Був на Форумі видавців

форум видавцівМайже півтора десятиліття я віддав поліграфії: вчився на поліграфіста, працював 7 років на книжковій фабриці + 2,5 року працював в поліграфічній фірмі. Тому книги для мене щось більше ніж просто паперовий блок із текстом.

Книжковий Форум відвідував неодноразово. Але так сталося, що останні 6 років там не був. То був дуже зайнятий на роботі, то ще якісь причини. Та сьогодні вирішив: «йду».

Було цікаво подивитись на зміни які сталися в книговиданні і на цьому ярмарку. Адже як-не-як, а інтернет та наступ цифрових технологій здатні змінити розклад сил у цій сфері.

Та на моє здивування учасників (видавництв) та відвідувачів було багато. Можливо людей було відсотків на 10-20 менше ніж 6 років тому, але вступати в суперечку не буду.

Скажу одразу, що я не пошкодував що прийшов на цей захід, хоча й книг не купував (я не йшов туди з такою метою).

Таке враження, ніби повернувся років 6 назад, та й побував поміж далеко не найгіршою частиною суспільства.

Як завжди був великий вибір, заходи для запрошених гостей, автограф-сесії. Новинкою були оті «гопники» в клітках. Мотив цього перфоменсу я приблизно уявляю, але повторюсь, що тих, які приходять на подібні заходи як правило не треба вчити культурі. Так що не думаю, що наступного року таке буде знову.

Як відомо, на книжковий Форум у Львові приїздить багато відомих людей, і з роками серед них це стає все популярнішим. Знаю, що цього року були і Арсеній Яценюк, і Петро Порошенко, і Сергій Лещенко…

Особисто я бачив Левка Лук’яненка, Дмитра Павличка, Марію Матіос, братів Капранових. А, і ще свого старого друга з минулої роботи 🙂 Трохи з ним поговорили про життя-буття.

На форумі були представлені видавництва львівські, київські, харківські, кримські, донецькі. Був стенд із гостями з Росії, та чомусь там відвідувачів я не побачив. Можливо так випадково в часі вийшло, а можливо через політичні події. Не знаю.

Найбільше я був близький до того, щоб купити книжку про велоподорожі та книгу в Левка Лук’яненка з його автографом. Але він довго з кожним покупцем розмовляв, і я не став чекати. До речі, черга до Марії Матіос разів в 5 була більшою ніж до Лук’яненка.

Висновок. Таки добре що побував між інтелігентною частиною суспільства. Добре що людей цікавлять книги, і більшість йшла з Форуму видавців із покупками.

Незважаючи на те, що популярність заходу є немалою, організаторам вже тепер треба продумати його майбутнє. Адже інтернет з його «скачать бесплатно» наступає. Всесвітньовідомий виробник плівок компанія «Кодак» не подумала про наступ цифрової ери, і збанкротувала. Не хочеться, щоб таке сталося із Форумом видавців.

Я, як поліграфіст бажаю їм успіхів. Адже за всі ці рази я отримав купу позитивних емоцій, і з десяток придбаних книг.

2 коментарі

  1. Ну не треба рівняти виробництво масової продукції до інформаційного поля. Книжка як годинник – стане класикою. Цінність не зміниться, може змінитися лише формат і кількість, але попит буде завжди. До того ж ми зараз у світі переломному живемо, тут є багато людей, які, навіть маючи “скачати безплатно” і цифрову таблетку для читання, оберуть фізичний контакт з друкованим тестом 🙂
    Шкода, що не потрапив цього року я туди.
    А що це за гопники в клітах?

    • Та то якийсь проект (ніби Мухарського), в клітці із сміттям стоять два закриті гопоподібні пацани. І їх фотографують всі відвідувачі. Ото й все 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*