Інтерв’ю із блогером Ярославом Молінським

Ярослав МолінськийВирішив взяти інтерв’ю у “колеги по роботі” Ярослава Молінського. У нас із ним на деякі речі різні погляди, але знаєте за що його поважаю? Моє улюблене слово: “професіонал”. Тому що халтурщиків у країні багато, а дійсно спеціалістів я бачив не так багато у своєму житті, хоча й змінив не одне робоче місце.
Мені декілька разів доводилось звертатись до нього за технічною допомогою для моїх сайтів (бо я у кодах “не сильний”), і ще не було випадку, з яким би він не справився. Це не реклама, це дійсно так було.
І от вчора Ярослав допоміг адаптувати мій сайт без двигунця (на простому HTML) для перегляду мобільними пристроями.
Я із тої радості, вирішив взяти у нього інтерв’ю, і трошки запитатись що і як він думає.
Запитання будуть більше філософські, бо не хочу ще раз повторювати заїжджені теми, інтерв’ю має бути цікаво читати.
Поїхали!

Твоя улюблена комп’ютерна програма

Привіт! Якщо судити за кількістю часу роботи за нею, то це – браузери Opera і Chrome. Потім ідуть Photoshop і редактор notepad++. Вони застосовуються частіше по роботі, тому суб’єктивно – улюблена програма Photoshop.

Три речі які б ти взяв на безлюдний острів

Якийсь генератор електроенергії (сонячний, вітровий, генератор енергії з хвиль), ноутбук з доступом до мережі інтернет і камеру. Решта все можна добути самому 🙂 Принаймні часу для цього буде достатньо, матеріалів, надіюся, теж.

Якби хтось міг виконати будь-яке твоє побажання, щоб б це було

Потрапити у 3000-ний рік.

Що таке успіх у твоєму розумінні

Для мене успіх – це мати в плив на мільйони думок, а може і мільярди 🙂

Якби ти точно став чемпіоном світу у спорті. Який вид спорту ти б вибрав

Кіберспорт! Традиційні види спорту мене не цікавлять, та й здоров’я вони забирають більше ніж дають. Тому це було б щось або легке для організму (напр. стрільба), або згаданий вже – кіберспорт.

Як ти дивишся на майбутнє: позитивно чи негативно. Що нас чекає

Позитивно, а що чекає – залежно на кого. Якщо на людство в цілому, то дуже багато крутих штук: кібернетизація суспільства, освоєння інших планет, можливо подорожі в часі 🙂 Принаймні теоретично це все можливо, бракує лише освоєння високоенергетичних джерел. Взагалі раджу всім почитати книгу «Фізика майбутнього», автора Мічіо Кайку. Насправді вона мотивує більше ніж різні гуру психології.

Чи маєш (мав) якимось хобі

Якщо це можна назвати хоббі – маю колекцію монет, колекцію сайтів. А ще недавно відкрив канал на ютубі https://www.youtube.com/. Цікавить ця тема, активно вивчаю її.

Яким ти себе бачиш у 70 років

Таким, що хоче прожити ще 70 років 🙂

Закінчи речення: я хочу щоб усі люди…

Були більш освічені і свідомі у своїх діях.

Ти виграв 1 мільйон доларів: твої дії

Дуже складне запитання. Зазвичай тут говорять про здійснення свої мрій (машина, квартира, навколосвітня подорож, ощасливити бідних). Але якщо б дійсно був такий факт виграшу, то перше що я би відчув – то розгубленість. Оперувати такими сумами потрібно звикати довго. До того ж це не настільки велика сума, щоб можна було зробити щось глобальне. Я, швидше за все, вклав би частину у класичний бізнес (нерухомість). А далі вже буду відштовхувався від ситуації.

Що потрібно зробити, щоб українці зажили краще

Більше працювати на себе.

Чи граєш в комп’ютерні ігри. Якщо так, то яка улюблена

Практично не граю, але є улюблена. Одна з тих трьох, які я пройшов до кінця – це українська гра S.T.A.L.K.E.R  (оригінальна, перша частина). Зрозумів що вона є улюбленою, коли декілька днів тому побачив її проходження на каналі українського ютубера Падона (Pad0n). Якось відразу ж ностальгія прокинулася і, згадуючи її атмосферність, захотілось пройти її ще раз.

Якщо б ти міг дати маленькій дитині тільки один пораду за все життя, що б ти сказав?

«Слухай мудрих дядьків» 🙂 Якщо чесно то не знаю. Не існує однієї поради, є яскраві приклади, які дитина пізніше буде асоціювати зі своїм шляхом, але це її шлях, а не чиїсь поради.

Що означає твій нік в інтернеті

Часи анонімного інтернету вже в минулому, тому зараз мій нік – це я.

В який історичний період ти б хотів жити?

Все ж у майбутньому. Мене історія не цікавить. Вона є ґрунтом для того, що буде, а от що буде – це вже цікаво.

Якою історичною особистістю ти захоплюєшся

Та, практично усі історичні особистості, які мали вплив на маси цікаві. Я взагалі люблю біографічні книги і фільми. Цікавить що вони думали, як діяли. Такої персони, яка б була єдиною у захопленні чи ідолом – не маю.

