Гіпноз

гіпнозПрочитав брошурку Константина Хаpского “Пpактическое пpименение Эpиксоновского гипноза в бизнесе, пpоведении пеpеговоpов, pекламе, общении”.

Хлопака розказує про застосування в реальному житті Еріксоновського гіпнозу. Виявляється, що крім класичного гіпнозу з його навіюваннями типу: «ви спокійні, ви спокійні», є ще й такий.

На відміну від класичного, Еріксоновський можна застосовувати менш помітно, і нехороші (і хороші) люди цим можуть скористатися. От тому-то я і захотів прочитати брошурку. Щоб самому не попастись на гачок шахраїв.

Еріксоновський гіпноз можуть застосовувати і в менеджменті, і в бізнес переговорах, і в продажах. Ним простіше оволодіти, і йому піддаються більше людей ніж класичному (20% в класиці). Тому слід бути уважним, адже людина якою маніпулюють не спить, а перебуває в активному стані.

Виявляється, щоб маніпулювати людиною, гіпнотизер (чи людина яка володіє такими знаннями), повинна здійснити декілька етапів навіювання:

– приєднання,

– ведення,

– наведення трансу,

– маніпуляція свідомістю,

– вихід з трансу.

Обов’язковою умовою успіху в цьому виді гіпнозу є приєднання до того психологічного стану, який переживає в даний момент людина. Таким чином вона підсвідомо починає довіряти маніпулятору. Цим дуже часто користуються шахраї. Вони намагаються зробити так, щоб людина почала довіряти їм.

Як знати що процес приєднання вдався? Ви відчуватимете підсвідоме відчуття довіри до даної людини. Будьте обережні, можливо це шахрай!

Способів зробити так, щоб людина вам довіряла є багато, це і повторення її пози тіла, рухів, дихання, його типу (візуал, аудіал, кінестетик).

Потім вводять людину в транс. Методів є декілька. Наприклад, говорять людині декілька речень на які вона відповідає «так», а після цього свою пропозицію. При чому ці стверджування на які людина відповідає ствердно проходять саме в  цей момент.

Є стратегія протилежності. Коли ви, наприклад, говорите до співрозмовника «от зараз Тарас щось скаже». В такому випадку Тарас який це почув буде мовчати як риба.

Є ще стратегія «розрив шаблону», коли людину зупиняють на звичному умовному рефлексі і пропонують погодитись на свою пропозицію.

Крім того, використовують спеціальні обороти мови. Наприклад: «перед тим як ви купите цей товар, подивіться на шикарний подарунок до нього». Або: «вам завернути покупку у фольгу чи покласти в картонну коробку». При цьому не запитують чи ви будете купувати. Це вже як доконаний факт.

Як бачите, щоб бути загіпнотизованим, не обов’язково впадати в сплячку.

Розкажу історію котра сталась з моєю бабцею.

Бабця жила в селі, і ходила спираючись на дві палиці . Дід пішов в неділю до церкви, бабця залишилась в хаті сама.

Раптом до неї зайшла циганка з немовлям. Бабця потім розказувала що «гостя» щось розказувала про те що потрібно напоїти дитину. А потім бабця віддала циганці 60 гривень. Казала мені: «все розуміла, а робила що казала циганка». Під час цього трансу в неї була думка: «скоріше б старий (дід) прийшов». І  дід прийшов. І знаєте що? Сказав до циганки: «на 100 гривень і йди». В результаті під гіпноз циганки потрапило двоє дорослих людей, і віддали в сумі 160 гривень. Хоча розуміли що роблять.

От таке-то.

P.S. Незважаючи на можливості гіпнозу я б не радив дилетантам у це “влазити”. знаю, як зі свого досвіду, так із книг, що всякі “виходи з тіла” інколи можуть привести до такого страху під час сеансу, що мало не покажеться.

4 коментарі

 1. Там на відео як циганка говорить, я аж сам чуть в транс не впав 🙂

  • Не треба зупинятись коли вона починає говорити. А якщо вже почала, то зробити щось навпаки від того що вона просить чи говорить.

 2. Там не опечатка в тексті? “бабця віддала циганці 60 років” чи то перевірка на уважність? 😉
  а я напевне часом сам себе загіпнотизовую, особливо при покупці якоїсь речі. В голові постійно крутиться що потрібно купити саме цю річ. Потім воно якось вилазить боком, але в той момент все відбувається як за навіюванням…

  • Так, це я помилився, зараз виправлю. Я завжди перечитую текст після того як написав, але коли спішу, то тоді буває пропускаю помилки.
   Дякую.
   Щодо покупок, то досвідчені продавці на базарах то дєло знають. Останній раз як ми мешти купували, то з нами весь час розмовляв, щоб здатися “своїм”. І такий чуйний був, і давав поради як вибрати пасту для взуття. Як в такого не купиш? 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*