатити за встановлення ще 100 гривень (тоді це були гроші).

Півгодини після цього, я прийшов додому, мама розповідає що телефонували з Укртелекому, і потрібно ще доплатити. На що я відповів, що вже домовився і розсміявся. А далі зізнався, що то я пожартував.

А тепер уявіть, якщо мама не змогла від емоцій впізнати голос сина, то коли вам зателефонує працівник банку (чи слідчий) і попросить перерахувати певну суму. От люди вірять, і втрачають гроші.

Тому слід бути уважним. І найголовніше, не спішити, ще з кимось порадитись.

P.S.Поради від OLX, щоб не потрапити на гачок злодіїв:

Ознаки шахрайства:

-відмова від особистої зустрічі

-занижена вартість товару

-вимога вказати секретні дані карти, коди та паролі

-вимоги підійти до банкомату, щоб отримати гроші

-відмова від післяоплати

-вимога передоплати

-вимога чимшвидше продати товар

-дзвінок від «співробітника банку», який хоче дізнатись дані

-запитання про тип картки та баланс на ній

Поради по безпеці при покупці:

-найкраще купувати у своєму місті, з рук в руки

-оформіть окрему карту, для покупки в інтернеті. Не тримайте на ній гроші. Поповніть її тільки перед покупкою.

-найкраще, це оплата за товар при отриманні, без передоплати

-називайте тільки номер карти, ім’я та прізвище. Цього достатньо.

-не відправляйте гроші наперед

-перевіряйте дані покупця/продавця в інтернеті

4 comments

  1. В суботу знайомий, який подав оголошення на ОЛХ розповідав, що його хотіли розвести на гроші саме таким способом як описаний в статті – типу вставити картку в термінал і набрати код підтвердження бо він буде робити перерахунок від юридичної особи і т.п., але авансу не переводили перед тим 🙂

    • А ще є оголошення про продаж товарів за дуже низькою ціною. Ти просиш відправити – відповідають що тільки передоплата 300 гривень. І акаунти в цих “продавців” нові, створені 1-2 місяці тому. Бо старі адміністрація банить.

  2. Що робити. якщо потрапила в таку халепу? Чи можливо відмінити операції. щоб грошы лишилися на місці? Я втратила в такий спосіб 10000 грн..Карту заблокувала Але чи обов”язково повертати гроші на кредитку?

    • Найкраще, це запитатись поради у відділенні банку, який видав вам картку. Вони точно краще знають.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*