Франк Майло «Как убедить собеседника за 30 секунд»

навчитися, говорити«Как убедить собеседника за 30 секунд» – цікава книжка, яка буде корисною багатьом людям. Зокрема це і бізнесмени, продавці та торгові агенти, викладачі, і т.д.

Та, по великому рахунку, вона потрібна усім нам. Адже навіть простим людям приходиться майже щодня когось переконувати: сина вдягнутися тепліше, сусіда вимкнути голосну музику, банкірів видати кредит, перехожому підказати маршрут.

Ми рідко усвідомлюємо, що для того,щоб бути переконливим, потрібно вміти говорити. Тут нам і допоможе книга Франка Майло.

Автор стверджує, що для того, щоб переконати співрозмовника достатньо 30 секунд. І на яскравих прикладах він доказує що це можливо. За допомогою вивірених слів а не «каші з фраз»  можна легко донести свою думку.

Франк стверджує, що наше життя стає швидшим, а в успішних та зайнятих людей тим більше. Тому ніхто не буде слухати ваш монотонний виступ, тим більше уважно. Та й далеко не кожна людина здатна уважно вислухати чиюсь доповідь протягом, наприклад, 45 хвилин.

Про це знають рекламісти, і навчилися за дуже малий відрізок часу переконати нас купити той чи інший товар.

Крім того, автор впевнений що не тільки те, що ми говоримо, але й те як говоримо. Погодьтесь, наші жести, міміка, одяг, поведінка – часто свідчать про нас краще ніж самі слова.

Вся книга розбита на глави, кожна з яких являє собою певний урок.

Для початку Майло рекомендує ще перед початком розмови вияснити для себе його мету, чого ви хочете отримати.

Далі, потрібно вияснити чим більше інформації про свого співрозмовника, і на цьому «зіграти». Адже не можна розмовляти так само з торговцем на ринку, і, наприклад, спортсменом, в якого в голові тільки перемога на олімпійський іграх.

Далі, для привертання уваги людини слід використовувати різноманітні приманки. Приманка – це ствердження чи предмет, які здатні привернути увагу співрозмовника. Як приклад, Франк радить повчитися у журналістів жовтої преси, зверніть на заголовки їхніх статей неможливо не звернути увагу. Приманкою також може бути тактовна смішна фраза вказана вчасно. Вона і приверне увагу, і зніме зайву напругу.

Дуже добре, щоб скласти сценарій вашого 30 секундного висловлювання. Для цього задайте собі запитання: хто, що, де, коли, чому і як.

Також, слід сформулювати своє прохання і просити чого хочете.

Також, слід відповідно закінчити свою розмову так, щоб вона спонукала до дії чи реагування.

Дуже добре, якщо ви навчитесь говорити яскраво, так, щоб співрозмовник бачив не вас, а яскраву картину яку ви йому «малюєте».

Слід говорити максимально зрозуміло, щоб співрозмовник розумів про що йдеться.

Бажано знайти «ключик» до серця людини, змогти зачепити її за «живе».

Автор стверджує що перше враження дуже важливе, не слід про це забувати, адже його не вдасться потім змінити. Крім того, потрібно виробити свій стиль, а для цього потрібно бути собою та знати як ви виглядаєте зі сторони. Для цього не завадить записати свій виступ на відеокамеру (з різних ракурсів) і уважно продивитися. Зверніть увагу на міміку, жести, погляд, голос. Після цього виправте знайдені помилки.

Дуже важливо говорити чітко та впевнено. Хто вам повірить, якщо ви собі не вірите?

Розмову слід вести живо, емоційно, а не сухо як робот. Так ви нікого не переконаєте.

Позитивний вплив на результат розмови матиме ваша щира усмішка. Як правило, співрозмовник усміхатиметься вам у відповідь.

При розмові  потрібно робити невеличкі паузи, а не торохтіти як кулемет.

Перед виступом потрібно потренуватися, наприклад, перед дзеркалом. Тільки не зубріть весь текст. Ви повинні добре знати про що будете говорити, але робити потрібно це «з голови» а не завченим текстом.

Як я вже казав, на кожну вище написану фразу автор приводить конкретний приклад, в тому числі і 30-ти секундних виступів.

Прочитати книжку ви можете тут http://www.orator.biz/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*