Про хитрих і про наївних людей

Намагаюсь не писати про політику, але треба. Все тому, що дивує хитрість одних і наївність інших людей.

Спочатку невеликий вступ. Є у мене знайомий старших років, який знає більше, ніж я. До речі, це він мені цю історію розказував http://pavlofox.net/kgb-znalo-vse/ .

І коли ми одного разу розмовляли на тему контролю за людьми, як в СССР це вдавалось, він сказав приблизно таке: «Павле, там цілі науково-дослідні інститути працювали, які займались цим питанням».

Як ви розумієте, не все закрили, а щось продовжує працювати, де специ розробляють, як направити у правильному руслі думку людей.

Тепер, до чого я веду.

У зв’язку із подіями на Сході України, і жорстоких обстрілів Авдіївки, скрізь у соціальних мережах бачу, як люди, під акаунтами із патріотичними аватарками (тролі) пишуть, що олігархи між собою воюють, а простий народ страждає. І що найгірше, такі коментарі починають лайкати звичайні користувачі, і таку думку підтримують люди на кухнях, базарах, у транспорті.

Треба визнати, що спецслужби сусідньої держави добре попрацювали.

Судіть самі: Кремль забирає Крим, направляє військових спеціалістів на Схід України, постачає танки і набої, які ніколи не закінчуються. І при цьому, значна частина громадян вірить, що це не Росія атакує, а між собою олігархи щось задумали.

І ще нагадаю (бо в більшості пам’ять коротка), що ворог захопив Крим і більшу частину Донецької і Луганської області ще тоді, коли Порошенко навіть не був кандидатом, не те що президентом України.  Бо часто вірять, що це олігархи розпочали війну.

Наступне.

Часто чую і читаю популярний ледь не слоган: «Чому Порошенко не закінчить війну на Сході. Якби хотів, то би завершив». Нагадую, що російська армія – друга за силою у Світі, і перша у Європі. Подобається це комусь, чи ні. Так, можна думати про стан того  всього «жєліза», але там його багато, факт. І коли кажуть, чому ми не закінчимо війну із найсильнішою армією континенту, і одну із найсильніших у Світі, то питання звучить тупо. Бо швидко можна тільки здатись.

Ще одне. У мережі гуляє ролик, в якому сепаратисти ДНР звертаються до наших:  «Давайте розвернемо зброю в одну сторону, і почнемо будувати нову Україну» http://abzats.info/9tntuys2or0t. Якщо чесно, то я дивився відео із зацікавленням. Люди на фото виглядають адекватними, подумав, що вони змінились. І дійсно, закликали разом, воювати проти ворога, і направити зброю в одну сторону. Круто! Тільки, вони мають на увазі направити пушки не на Кремль, а на … Київ. Зачотна маніпуляція. І наші люди то лайкають.

І останнє. В мережі серед наших українців популярна група «Українська революція» https://www.facebook.com/RevolutionUA . Багато моїх Фейсбук друзів її лайкає і поширює матеріали. У цій групі, майже немає поганих матеріалів про Путіна, але тільки негатив проти української влади, нехай і неідеальної. Те, що група модерується із Москви, думаю не дивує: https://www.facebook.com/vasily.koryak .

До речі, тут класичний кремлівський цинізм. У січні 2015 року російськими ГРАДами був розстріляний автобус під Волновахою із мирними українськими жителями. Порошенко тоді із шматком автобусу поїхав в Європу, щоб наочно показати результат обстрілу, де загинули і були поранені люди. Так от, у цю групу «Українська революція» взяли … правильно, картинку із частиною автобуса, яку демонструє президент, щоб показати жахливий злочин. Там написали «Я зрадив народ України», і закликають «штурмувати Київ» і робити революцію. Геніально, безвідходне виробництво!

Отут можна прочитати про ще одного «патріота», а насправді солдата ДНР, який готував у нас революцію: http://tinyurl.com/zxq7ozq .

