Google Adsense не зараховує кліки

Гугл едсенсТаке враження що мене останнім часом доля випробовує на стійкість. Все що не почну – не вдається досягти потрібного результату. Треба буде написати окрему про це статтю. І причому роблю все правильно, «як книжка пише».

От із цим Google Adsense. Тільки близькі мені люди та добрі знайомі знають скільки я праці та грошей вклав у свої сайти (та й все одно всього не знають). Скільки разів не виходило, скільки було сумнівів.

Але я слова «здаюсь» не знаю, тому вдалось нарешті поставивши рекламу від Гугла та Яндекса вийти на дохід в 1500 – 2000 грн. Гроші невеликі, але хоч якась компенсація за працю та витрачені нерви.

Найбільший прибуток приносить рекламна мережа Google Adsense. Яндекс дає на порядок менше.

І що ви думаєте? Із початку місяця дохід із Google Adsense знизився у 5-6 разів!!! Я спочатку подумав що це пов’язано із революційними подіями в Україні. Але потім глянув на форуми – в людей із Росії такі ж «приємні» новини. Ніби-то Гугл перестав враховувати багато кліків, називаючи їх «недійсними». І це при тому, що я ніколи не клацав на свої оголошення. 2

Крім того, сама рекламу у пошуку Гугла тепер почалась підписуватись. Тобто тепер явно попереджають де є реклама. 1

Прийшлось написати у службу підтримки Google Adsense. Треба визнати, що відповіли досить оперативно, вже на ранок наступного дня мені прийшов лист – відповідь.

Ось він:

«Здравствуйте, Павло!

Благодарю Вас за сообщение.  Я просмотрела записи на Вашем аккаунте и похоже, что Ваш доход снизился из-за недействительной активности. Часто причиной этому является размещение рекламы, которое провоцирует недействительные клики.  Вот несколько советов, которые Вы можете использовать для снижения уровня недействительной активности на Вашем аккаунте:

1. Недействительная активность могла быть вызвана размещением рекламных блоков. Так, если рекламный блок размещен на странице, на которой отсутствует навигация по переходу на следующую/ предыдущую статью (особенно на страницах с изображениями), то пользователи часто случайно нажимают на рекламу.

2. Просмотрите, если рекламные блоки не размещены слишком близко к существующим навигационным элементам.

3. Хорошо было бы указать над рекламным блоком, что это реклама: в моем опыте в работе с другими издателями это привело к снижению недействительных кликов.

4. Если вышеуказанные советы не помогут, попробуйте выключить Оптимизированные текстовые объявления. Для этого перейдите в Разрешить/ блокировать объявления > Показ объявлений. Смотрите скриншот в приложении.

К сожалению, решение вопроса с недействительной активностью не гарантирует возвращение Ваших доходов на предыдущий уровень. Однако с многими издателями мы смогли достигнуть отличных результатов со снижением количества недействительных кликов.

Надеюсь, эта информация будет для Вас полезной. Если у Вас возникнут вопросы – обращайтесь!

Хорошего дня!»

Що я з того зрозумів:

1.Пишуть вони не прямо, якось завуальовано, але їм явно не подобається коли рекламні оголошення знаходяться одразу після заголовку. Але ж вони є найефективнішими! Без них немає змісту робити сайти під контекстну рекламу.

2.Рекламні оголошення слід підписувати,  типу: «увага, тут розміщене рекламне повідомлення».

Висновок. Рекламний дохід вебмайстрів почне падати (вже впав) у рази! Тобто заробити на контекстній рекламі в Україні (де Гугл «рулить») буде дуже проблематично. Продавати посилання також Гугл не дозволяє.
Ще би Гугл сказав де гроші брати вебмайстрам, то взагалі було б добре 🙂
Особисто я буду ставити напевне тізери. Я згідний що вони жахливі, тому роками навіть не розглядав таке питання. Але тепер нас, вебмайстрів приперли до стінки. Вибір не великий: або тізери, або продаж посилань, або … на завод до станка.

Зле, що так до нас відносяться пошукові системи, адже без нас і Гугл був би ніким.

А що ви думаєте про всю цю ситуацію?

6 comments

 1. Це дуже спірна тема і нічого не докажеш і нічого не доб.єшся. Хотілось би сказати, що гугл сам собі робить гірше але ми не можемо бути впевненими, що ті “недійсні кліки” (а які вони, уявні чи що?) не стягують гроші з рекламодавців.

 2. Вячеслав

  Спасибо за статью. Как раз выбираю рекламодателей для своего сайта, в данной ситуации будет ли яндекс лучше? Заранее спасибо за ответ.

  • Потрібно пробувати. Колись в Росії краще було ставити рекламу від Яндекса, в Україні від Гугла. Подивимось як себе поведе далі Гугл.
   В будь якому випадку краще пробувати продавати на своєму сайті свої послуги чи товари.

 3. Мирослав

  Вже рік мучусь з адсенсом… при відвідуваності сайту 150 уніків на добу кліків 2-3 в тиждень по 2-3 центи. Дізнався, що гугл часто тепер “крутить” рекламу з оплатою не за кліки, а за 1000 показів. Відрізнити ці два види реклами в панелі налаштувань. щоб заблокувати, неможливо. Помітив, шо за 1000 показів гугл мені платить 1-2 центи без кліків. Це знущання. Повністю погоджуюсь з автором статті, потрібно відмовлятись від адсенса і шукати інший, можливо менш ефективний, але більш стабільний спосіб монетизації трафіку. Не сподівався я що гугл буде обманювати вебмайстрів.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*