Хто сильніший: культуристи чи паверліфтери

бодібілдерУ цій статті згадаємо одне цікаве змагання та подивимось хто сильніший: культурист чи паверліфтер. А також на особливості їхніх тренувань.

Найбільш яскраво розвиток м’язів представлений в бодібілдингу, а сила в паверліфтингу.

Бодібілдери  мають надзвичайно накачані м’язи, їхні «сусіди» паверліфтери – можуть підняти рекордні ваги «на раз».

Чому так стається. В першу чергу через методики тренувань. Також, в них різна техніка виконання вправ. Паверліфтери намагаються зробити все, щоб підняти максимальну вагу, бодібілдери намагаються максимально навантажити м’язи.

То хто ж все-таки сильніший? Знаю, багато хто скаже що точно паверліфетри, а культуристи слабаки. Але не спішіть. Все залежить яка задача поставлена, і що, мається наувазі під поняттям сила.

Якщо ми хочемо підняти за один раз максимальну вагу, тоді так, паверліфтери точно найсильніші.

Якщо ж слід підняти велику вагу на певну кількість разів, то тут можуть бути варіанти.

В крайньому разі історія таке знає.

Розкажу про одне змагання яке відбулося в Німеччині між двома легендарнимми спортсменами: Фредом Хетвілдом та Томом Платсом.

Перший відомий своїми рекордами з присідання. Він міг присісти з вагою більше 450 кг. На 1993 рік це була величезна цифра.

Том Платц культурист, відомий своїми надзвичайно розвиненими м’язами ніг.

Так от, тоді в Німеччині Том присів з максимальною вагою в 348 кг. У відповідь Фред поставив на 40 кг більше і легко присів. Виграш?

Але далі вагу на штанзі зменшили до 238 кг і вирішили присідати на рази. Хетфілд присів 11 разів, а Том Платц – 23 рази!

От так! І хто сильніший?

Так що і культуристи можуть щось показати. До речі всі провідні культуристи виконують вправи із великими вагами. Інакше просто м’язи не виростуть. От подивіться як Ронні Колеман присідав https://www.youtube.com.

Хоча у переважній більшості випадків при тій самій власній вазі паверліфтери сильніші за культуристів.

Тепер коротко про схеми принципи тренувань одних та інших.

Культуристи виконують в кожній вправі 3-4 підходи по 8-12 разів. Бодібілдери між підходами відпочивають менше двох хвилин.

Паверліфтери  навпаки, у підході роблять менше 6 повторів. А відпочивають між підходами 3-5 і навіть більше хвилин.

Крім того, паверліфтери не працюють весь час однаково, вони навантаження циклюють. Є готові цикли, і достатньо там попідставляти свої значення відштовхуючись від максимального результату у тій чи іншій вправі.

Якщо вам потрібно зробити вибір, то врахуйте, що культуристи повинні вживати багато калорій, інакше м’язи будуть погано рости.

В паверліфтерів з цим не так гостро.

Читав одного фахівця, то він радить на самих початках займатися культуризмом, щоб загально зміцнити організм. Потім – паверліфтингом, щоб набрати силу. Оскільки для нарощування великих м’язів потрібно працювати з великими вагами.
Ну а вже потім переходити на бодібілдинг якщо хочете накачатись. Чи залишитись паверліфтингом, якщо хочете залишитись у цьому виді спорту.

І насамкінець даю відео з присіданням Хетфілда та Платса. Як на мене, вони обоє молодці.

8 коментарів

 1. Сильніші пауерліфтери, тут і запитань нема)))
   
  Але суть в тому, що великі культуристи в більшості випадків теж посинали з ПЛ, наприклад Арнольд

  • Так є.
   Але про дане змагання між двома легендами дізнався десь місяців два тому. Цікаво.

 2. Цікаво, цікаво. Ще згадав “Богатирські ігри”. Там паверліфтери працюють, в них є фішка така, що вагу будь-яку вижимають. А культуристи лише зі штангою працюють.

  • А я любив ці “Богатирські ігри” дивитися…

  • Що значить лише зі штангою?
   Починають абсолютно всі з пауерліфтингу. На якомусь етапі визначаються – іти в силовий спорт (пауерліфтинг/важка атлетика/стронгмен)  чи ставати культуристом.
   В стронгмені зазвичай виступають вже діючи майстри спорту в пауерліфтингу/важкій атлетиці.
   Але декому вдавалось і силові утримувати, і форму мати як у культуриста практично. Той же Пудзяновський. Але це радше феномен, ніж закономірність)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*