Купив фотоапарат ФЭД 2

Був пару тижнів дому в гостях у кума. І там, племінники хвалились своїми іграшками, і серед них побачив старий радянський фотоапарат, добряче понищений дітьми.

В мене є сучасний фотік, який мене влаштовує за більшістю параметрів. Але коли взяв у руки цей ФЭД, то захотілось і собі придбати.

Це ж класика!

Ще попросив брата: сфоткай мене з ним, типу я крутий фотограф 🙂img_6093

Близько тижня лазив по OLX і вибирав різноманітні варіанти. Врешті хтось продавав фотоапарат за 120 гривень. Замовив, перекинув 50 грн завдатку (сильно не ризикував, бо гроші не великі), і наступного дня прийшов товар.

Я зразу пішов у Стрийський парк (там недалеко) і сфоткав натюрморт із фотоапаратом.

Продавець писав що фотік “новий”, але насправді є невеликі потертості. Оцінка 4,5 із 5, але враховуючи його вік (60-ті або 70-ті роки), то це хороший екземпляр.

Перевіряв, ніби все працює, але треба купити плівку, і тоді побачу що і як. Може проведу фотопроект: “36 кадрів” 🙂

Уявіть собі здивування людей, коли я піду у місто таким фотографувати.

Але більше купив як колекційну модель. Якщо чесно, з’явилось бажання зібрати колекцію ретро фотоапаратів. Але ще б із цим бажанням гроші з’явились…

Ставив поруч сучасний Canon і цей ФЭД  – навіть не знаю, де дизайн крутіший. Так старий, важкий, великий, громіздкий, у 100 разів менш функціональний за сучасні моделі, але щось у ньому є.

Ну і щоб ви дарма часу не витрачали на читання моєї писанини, декілька думок, може знадобляться.

  1. Не у всіх типах товарів на OLX є можливість шукати за станом товарів. Наприклад, в категорії “фототовари” вона є, а “антикваріат” немає. Тому, разом із назвою товар, вказуйте слово “новый”. Наприклад, “ФЭД 2 новый”.
  2. Якщо шукаєте, то пробуйте різні варіанти, адже часто люди дають оголошення із помилками. Наприклад, цей фотоапарат продають із назвою і “ФЕД” і “ФЄД”, і з англійською абревіатурою “FED”.
  3. Складно купувати товар на цих сайтах, оскільки більшість фотографій неякісні. І якщо вам залежить від зовнішнього вигляду товару (відсутність потертостей, подряпин), то є проблеми. Але в чому ідея. Можна купити товари у хорошому стані (але це ризик, бо фото товару неякісні), тоді робити класні, чіткі фото, і перепродувати товар дорожче. От дивіться, таке фото було в оголошенні, в якому я купив ФЭД.

394614664_1_1000x700_fotoaparat-fed-2-kiev_rev001

394614664_2_1000x700_fotoaparat-fed-2-fotografii_rev001

А це я вже після покупки сфоткав. Той самий екземпляр. Де у вас більше бажання придбати фотоапарат?фотоапарат, ФЭД 2

От такі справи.

P.S. Якщо цікаво, то ці ФЭДи – підозріло нагадують німецькі Лейки. Знаючі люди кажуть, що в Другу Світову, радянські війська забрали документацію із німецьких заводів. Тому і фотоапарати і об’єктиви тих часів нагадують німецькі.

2 comments

  1. Ну, на останньому фото як новий. “Уявіть собі здивування людей, коли я піду у місто таким фотографувати.” – я б і уваги не звурнув, ну фотоапарат та й фотоапарат_ Інша справа якби ти айфоном сьомим фоткав 😀

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*