Джек Кенфілд «Думать и богатеть»

Кенфілд, Думать і богатеть, книгаПрочитав книгу Джека Кенфілда «Думать и богатеть», яка в моїй читалці зайняла аж 700 сторінок. Це коли більшість книг складається із 200-400. Тобто це матеріал великий. В принципі нічого нового не почув, але тут все, що потрібно знати тим, які хочуть у кращий бік змінити своє житті.

Після прочитання книги (можливо неодноразового) вам не обов’язково буде відвідувати лекції і тренінг із мотивації і особистісного успіху.

Додав книгу у “відбірні”, і ще колись прочитаю.

Тепер про найцікавіші моменти.

Автор стверджує, що більшість людей любить зганяти причини своїх невдач на батьків, вихователів, оточення, уряд. Адже більшість людей живе в неідеальних умовах, та частина змогла змінити своє життя на краще. І першою умовою, яку потрібно виконати – слід на 100% взяти відповідальність за своє життя на себе.

А допоможе вам «золота формула»: П+Р=Н. Подія + Реакція = Наслідок.

Тобто, те що ми отримуємо, є наслідком нашої реакції на події, які відбуваються.

Ми не можемо змінити більшість подій, які відбуваються навколо, але можемо почати правильно на них реагувати.

А як дізнатись, що ви дієте і реагуєте правильно? Дуже просто. Дуже. Просто подивіться на свої результати. Якщо вони вас влаштовують, значить ви дієте правильно, якщо ні – треба щось змінювати. Результати не обманюють.

А щоб було бажання працювати і жити енергійно, вам потрібно знайти мету свого життя. Тоді все встане на свої місця, і ви почнете швидко рухатись вперед.

Дізнатись про своє призначення, ви зможете, коли «повернетесь» у дитинство, і згадаєте, ким хотіли бути. На жаль, під впливом дорослих, ви забули про свої мрії, і почали жити чужим життям.

Щоб дізнатись, чого ви хочете, Джек радить скласти список із 30 речей, які потрібно зробити; 30 того, що хочете знати; і 30 ким хочете стати.

Або на протязі 10-15 хвилин запитувати себе: «я хочу…» і писати. Спочатку бажання будуть поверхневими, типу «Мерседес чи тропічний острів», а потім почнуться справжні бажання.

Можна скласти список 20 тих речей, які вам подобається робити. І подумайте, як можна на них заробити гроші.

Дуже важливо у досягненні цілей, чітко знати, чого хочете. Автор радить сісти, і помріяти, про будинок, авто, сім’ю – які хочете мати. Кенфілд стверджує, що практично кожен може досягти того, чого хоче і ВІРИТЬ, що він це отримає.

Віра у себе є дуже важлива, важливіша за багато речей. Наприклад, кожен 5 американський мільйонер не має вищої освіти, а деякі навіть не закінчили середньої школи.

Джек радить записати свої цілі, і для активізації бажання 2-3 рази в день їх прочитувати, представляючи, що їх досягнете. Дехто із таких порад сміється, але в книзі приводиться цікава історія.

Коли ветеран спорту, олімпійський чемпіон зайшов в кімнату, де було багато нових претендентів на золоту медаль запитав, у кого є список цілей, то всі підняли руки.

А коли запитав, у кого цей список із собою, то руку підняв тільки Ден О’Брайен. Саме він виграв золоту медаль на олімпійський іграх 1996 року. Отак.

Ще одна цікава порада. Ми всі хочемо чогось досягти у житті, але не знаємо як. Ось автор книги настійливо радить, знайти людину, яка вже досягла подібних цілей і … запитатись її. Він стверджує, що людина, яка чогось досягла, люблять поговорити про те, як їм це вдалось. Скористайтесь цим.
ви можете як знайти викладача, так і просто запитати поради в успішної людини або попроситись походити з ним декілька днів, щоб подивитись, як він працює.

Джек є прихильником візуалізації того, що чи хочете досягти. Він приводить приклад, як команда гімнастів в порожньому залі після тренувань регулярно подумки прокручували в голові день змагання. Як їх вітають глядачі, і вони ідеально відтворюють свою програму.

І коли настав день змагання (Олімпійські Ігри 1984 року), то тренер сказав гімнасту: «давай, повтори те, що ти повторював тисячі разів». І гімнаст, сказав, що він подумки «вигравав» змагання, тисячі разів. І знаєте що? Він таки переміг!

Як бачите, у книзі багато корисних порад, і це я тільки привів із 20% книги, на всю іншу – буде задовгою стаття.

Прочитайте книгу, там багато корисних порад. Єдине, мені не сподобалось, коли він радив у разі складних стосунків із партнером, залишити його.

Завдяки таким «порадам», уже майже кожен другий шлюб закінчується розлученням. І нерідкість сім’ї, де є діти дружини, чоловіка, і спільні. Не робіть так, дивіться як жили ваші прадіди і прабабці.

А так, книга хороша, читайте.

2 comments

  1. давненько ти не писав ніякі відгуки на прочитані книги.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*