Фотографії нічного Львова

нічний ЛьвівНе так давно придбав у Китаї штатив, і хотів його використати при зйомці Нічного Львова. Та не завжди є час, і я дочекався, коли тривалість дня збільшилась 🙁

Тому прийшлось вставати зранку, і сідати на перший тролейбус (05:50). Ввечері фоткати вулиці не хочу. Не одноразово пробував, але те що виходило мені не подобалось. Людей багато, закривають собою архітектуру, лавочки, вулицю. Із рук не зніму бо темно, штатив не завжди є зручно розкласти.

Інша справа із ранку. Майже нікого немає, окрім одиноких прибиральників.

Я розклав штатив, і спокійно бігав по площі Ринок, щоб встигнути сфотографувати до вимикання ліхтарів. Я дивлюсь час сходу і заходу сонця по цьому сервісі: http://www.golden-hour.com/ . Тут достатньо вказати своє місто, і покаже ще й “золотий час”. Фотографи знають що це.

І мені показало, що сонце зійде пів восьмої ранку. Як виявилось, ліхтарі вимикають за півгодини до цього — в сьомій.

Ще була мікроситуація. Я біля мерії розклав штатив, почепив фотік, і стою збоку — фоткаю. Витримка складає секунд 30, ще із різними експозиціями робив. Людей нема. Дивлюсь, збоку їде поліцейська машина, і замість продовжувати рух по дорозі, під’їжджає ближче до мене і зупиняється.

Напевне роздивлялись, що хто там стоїть біля мерії і що робить. Це ще ж темнувато. Але потім видно побачили що це штатив і я фотографую, і поїхали далі.

А може перевіряли чи я на Нікон не знімаю? 🙂

А загалом за 30 хвилин що я мав часу більшість встиг зробити, хоча можна було ідеальніші фото зробити. Просто я знав, що часу мало, і діяв швидко. А для хорошої фотки потрібно навпаки, все обдумати, а не клацати бездумно.

Ще не врахував, що ліхтарі вийдуть настільки яскравими, нехай це і довга витримка. Мало того, що я завжди фоткаю у форматі RAW, так ще й робив брекетинг експозиції (0, +2, -2), і все одно ліхтарі вийшли пересвіченими. Наступного разу візьму до уваги.

Добре, покажу що на фоткав. ніч, Львів

фото, ніч, Львів

Львів, уночі

арка, Ратуша, ніч

площа Ринок, Львів

ліхтарі, Львів, ніч

місто Львів

ніч, Львів

А останні два фото, то буде те, яке зробив ще на початку грудня, під час “Ніч у Львові” із висоти Ратуші.

Львів, ніч

ніч, Львів

2 comments

  1. Хороші фото. Теж згадав як колись після покупки штативу лазив з ним по місту по ночам і фоткав все підряд)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*