5 comments

 1. На прикладі своїх батьків, знайомих, навіть не знаю, як робити ефективне контрроз*яснення, що світ не чорно-білий. І якщо супер Крутий Олігарх нашої неньки втратив на цій війні багато (наче з 14млрд.у.е. залишилось 4), то явно він не може сам керувати всіма процесами, лиш впливати, але не керувати. А мені “домашні Кисельови” переводят стрілки на рахунок за тепло, тощо. Так, можна повернути увагу до початку розмови, але вони вже подумки в іншій темі.

  • Так є.
   Нашим олігархам війна не вигідна, щоб там не казали.
   То й же Ахметов, був “королем” Донбасу, а тепер там рулить якийсь Гіві із Захарченком.
   Можливо донецькі олігархи і підтримували в певній формі сепаратистські рухи (питання російської мови, та ін). Але це не для того, щоб сюди прийшла Росія чи від’єднатись, а щоб дражнити Київ, впливати на українську владу, випрошувати дотації.
   А тут ситуація вийшла із контролю, і вони дуже багато втратили. Зараз їм це точно не вигідно.
   Та й, Росія не дуже там зважає, на місцевих олігархів. Захотіли – зайшли у Сирію, чи Грузію. Зараз захочуть – залізуть в Білорусь чи Казахстан.

 2. Хо і що втратив серед Мільйонерів – мене найменше цікавить.
  Питання номер один, як поступово зводити спілкування з оточуючими до аргументованої бесіди, бо зараз, мізки майже не працють, можливо, навіть і в мене, але маю бажання для змін, як в співбесідах, так і в напряму думок.
  Дуже виснажує міркувати виключно про проблеми і винити якогось ефімерного Мільйонера.

  Тож, як матимете думку чи пораду від ваших знайомих, напишіть, як змінювати напрям думок з “всего погано – все пропало”, до “маємо проблему – аналізуємо – маємо варіанти дій – діємо”.
  Тобто відійти від “лаяння”.
  Можливо поступово, але як знайти лінію для змін?
  Варіант – я самий розумний, а оточення просто мені не підходить чи родичі не хочуть думати – це не рішення і не найкращі думки.

 3. Не все так просто, як здається. Звичайно, Росія атакує по всіх фронтах. Але чи є адекватною реакція української влади на зовнішні і внутрішні загрози? Навпаки, українська влада приймає багато дивних і недалекоглядних рішень. Взяти до прикладу хоча б ситуацію з американськими виборами… Або ситуацію з перейменуваннями міст, вулиць, пропозиції про скасування 8 березня, 1 травня. Гривня знецінюється, обсяг виробництва знижуються, реальні доходи громадян теж зменшуються, але “Горішні Плавні-це круто”. Чи об’єднають такі речі громадян? В Україні є певна кількість російськомовних. І що з ними робити? Загнати в гетто чи концтабори? Не всі ж “сєпари”, “ватніки”, люмпени.І таких дилем багато. Легше подивитися ТСН або новини по Інтеру чи навіть почитати статті “експертів”, оперувати модними термінами “популізм”, “реформи”, чи навпаки, говорити “всьо пропало”, “навколо одна зрада”.
  Деякі канали показували Коломойського як великого “бандерівця”, або ліплять з Ахметова благодійника. Чи відповідає це дійсності? В той же час деякі європейські медіа вважають що Україна останнім часом провокує загострення конфлікту (http://inosmi.ru/politic/20170131/238634410.html).Але легше навішати ярлик “агенти Кремля”, “боти”, ніж спростовувати подібну інформацію. Картина світу не завжди така, як її подають нам олігархічні ЗМІ .
  Українці заполітизовані, але політична грамотність наших людей низька. Хтось купується на обіцянки матеріальних покращень. Ті хто з червоними дипломами чи вдають з себе дуже розумних ведуться на пафосні лозунги: ” Зберегти країну”, “Сильна команда для складних часів”. В кінцевому результаті всіх “розводять як котят”. Але то суто моя думка…

 4. Згоден, все складно.
  А розбиратися мало хто бажає.
  Дивився виступ Максима Дорофєєва на тему – а думалки в будь-якої людини мало. (це в контексті самоефективності, але мені дає пояснення, чому ввечорі думати складно, а телевізор наче все по полочках розклав)

  Посилання на сам виступ на YouTube:
  https://www.youtube.com/watch?v=OTdOltnB_X8

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*