Твої улюблені веб-сайти

Google, Youtube, Vk, Facebook. Знову ж таки, це те чим користуюся найчастіше 🙂

Три речі, якими ти гордишся (що ти зробив у своєму житті)

Колись, їдучи з батьком в авто, я додумався до принципу дії теорії відносності Ейнштейна (час сповільнюється при збільшенні швидкості). Це був клас 5-6 десь, тобто про нього я тоді навіть не чув, а коли тато запитав чи ми його вчили, то в голові був образ Франкенштейна 🙂 Решта речей попереду.

В якій точці світу ти б хотів побувати прямо зараз

В Антарктиді, хоча там зараз зима – не найкращий час для перебування.

Якби ти був боксером, під яку музику виходив би на ринг

Або щось дуже важке, або щось дуже легке. В обох випадках це був би український рок.

Твої улюблені шкільні предмети

У мене були предмети, які давалися легко – практично всі, але улюблених не мав. Мені система освіти була не зрозумілою ще з дитинства. Можливо й тому я відмовлявся їздити на олімпіади, хоча тягнули.

Якби ти не жив в Україні, які б країни вибрав?

Мені і в Україні добре, тут є все, що потрібно. В яких інших країнах хотів би жити – не знаю. Я в них не був, а медійний образ розвіюється вже при першому візиті, що вже говорити про довготривале проживання 🙂 Хоча, можливо – Австралія. Вона не така як всі.

Яка риса характеру подобається та не подобається в людях

Не люблю нитиків і циніків (це практично антиподи), подобається цілеспрямованість.

З ким із сучасників ти б хотів дружити

В мене погане розуміння дружби. Якщо просто спілкування, то соціальні мережі дозволяють спілкуватися практично з будь-ким. Якщо це – попити пивка, покурити травичку, то в мене з цим все дуже погано. Якихось особливих захоплень сучасниками також не маю 🙂

Які три мови ти б хотів знати,  (не враховуючи українську і російську)

Я російську знаю погано. Хотів би знати досконало асемблер,  java, php.

Як ти заставляєш себе працювати

Коли є завдання, заставляти себе не доводиться. Тож для мене єдина мотивація – це мати чи придумати собі завдання. Є звісно моменти абсолютної апатії, в такому разі потрібно просто відволіктись. Пройтися кудись, чи  проїхатись на велосипеді і вони швидко проходить.

Твій перший указ, якби ти став президентом України, маючи необмежені повноваження

Там дуже багато і практично все стандартно. Починаючи з низу піраміди Маслоу – безпека в першу чергу, тобто: суди, правоохоронні органи, армія. Закінчуючи ліквідацією митниць, розпродажем державного майна, зняття мораторію на землю і встановлення податків на неї (для не громадян України). Перенесення всього управління в мережу інтернет. Одним словом багато справ, які не дадуть зробити люди в першу чергу.

Сенс життя у тому…

Сенс життя в житті. Ти живеш і це вже суть твого життя. Єдиний момент між вічністю до і вічністю після, коли ти маєш змогу щось зробити. Придумай заняття – і роби його.

Над чим  зараз  працюєш

З восени минулого року приєднався до проекту Олега Волощука Sichnet https://sichnet.com/mst/html-css. Це онлайн навчання в режимі вебінарів (живе спілкування з викладачами), унікальний формат для українського інтернету. В рамках цього проекту відкрив власний курс по html + css. Також відкрив канал на ютубі, куди викладаю нарізки відео з уроків. В майбутньому планую розширити тематику. Усім кому цікава ця тема, раджу підписатися. А з проектом Sichnet познайомитися ближче. Насправді дуже крута ідея, уже зараз є близько десяти курсів на різну тематику. Кожен знайде щось цікаве для себе. Крім того, кожен, хто має якісь знання і може ними поділитися – має можливість відкрити свій курс.
Якщо ж коротко – то крім основного заняття (розробка сайтів), зараз я активно займаюся розвитком українського контенту в мережі інтернет https://goo.gl/gdWAul . Всі однодумці – приєднуйтесь! 🙂

6 коментарів

 1. Людина розумна, просто забагато поринає в віртульний світ….
  Взагалі то класний формат для постів, шукай нового респондента.

  • Я також багато часу у віртуальному світі 🙂
   А інтерв’ю мені сподобалось, і дійсно, цікаво дізнатись відповіді інших людей на ці запитання. Треба буде скласти список таких запитань, і назвати їх типу “20 запитань Pavlofox`а”. І хоч запитання будуть однакові, кожна людина на них відповість по-своєму, і це буде цікаво читати.

   • Скоріше думка людей, що їх система цінностей об’єктивна, те що добре для них має бути добрим і для всіх інших, якщо ж щось не вписується в їх цінності – значить це неправильно/погано.

 2. Так, потрапити б в якийсь 3000-й рік було б нереально класно)) хоча, швидше всього жити там буде не так добре як здвється, бо можливо для трдішнього населення сучасні люди будуть як для нас динозаври 😀

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*