Джавелін не боїться танків

FGM-148-JavelinСучасні танки – серйозний аргумент у війні, адже крім озброєння яке на них стоїть, мають і непоганий захист. Це і багатошарова броня, і засоби динамічного захисту, і протикумулятивні екрани.

Так, по місцях, в які найчастіше потрапляють із протитанкової зброї, розміщені  вибухові речовини, які розсіюють кумулятивний струмінь.

Але все це не допоможе ворожій армії, якщо у вас на озброєнні є американський переносний протитанковий ракетний комплекс Джавелін (Javelin).

Розроблений у кінці 80-х, успішно використовується зараз, та постачається на експорт.

Призначений для ураження як броньованих цілей, так і укриттів та повільних літаючих апаратів, напр. вертольотів. Хоча найбільш ефективний саме проти броні.

Джавелін бере танк на приціл

Джавелін бере танк на приціл

Цей комплекс має декілька переваг:

-система «вистрілив та забув». Після натискання кнопки «пуск», оператору не потрібно направляти ракету в ціль – система все зробить сама.

-снаряд складається із двох частин. Перша, знищує динамічний захист танка, а вже друга уражає сам корпус.

-Джавелін потрапляє не в бокові, найбільш захищені частини бронемашин, а зверху.

-точність ураження цілей – 90%. Тобто, із 10 випущених пострілів, в середньому постраждає 9 бронемашин ворога. Непогано.

-працює в умовах недостатньої видимості, задимлення, вночі.

-вага комплексу складає приблизно 20 кг.

До недоліків можна віднести:

-ураження тільки в полі прямої видимості. Приблизно до кілометра.

-після пуску неможливо змінити траєкторію польоту ракети.

-досить висока ціна самого комплексу (дані різняться, але десь від 200 000 доларів), та самої ракети (від 80 000 доларів).

Основні характеристики:

Калібр ракети: 127 мм

Спосіб наведення: інфрачервона головка самонаведення

Пробиває динамічний захист товщиною: 700 мм

Довжина комплексу: 1081 мм

Дальність стрільби: 50-2500 метрів

Бойова маса комплексу: 22.25 кг

Якщо цікаво, то в США таких комплексів близько тисячі, і в Іраку вони себе дуже добре зарекомендували.

6 коментарів

 1. В них тільки тисяча? Щось замало як на американську армію. Було б добре якби їхня “допомога” складалася не з сухпаїв 80х років і занепокоєнь, а от з таких джевелінів. Але з другої сторони і в нас подібні установки є, Фаготи по моєму.

  • “В них тільки тисяча?” – якщо в кожному комплекті 10 ракет, а влучність 90%, то можна “положити” до 9 000 ворожих танків. Цього достатньо 🙂
   Крім того, є ще артилерія, авіація, і т.д.
   А щодо допомоги нашій армії, згідний, нам би такі комплекси не завадили.

 2. 80 тисяч доларів за снаряд? Це вже напевно новий танк купити можна буде.)

  • Нє-а, дивись що каже Вікіпедія:
   “…вартість танку «Оплот» «варіюється в межах — 4 мільйонів доларів США» (за іншими даними 3 мільйони). Для порівняння, середня вартість американського M1A2 Abrams становить за різними даними — 6 млн доларів США, вартість останніх модифікацій російського Т-90 — 2,3 млн доларів (70 мільйонів рублів по курсу лютого 2010 року)”.

  • Саме так, високоточна зброя дуже дорога. Не тільки цей комплекс, а будь всі сучасні ракети чи бомби. Крім того, дорого не тільки зробити, а й підтримувати в бойовому стані (навіть ті ж ракети чи бомби постійно перевіряються і т.д.), тому немає сенсу мати їх 100500 на озброєні.
   І як написав Павло -ймовірність влучності дуже висока, а тому й снарядів багато не треба. В якій армії є 100500 танків, щоб на них стільки ж ракет робити 😀

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*