Google PageRank. Що це таке, і як його підняти.

 

PRТі хто займаються просуванням сайтів знають, що їхні творіння можна оцінити кількісно за багатьма параметрами. Зокрема, результати роботи з вебресурсами можна оцінити по відвідуваності сайту, кількість сторінок в пошуку, вік сайту, показниках ТІЦ, AlexaRank, та PR, та ін.

 

У цій статті поговоримо саме про PR. PageRank придуманий інженерами Google щоб покращити видачу. Адже повинен бути показник за допомогою якого можна оцінити важливість та авторитет сайту.

 

Величина PR може змінюватися від 0 до 10, причому ця величина змінюється логарифмічно. Тобто, щоб підняти PageRank із 3 до 4 потрібно в десять разів більше посилань, ніж щоб підняти показник від 2 до 3. PR залежить не тільки від кількості посилань, а й від їх ваги. Так, посилання із сторінки з показником PR5 буде набагато важливіша ніж п’ять із PR1 чи 0. Та тут є ще нюанси. Дуже важлива також якість цих посилань. Якщо це буде заспамлений каталог сайтів, чи сторінка на якій є багато посилань, то їх вага знижується. Вона “розпорошується на на всі посилання сторінки.

 

На відміну від показника ТІЦ що розраховується для всього сайту, PageRank Гугл розраховує для кожної сторінки окремо.

 

Як правило, найвищий показник PR має головна сторінка сайту, та деколи бувають винятки. Таке часто стається коли спеціально “прокачують” якусь сторінку.

 

Які показники PR вважаються хорошими? Молоді, ще не розкручені ресурси мають пейдж ранк на рівні 0-2. більшість інтернет-ресурсів укр- та рунету мають PR на рівні 3-5 одиниць. Тільки дуже розкручені сайти мають вищу показники. А 8-10 можуть мати тільки “найкрутіші” мати світового інтернету, такі як сайти Google, Facebook, Yahoo та інші. Повторюю, на кожну наступну ступінь потрібно в десять разів більше посилань (чи їх ваги).

 

Тепер про те, скільки конкретно потрібно посилання для отримання конкретного значення. В мережі доступна табличка, в якій це все розписано. Справжнього значення гугл звичайно не розповсюджує, та для загального розвитку та розуміння як потрібно сайт можна ознайомитися із табличкою. Взагалі-то в мережі “гуляє” два варіанти, та мені подобається цей, що я вставив у цій статті. Мені здається що він правдоподібніший.

 

Ось вона:

 

таблиця PR

 

Треба занати, що пошукова система Гугл враховує показник при ранжуванні сторінок у видачі, та тільки на його значення не варто сподіватися.

 

Трошки про те як взнати PageRank для конкретноїсторінки. Найпростіше, це встановити у своєму браузері RDS bar. За його допомогою ви зможете перевірити показник будь-якої сторінки.

 

Якщо немає бажання встановлювати цей бар, то можна скористатися допомогою онлайн сервісів, наприклад таких як http://www.prchecker.info/ . Просто в поле скопіюйте та введіть адрес сторінки і сервіс покаже його реальний PR. Гугл змінює показник один раз в декілька місяців, так що не метушіться 🙂

 

Перед тим як розказати як підняти PR скажу для чого це потрібно. Як я сказав вище, це один з факторів завдяки яким пошукова система ранжує сайти у видачі. Також, ті хто продають посилання із сайту, можуть на цьому заробити непогані гроші. Правда при купівлі посилань дивляться на ПР в основному в буржунеті, в нас більше зважають на ТІЦ.

 

Нарешті дійшли до найцікавішого. Як підняти PR.

 

Загальне правило: чим більше якісних посилань на сторінку-тим вищим буде цей показник. Крім того, потрібно пам’ятати, що пейдж ранк сторінки знижується, коли ви ставите посилання на інші сайти. Ви ніби ділитеся частинкою свого авторитету, так завжди дивіться на кого ставите посилання.

 

Одразу заспокою тих, хто не хоче ставити, посилання на інші ресурси. На хороші сайти своєї тематики це потрібно робити, пошукові системи це люблять. У мене є дві сторінки, з кожної з них йде 68 (!!!) відкритих для індексації посилань на сторонній ресурс. І знаєте що? Там PR не нульовий, а рівний двом. Це ж не двох сторінках, значить не випадковість. Правда забув сказати, що всі ці посилання на один із сервісів Яндекса. Бачите, а то усі “закрити посилання, закрити посилання”. Просто треба знати на кого ставити.

 

Підняти PageRank можна:

 

1. Додайте сайт в каталог Гугл.

 

2. Купуйте найбільше якісних посилань (поступово, з різними анкорами) на свій ресурс. Особливо рекомендую придивитися до сервісу http://www.getgoodlinks.ru/

 

3. Постійно публікуйте цікаві матеріали, нехай на них посилаються інші вебмайстри.

 

4. Залишайте адрес сайту на блогах та сайтах в яких посилання не закриті від індексування пошуковими системами (тк.зв. dofollow). Але обережно, давайте хороші, розгорнуті коментарі. Інакше їх видалять.

 

5. Організовуйте на своєму ресурсі різноманітні конкурси, нехай відвідувачі їх рекламують через соціальні мережі.

 

6. Можна обмінятися посиланнями із сайтами схожої тематики. Правда пошукові системи можуть знижувати вагу таких посилань.

 

7. Якщо ви знаєтесь на вебдизайні, то наробіть багато безкоштовних шаблонів для сайтів і розмістіть в мережі для скачування. Тільки не забудьте заховати у футері чи в коді посилання на свій ресурс. Звичайно, більшість вебмайстрів його видалить, та у декого залишиться. З часом люди на цих шаблонах зроблять хороші сайти які будуть посилатися на вас 🙂

 

8. Хоча й я написав цей метод в самому кінці, та він, напевне, найголовніший, та безкоштовний. Просто ставте посилання із одних сторінок свого сайту на іншу (тк.зв. внутрішня переліньковка). Виявляється, що для пошукових систем немає великої різниці, звідки посилання: з вашої сторінки чи з чужої. Так що активно лінкуйтесь. Уявіть, якщо сайт має пару тисяч сторінок, і всі вони посилаються на головну! Правда, кажуть що пошукові системи занижують вагу посилань із меню, бажано лінкуватися із тексту статті (як у Вікіпедії).

 

Ось і все, що я хотів тут написати про PageRank. Всього доброго та успіхів!

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*