«Карта сірого» з Китаю

карта сірогоЛюдське око, здатне скорегувати вплив зовнішнього світла. Тому, наприклад, білий листок ми бачимо білим і в світлі лампи розжарювання, і при сонячному світлі. Фотоапарат не настільки розумний, і передає те, що є насправді. Тому зображення при різних джерелах світла може бути жовтуватим, синюватим, чи з іншими відтінками.

Щоб цього уникнути, в багатьох сучасних камерах є можливість налаштувати баланс білого. Якщо це не зробити при фотографуванні, то можна налаштувати баланс білого вже в процесі обробки зображення в графічному редакторі.

Я про дуже хороший та надійний спосіб описав у цій статті.

Але читав, що можна сфотографувати шкалу (шаблон) із заданими характеристиками (білого, сірого та чорного), і при фотографуванні чи обробці вказати, який саме колір повинен бути.

Наприклад, якщо тестовий зразок сірого має дані: 162, 162, 160, то при різних джерелах світла цей сірий шаблон може вийти з іншим відтінком. При обробці вказуєте його справжні дані (162, 162, 160), і програма сама під коригує всі інші відтінки.

Шаблони, які використовуються для цього, називають «карта сірого». В нас вони коштують від 100 гривень. В Китаї значно дешевше.

Купив товар тут http://aliexpress.com/ . Тому що 261 покупець поставив хороші оцінки. 100% позитивних відгуків для китайського товару – це супер.fhytutyu

Та й ціна хороша – 2,2$.

Що приємно, товар, прийшов дуже швидко – за 10 днів. Це, здається, «Укрпошта» почала новий сервіс. Колись доставка за 21 день вважалась швидкою.

Коротше прийшла ця «карта сірого». Все зроблено якісно. Самі зразки виконані з міцного пластику, стрічка та защіпка добре зібрані. Нема до чого придертись.
Потім, я сфотографував «морду лица» на фоні тих зразків. DSCN3685

Далі, у Фотошопі за допомогою шару «криві», вказав білу, сіру та темну точки. І знаєте … нічого не вийшло. Зображення стало дуже темним, баланс білого взагалі не правильним. rtrtytru

В теорії, темна картка мала б бути найтемнішою точкою на знімку. Але це далеко не так.

Тоді подивився в описі китайців, і вказав у Фотошопі зразки білого, чорного та сірого точно такі, які мають їхні картки. Все рівно нічого не вийшло.

А спробував методом, описаним у цій статті – все працює ідеально. От таке життя..
Та не думаю, що картки погані. Повторюю, в них дуже багато позитивних відгуків. Скоріше всього, я щось наплутав. Або, можливо, потрібно одразу вказувати карту сірого в налаштуваннях фотоапарату. Але в моєму такого не можна зробити.

Так що нехай лежить, ця «карта сірого». Коли буде дзеркалка, тоді й побачимо.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*