Година тиші

тишаНапевне назва статті заінтригувала? 🙂

Та насправді буду писати про досить серйозні речі, хоча й невідомі загалу.

Як я частенько хвалюся розповідаю, що люблю читати книжки, і про бізнес особливо. Ну є така слабкість. Кожна людина має слабкість, мені хіба не можна?

Так от, в книгах багатьох успішних людей що чогось досягли в житті,  дана дивна на перший погляд порада. А саме: хоча б раз на тиждень пів години чи годину посидіти в повній тиші, щоб ніхто не заважав. Мається наувазі, повна відмова від будь якої праці, розмов, сну,  молитви (хто молиться) чи медитацій (хто цим займається), від розважань. В результаті отримуємо відновлення психіки, можливість побути собою, в мозок приходить безліч ідей.

Як я вже писав вище, така дивно порада зустрічалась неодноразово, та я її завжди ігнорував.
Адже стільки планів, стільки всього потрібно встигнути! Та і для чого сидіти просто так?

Та одної неділі таки спробував. Просто сів у кімнаті з вимкненим світлом і нічого не робив. Як і попереджали автори книг, спочатку буде дуже некомфортно, хочеться встати і щось робити. Адже ми не звикли сидіти просто так без діла: як не комп, то розмови, як не книжка, то ігри, і так по колу, і так все життя.

А потім дивуємось що життя пролетіло, а ми і не відчули. І не були собою, і не прожили СВОЄ життя.

От тому-то корисно так посидіти на самоті. Після згадуваного дискомфорту, в голову приходять думки. При чому дуже креативні, до такого не додумався б при звичному режимі роботи.

Скоріше всього це через те, що мозок відпочиває. Адже все живе повинно відпочити, навіть механізми відмикають щоб двигуни охололи. А тут мозок.

Навіть серце людини, яке б здавалось,  працює цілодобово, насправді третину часі відпочиває (запитайте медиків). А ми постійно навантажуємо мозок завданнями, і не даємо йому оговтатися.

Щось відійшов від теми… Так от, просидів я десь хвилин сорок. Скажу так: стало комфортно. Ви напевне не зрозумієте, але з’явилось якесь відчуття щастя. Не такого як виграв в лотерею, але якогось «тихого» щастя. Може тому, що починаєш відчувати себе Людиною, починаєш більше звертати на внутрішній світ.

В результаті за цих сорок хвилин в мене виникло більше ідей для написання статей, ніж за пару днів. Ще би, мозок не був перевантажений іншими завданнями. Крім того, було, як я вже казав, відчуття комфорту.

Коротше – посидіти 30-60 хвилин в темряві на самоті, то прикольна штука. Обов’язково спробуйте, і мозок вам подякує.

3 comments

  1. це частково і є медитація 

  2. Але факт в тому, що це є надзвичайно просто та доступно для всіх. І, думаю, корисно.

  3. Напевно варто прислухатись, деколи потрібне “перезавантаження” 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*